Geocaching pod uredni kontrolou.

Cituji z usnesení zastupitelstva Města Vsetína ze dne 30.února 2008:

Zastupitelstvo:

  1. SCHVALUJE vznik pracovní skupiny "GeoVsetín" ve složení Dohledal V., Slepejš J., Chytrá H. a Dlouhý M.

  2. SCHVALUJE rozpočet projektu GeoVsetín ve výši Kč 50.000,- pro rok 2008 a zároveň zřízení účelového fondu pro náklady údržby geokeší

  3. ZAMÍTÁ návrh na prohlášení restaurace "Slunce orientu" za oficiální geocachingovou hospodu s tím, že na poskytovatele geopivních potřeb bude vyhlášeno výběrové řízení

  4. BERE NA VĚDOMÍ přijetí sponzorského daru ve výši Kč 10.000,- od společnosti OD Kaufland za účelem vytvoření multi-cache po nákupním centru

  5. ZAMÍTÁ publikaci tradicionální cache "Valova skála" z důvodu nebezpečí pádu a ohrožení života jejích návštěvníků.

  6. ZAMÍTÁ návrh Vsetínských dobrovolných hasičů na nákup požárního žebříku za Kč 10.000,- a SCHVALUJE návrh zastupitele Stanislava Bergdemůžeše na uzavření smlouvy o dlouhodobém pronájmu vysokozdvižné plošiny od firmy Dejadostaneš, a.s.

  7. SCHVALUJE publikaci multi-cache "Údolím Bečvy" za podmínky, že stavební společnost Rychlý prachy, s.r.o. dodá malý dřevěný stojan pro úkryt finálky s celkovými náklady Kč 500.000,-

  8. … B)

  1. Pověřuje Městskou policii Vsetín vypátráním pisatele Goudyho a jeho doživotní ubytování v 1+1 v obytném souboru Poschla. http://www.mestovsetin.cz/vismo/galerie2.asp?u=18676&id_org=18676&id_galerie=5036&p1=0&p2=&p3

Uz vidim v Ponikovym katalogu ten novy CWG MESTO VSETIN a na slavnostnim zasedani zastupitelstva predava ministr pro mistni rozvoj starostovi mesta Vsetin pametni medaili 100 zalozenych kesi. Pritomni jsou reporteri Novy a vecer to bude ve zpravach:)
Pote rozdava vsem pritomnym GPS a spolecne vyrazi na lov :o

No vy se smějete, ale už to je i na teletextu ČT na straně 124 . . .

No fak, ono to tam je.:)Myslím, že to je jenom prvotní nadšení a potom přijde krize. Pokud se o kešku nebude starat zodpovědná osoba, dlouho nevydrží.

Spíš je to nějaký duševně narušený komunista, který nesnáší vše, co je z Ameriky, ať je to hra, nebo třeba… radar :D… nebo cokoli jiného.

Zakládání a údržba cache se dá v pohodě nacpat do kapitoly "podpora turistického ruchu" a město si může dovolit vybudovat i něco odolnějšího než je filmovka pod kamenem… A když se to rozjede, tak z toho může kápnout i něco pro ostatní cachery - např. příspěvek na údržbu jejich cache, snadnější domluva o umisťování, větší šance na nepoškození při údržbě objektu,…
Co byste řekli na mystery o historii města ukončenou large cache uprostřed náměstí?
Místo umisťování pomocných souborů na pofiderní hostingy (a pak občas nedostupné) to mít na serveru města?

Nejde o to, kdo cache založí, ale jak se o ni stará a jaká je.

No nevím, osobně z toho nemám dobrý pocit. Je pravda, že na Vsetínsku příiš keší není, ale je to pořád lepší než aby tam byla keška u každé hospody nebo společnosti, kteérá si "zaplatí". Doufám, že je to opravdu jen aktivita kačera na úřadě a brzo ho to přejde. Kešky na Vsetínsku jsou myslím velice dobré.
No raději beru psa a jdu na jednu Vsetínskou ([cache]GC1612M[/cache]) vložit coin pro motivci hledačů, dřív než bude keška znárodněna :D;)

Edit: Potvora přimrzla, tak motivace nebued, škoda :slight_smile:

A další média to převzala:
http://www.tyden.cz/rubriky/cestovani/vsetinske-hratky-s-gps_36122.html
http://dnes.stalose.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=11453&Itemid=1

Tak on by to byl vcelku zajímavý reklamní tah, i kdyby zůstalo jen u té mediální "střelby".

