Garmin Oregon firmware 2.85 BETA

BETA!
* Added support for Custom POI database and category selection
* Added ability to force the Oregon into mass storage mode by holding the power button for 30 seconds while plugged into a USB cable
* Added NMEA 9600 baud
* Improved map zooming
* Improved raster map appearance
* Improved map draw speed
* Improved battery gage for NiMH batteries
* Improved stability when changing profiles
* Fixed roads being shown on top of Garmin GB Discoverer maps
* Fixed airport points not displaying on the map
* Fixed some scan points not working properly with Garmin GB Discoverer maps
* Fixed track logging setting being changed when changing profiles while simulating GPS

predpokladam ze pokud tam nebude prilis mnoho chyb, tak Garmin vyda do par dnu ‘stable’ verzi - k te provedu korekci alternativniho prekladu.

jinak nahrano do Oregonu a funguje, nove kresleni mapy je dokonale :]

Hmm, zajímavé. Před upgrade ukazovaly baterky 2 čárky. Po instalaci této bety 4 čárky … To by mě zajímalo, jak moc se dá ještě šetřit na spotřebě :slight_smile:

To je asi "Improved battery gage for NiMH batteries" - určitě sis všiml, že na poslední čárku jede Oregon překvapivě dlouho…takže to asi korigovali
Taky testuju a zavidim Onovy jeho cerny humor…kresleni mapy dokonale? Leda ve snu :frowning: je to dvakrat pomalejsi (Improved map draw speed) a pri zoomovani cele takove rozpliznute… :o (Improved map zooming) [Topo Czech 2 Pro - nejvíc detailů]… jdu zkoušet dál…

[EDIT: tak to zobrazování zoomované mapy není taková hrůza, jak se mi zdálo, asi je to "funkce", ale vypadalo to nezvykle…Co je ale SUPER, ze jsou konecne opravdu roztridene vlastni POI, jaka to nadhera :wink: ]

ps: oni ty pitomý šipky do toho listingu prostě nedaj a nedaj… :expressionless:

Musim rict ze vic nez sipky bych ocenil menit souradnice u multin. Fakt nesnasim kdyz musim do listingu abych zjistil jaky cisla mam kde odecitat, pak se nechat navigovat na souradnice dalsi stage a pak zas hledat listing a tak porad dokola.

Tak jsem 2.85 BETA stáhnul. Ale docela váhám, jestli ho tam mám nakouřit, nebo radši ještě vyčkat… :wink:

Nápodobně, výčet fukncí zdá se býti zajímavý, ale zřejmě ještě posečkám a uvidím, jaký to bude mít ohlas … :slight_smile:

Mno vypadá to zajímavě, je pravda, že ten indikátor baterek mě fakt dost štval..) Dal jsem tam úplně čerstvě nabité baterky a cca do 5 min mi to ukázalo jen dva proužky a pak to jelo třeba 1 a 1/2 dne ..:slight_smile:

Ja radeji pockam, az bude verze finalni a az HuntBehind vyda novou cestinu - jeho verze se mi hodne libi. :wink:

Ahoj,měl bych dotaz.Dosud jsem nové verze stahoval na Garmin.com přes WebUpdater ale ta beta verze tam není.Kde ji můžu sehnat?Díky.

Když si nevím rady kouknu na http://garminoregon.wikispaces.com/ :wink:

V sekci Versions je přímý odkaz na stahování, http://garminoregon.wikispaces.com/space/showimage/Oregon_WebUpdater__285.gcd
Musíš pak soubor nahrát do přístroje do adresáře Garmin a přejmenovat ho na "gupdate.gcd" a restartovat Oregon.

díky :slight_smile:

Ja diky - za tu cestinu, je videt, ze to delas z praxe, je logictejsi nez originalni.

Super vlastni katerogie POI bodu to me chybelo! Jeste tak ty sipky na rolovani listingu kdyby byly…

EDIT: tak kategorie POI makaji paradne :slight_smile:

TO: HuntBehind: Jo jo, na šipky v listingu jsem taky čakal a čekám. Kupodivu je ti i rychlejší … Ale roztříděné POI je supr. Konečně se s tím dá pracovat.

Ale dneska jsem zkoušel jednu kešku. A i po dvou kalibracích mě stále upozorňovala, že mám držet přístroj vodorovně. Už jsem nevěděl, jak moc vodorovně si to představuje … :frowning:

Hezký večer, také jsem si nahrál Beta verzi. Vše zatím OK, jen jsem se chtěl zeptart na to "Super vlastni katerogie POI bodu.." o co se jedná, nějak to nemůžu v GPS najít nebo tomu asi nerozumím. Díky

Kito : no super funkce spociva v tom, ze predtim tam byly ve vlastnich bodech vsechny dohromady, takze v tom byl docela gulas. Ted mas vlastni body v podkateroriich jako treba radary, mhd metro,mhd bus atd.
Kdyz das Navigovat - Vlastni POI tam to uvidis…

Ano, ale všechny kategorie se jmenují My points. Dá se to nějak pojmenovat?

Jmenuji se podle GPX souboru, ze kterych jsi generoval POI body.

A kdyz si budu chtit vytvaret body primo v GPS a taktez je tam primo tridit do kategorii, jde to ?

Funkce rozdeleni POI do skupin je fajn, ale jsou obcas pripady, kdy bych uvital puvodni pohled libila by se mi tam autoamticky vznikla volba vsechny kategorie. Takova volba jinak v menu je, ale zase zcela ignoruje uzivatelske POI a bere jen mapove