GeoGet a archivované keše 2

Tímto pokračuju v zamčeném tématu "GeoGet a archivované keše"
http://www.geocaching.cz/forum/viewthread.php?forum_id=20&thread_id=9027&pid=99005#post_99005

Také jsem o víkendu lovil dvě archivované keše které jsem měl v GeoGetu. Něco jsem o tomto tématu přečet a vím že to je trochu problém. I když si danou oblast zaktualizuji tak v GeoGetu archivované keše zůstanou stále aktivní, protože na ně aktualizace nefunguje. Nejjednoduší mě přišlo stáhnout si sobor archiv.gpx z adresy http://www.berda.net/storage/archiv.zip kde dávají dohromady všechny archivované keše
viz. fórum "Archivované kešky" http://www.geocaching.cz/forum/viewthread.php?forum_id=3&thread_id=6104&sort=&rowstart=80

Jenže po načtení souboru archiv.gpx do GeoGetu se nic nestane a ke keším které znám a vím že jsou archivované se tento příznak nepřidá a pritom je gpx soubor obsahuje a jsou v něm označené jako archivované. Nemáte na to nějaký fígl, nebo vevíte co dělám špatně?

No napada me jen dotaz - a jsi si jisty, ze zrovna tebou zname zaarchivovane kese v tom berdove gpx jsou?

Koukam na to, a je to uplne jasne!

Zatimco originalni PQ GPX je ukladano ve formatu GPXv1.0, tak ten seznam archivovanych kesi nekdo ulozil z GSAKu ve formatu GPXv1.1.

A protoze tento format Groundspeak nepouziva, nemel jsem na cem poradne jeho import vyzkouset. A jak koukam, mam tam v Geogetu chybicku. Opravim.

(Kazdopadne by nebylo od veci pouzivat u PQ GPX stejny format, jako pouziva i sam Groundspeak, jakozto otec tohoto formatu.)

On je hlavne videt na tom obrazku, ze Geoget ty kese v tom GPXku neidentifikoval… :wink:

Jo jsou. Koukal jsem na to programem EasyGPS který umí gpxka prohlídnout. Konkrétně třeba [cache]GC1AWNV[/cache]

A co udělat pro to aby je identifikoval… ? :wink:

Edit:
omlouvám se přehlíd jsem příspěvek výše

Tak uz je to ve vyvojove verzi opravene, jen to nemuzu hned vydat, nebot mam jinou cas programu zrovna ponekud rozkopanou. Tak zkus par dnu vydrzet.

ok, díky moc. To je super :wink:

A proc vubec groundspeak vymyslel v1.1 kdyz ho nepouziva? A co je tam navic, nebo kde se to doctu? Kdyby ho pouzival jen GSAK tak by asi Garmini nemeli dostatecny duvod pridelavat podporu do Oregona? viz changelog jednoho ze starsich firmware: "Added support for downloading geocaches written using Groundspeak v1.1 extentions"

Tady je treba nemichat par veci:

  • Samotny format GPX existuje ve dvou verzich. Verze 1 a verze 1.1. Rozdily jsou takove, ze nektere tagy se pouzivaji jinak (metadata a tag s URL odkazem) a take se ponekud cisteji daji zabudovat ruzna rozsireni s dalsimi informacemi.

  • Groundspeak sam nadefinoval jedno takove svoje rozsireni, ve kterych jsou prave informace o kesce, jako listingy a tak. Na to standardni GPX zadny tag nema, proto si museli nadefinovat svoje vlastni rozsireni. Podobne to udelal treba Garmin, ti si take nadefinovali svoje vlastni rozsireni, kam ukladaji veci, ktere se jinak do standardniho GPX nevejdou. Tak to udelal i Geoget, ten si take nadefinoval svoje rozsireni. :wink: A kazde toto rozsireni ma take svoji verzi.

Takze je jedno, jake verze je konkretni rozsireni, zalezi pak na tom jak se to vsechno vezme a do jake verze GPX se to vsechno zabali. takze Groundspeak svoje rozsireni verze 1.1 pouziva, ale bali to do GPX 1.0.

Uz je to jasne?