Geocaching na Mio c520 - prosim help

Zdravim
zatim heldam kešky s neodemčeným Miem c520. ta presnost taj neni nikterak zazračná ale dá se to.můžete mi někdo poradit nějakej dobrej SW na hledání kešek, zítra si odemknu Mio pacz budu mit SD-kartu.jinak sem nikde nenasel PDF reader.můžete mi nějaký doporučit
thx

Odemknutim Mia presnost nezlepsis (ona je dostatecna i u neodemceneho pristroje, ale pri pomalem pohybu funguje staticky mod navigace). Budes tedy potrebovat vypnout staticky mod navigace. Na to je nejsofistikovanejsi utilitka SirfTech (ale musis davat dobry pozor, MIO C 520 nepouziva uplne standardni nastaveni komunikace mezi GPS prijimacem a computerem). Pro vlastni navigaci se Ti urcite hodi OziExplorer CE (mozna Ti da praci sehnat mapy) a k finalnimu vyhledavani kesi pak je dobre pouzitelny napr. GPS tuner. Pro cteni souboru pdf zkus treba FoxitReader Mobile (ten je ostatne lepsi pouzivat i v PC, je nesrovnatelne mensi a rychlejsi nez AdobeReader).

…není náhodou C520 PNA - tedy automobilový navigátor? Do toho jde nahrát OziExp? Myslím, že ne když tam nejsou klasické WinMob ale jen jádro operačního systému WinCE…

V MIO C520 stejne jako ve starsim C 710 OziExplorer (stejne jako spousta dalsich aplikaci) bez problemu funguje. V PNA neni totiz jen jadro WIndows ale Windows skoro plnohodnotna (jsou odstraneny jen nektere aplikace). Pravdou je, ze u MIO C520 je situace slozitejsi, ovsem ne z duvodu omezeni Windows, ale z duvodu dokonalejsiho "uzamceni".

diky moc…vsecho sem to stahnul takt o snad poslape…jinak nevis kde by se dali sehnat mapy do Oziho ? nebojak to treba cracknout???diik
jinak ja sem slusnej clovek, DVD nepalim,hudbua filmy nestahuju ale oziho bych si cracknul :smiley:

NO tak sem si stahnul ty programy a tedka nevim jak to instalovat.pacz se mi povedl jen ten program an PDF soubory.musim to instalovat z PC? pacz v MIU mi to hlasi nejaky chybi..dik

Mapy muzes ziskat vice zpusoby - bud si je naskenovat a zkalibrovat sam, muzes je koupit (Google pomuze najit) a take se muzes podivat na geocaching.sk. OziExplorer CE se do PNA instaluje pres ActiveSync. Pokud by Ti ActiveSync na C520 delal problemy, pak staci ho nainstalovat do PC a spustit instalaci Oziho. Ten se rozbali do adresare v Program Files a pak ho staci do PNA jen okopirovat (a vytvorit zastupce).

no ten activ sync mi fungoval jen jednou a potom se mi uz GPS nepovedlo pripojit.nevim proc…a stejne sem nenainstaloval vsechny programy…

Ja sam Ti konkretne s C520 neporadim, nemam ji, ale podivej se na http://drobecek.net/forum/, tam urcite radu najdes.

no to je jedno..uz sem na to prisel jak to pripojit.ale porad mi nejde nainstalovat napriklad ten sirftech.pi se to ? ze to neni platna aplikace typu win 32..hledal sem i jinde ale nic sem nenasel..nemate nekdo tyhle programy co by mi frcely ? diky

Podle chybove hlasky se zrejme snazis SirfTech instalovat z PC pres ActiveSync. To je ale chyba, SirfTech se do PDA jen nakopiruje, nic se neinstaluje. Ale jestli funguje i pod Win v C520 nemam vyzkouseno (rekl bych, ze by fungovat mel). Hlavne davej pozor pri nastavovani SirfStaru abys delal jen ukony o kterych bezpecne vis jakou funkci maji. Laborovani muze mit dost fatalni nasledky.

Zdravim Henk , tak ja mam tiez MIO C520 neodomknute len vylepsene odporucam navstiv stranku http://www.tomasii.cdc.cz/a tam mas , vysvetlene ako vylepsit MIO bez toho aby si ho odomkynal. Len si najprv cele MIO zalohuj. Vela zdaru.:slight_smile:

Kesuju take s Mio C520, neni to sice jednoduche, nechtelo se mi drbat s ozi exprorerem tak si frcim jen podle miomaps, nejlepsi je nastavit mod jako chodec a pro nepresnejsi zamereni je nejlepsi chvili utikat jednim smerem coz je nekdy horsi treba v kopcich nebo v prirode skakat po sutrech a cumet pritom do gpsky :slight_smile: taky me stve ze to neukazuje caru kudy jsem prisel ale v jedne kesi sem si nasel kompas podle ktereho se da zorientovat B)