A jak bude vypadat výběrové řízení na geoúředníka?
Požadujeme SŠ nebo VŠ vzdělání, certifikát geokačera, anglický jazyk výhodou,… :smiley:

Nějak mi to připomělo povídku Šimka a Grossmana "Blbec Zoul" kde se dělal konkurs na obecního blba (maturita podmínkou). :smiley:

Jestli se jim podari Vsetin dobre zakesovat(15-20 dostupnych kesi), tak tam stejne pojedete a bude Vam nakonec jedno, ze to vymysleli na radnici ;))

Chudák pes, tos ho nemoh vzít dovnitř, než se mu ta hrozná věc stala :D:D:D ?

"A vzhledem k tomu, že jejich zakladatelem je někdo jiný, nemůžeme sledovat návštěvnost těchto pokladů,“ poznamenala Pustějovská"

Pokud vím, návštěvnost lze sledovat i když nejste ownerem keše, tady se jedná o jednoznačnou dezinformaci,

osobně jsem názoru, že jakákoliv veřejná propagace a medializace povede jen k tomu, že se nejde víc takových, co o GC neví nic a schránky dle toho pak budou vypadat. Nejen ty městem založené, alei ostatní. Co to znamená pro geocoiny a TB není ani třeba dodávat.

Navíc zde je v pozadí účelně veřejně řízená propagace, kdy ať si kdo chce co chce říká, toto s duchem, nezávislostí a nekomerčostí geocachingu nemá nic společného. Dovoluji si ocitovat z poslání agentury Czechtourism: "Zmíněnými aktivitami plní vládní agentura CzechTourism své dva významné cíle – zvyšování počtu turistů v českých regionech a zároveň i příjmů z cestovního ruchu.", kdy na městské úrovni by to bylo to samé v bledě modrém.

V neposlední řadě si neodspustím ani poznámku o financování tady těchto projetků, nevím proč by to mělo být placeno defakto z kapsy nás všech, pak se všichni diví, že nejsou na nic peníze, a vše se jen zdražuje. Ale to je všude kam se podíváte… Jen ať si všichni zakládají kešky za své, cestují za své, dělají geocaching za své, opravdu nejsem odvázaný z toho, že by se z rozpočtu mělo financovat i X GPSek, aby šlo kešku zaměřit, kontrolovat jestli není mimo, atd atd, nakonec skončí stejně někde u úřadníka v soukromém autě jako cestovní navigace…

Podobná ptákovina, jak ty "diplomy - certifikace - školení", které nakonec museli zrušit - někdo myslí kvůli nedostatečné profesní úrovni, já spíš myslím, že to bylo proto, že o to byl nečekaně velký, pořadateli nemilý zájem, kdy jejich prioritou je hlavně vybrat paušálně prašule, ale pokud možno nikde nic moc nepřednášet… a pochopitelně minimalizovat skutečné výdaje… toliko má doměnka.

Mějte si všichni krásně a hezké Vánoce :slight_smile:

Možná by se mohl někdo z místních geocacheru stavit na magistrátu a trochu osvětlit problém… :wink:

Nechci se nikoho dotknout, ani trochu, ale pripada mi ten napad jako z Kocourkova, nebo na Aprila. Snad je Vsetin uz dost proslaveny, tak jeste tohle. A v tech mestskych kesich by mohl pro FTF byt navod nejmenovaneho obcana ze Vsetina jak z niceho nasporit milion, nebo vic. Take aby nebyl problem jak odpovedneho pracovnika co ma kese na starosti odmenovat, co kdyz nejaka kes bude malo navstevovana? Jak s premiemi? Pak, aby dotycny cekal hned na vjezdu do mesta s logbookem a chytal kacery sam. Nic dalo by se to ruzne domyslet, ale urednici tohle asi velmi tezko zvladnou, nastesti. Tak pokud jsem se nekoho dotknul, omlouvam se a HEZKE VANOCE!!!

ja bych z toho takovou aferu nedelal (ha, napad, lze pridat do Kroniky CZ geocachingu: AFERA: Mesto Vsetin hodla zakladat vlastni geocache) - kdyz bude oficialni mestska multi na naucne stezce bez komercnich odkazu a nebude kolidovat s okolnimi, tak bude bez problemu publikovana, a mozna bude i povedena a mistni a nahodni hoste ve Vsetine si ji radi projdou.
Jen bych setril optimismem, ze se povede udelat takovou skvelou cache, na kterou se budou sjizdet cacheri zdaleka jako treba na Velkou Husi Cestu nebo Petatricatniky, a vyznamne se tim zvedne turisticky ruch :slight_smile: To je vec bud unikatni prirodni scenerie nebo napadu, a ani jedno se nerodi z uredni moci.

komerční keše…
tak s tim ať jdou do háje…

Nevidím v tom problém… Když se mohou prohánět po keších travelbugy Jeep, kdekdo tam nechává presenty O2 apod., tak proč by město nemohlo založit vlastní kešku? Když splní pravidla, tak v tom není problém…

A nepřijde mi, že by městská keš musela být nutně komerční.