GC s dětmi z turistického oddílu...

Já myslím, že když najdete kešku mimo oblast, kde se normálně pohybujete, tak s tím žádný problém nevznikne.

Jen je dobré mít dostatek drobností na výměnu, protože skupina dětí chce zpravidla měnit skoro celá.

Geožena se svou třídou (1. a 2. ročník ZŠ, celkově 13 dětí) na čtyřdenním výletě v České kanadě kešovali a děti z toho měly radost. Každý chtěl mít v ruce GPS (měli dohromady jednu), závodili, kdo keš dřív najde a vyměňovali. Při výměně je nutné děti pohlídat, aby vyměňovali dle pravidel a když je v keši málo věcí, tak nevadí, jedno dítě něco vloží a druhý si to za 5 minut vezme zpět. Výcházky pak byly pro děti zajímavější a kešky zpestřily jinak nudné přesuny a hlavně návraty. Že by šla takto malá děcka keš ničit, tomu nevěřím. Záleží na tom, jak staré děti v oddíle máš.

A je myslím rozdíl, jestli je skupina 5 dětí nebo 20.

A taky je otázka, nakolik jsou takové děti schopni hledat "nenápadně" v lokalitách s osazenstvem… a takové děcko když krabku najde, tak se mu většinou nedostaví pouze pocit výtěžsctví, nýbrž ho dá dostatečně hlasitě najevo :slight_smile:

ja bych je nejdriv zasvetil o co jde a zalozil spolecnou kesuli aby se meli o co starat, verim tomu ze pak by nic nenicily a urcite by se chovali zodpovednejc. Predpokladam ze to nebude vsechny bavit , ale odtoho je vedouci aby nebyly vypravy jen za keskama . Nastesti jsou krabky skoro vsude a da se to nejak skloubit :slight_smile:

Tak jsem to nakonec přeci jen zkusil naostro… Byli jsme lovit na jednodenním výletu na Sv. Kopečku u Olomouce… Úspěch téměř 100%ní !!!