GeoGet

ahoj Všem,

prosím - právě jsem si ho nainstaloval (mám ho úplně prázdný) a obracím se na VÁS, co s tím dál, jak to zaplnit "svými" daty - je někde nějaký podrobný návod pro úplný analfabety jako jsem já?

předem Díky…:expressionless:

http://geoget.ararat.cz/doku.php/doc
http://geoget.ararat.cz/doku.php/doc:user:start

…díky - večer na to sednu a budu "pokoušet osud" :slight_smile:

hmmm - tak se mi nijak nedaří, bohužel mi nejde základní věc a to import dat - nevím, jak a co udělat - nic mi neříká termín "výstup ze skriptů" Geocaching - prostě NIC, a tak rád bych tenhle program používal :(, měl by někdo chutˇ a čas mi takhle poradit (asi polopatě) byl bych moc rád…

"vystup ze skriptu" ne nejaky sum na kanale. Import se skripty nijak nesouvisi.

je potreba nejak ziskat data. Pres PocketQuery(pokud jsi platici clen geocvaching.com), nebo pres PQ XML ziskane pomoci programu Skrysotlac, nebo pres ulozene HTML stranky z geocaching.com. (existuji programy, ktere ty stranky umi stahovat strojove).

Jakmile mas nejakou hromadku souboru s daty, tak je do Geogetu naimportujes pres volbu ‘Import Files’.

Pozor, ruzne soubory obsahuji ruznou skladbu potrebnych dat. Takze nekdy je potreba kombinovat import nekolika ruznych formatu, aby se ta data navzajem doplnila.

Pokud ti nic nerika to "http://www.geocaching.com/seek/nearest.aspx", pak si zkus vlezt na www.geocachingcom, a zkus si vypsat nejblizsi kesky od tvych domacich souradnic. Az to udelas, podivej se v prohlizeci do adresniho radku.

Uz chapes? Ano, koukas se prave na stranku, kterou kdyz si ulozis na disk do HTML souboru, tak ji muzes importovat do Geogetu.

To je tim mysleno. Kdykoliv na geocaching.com uvidis podobny vypis kesek, lze to ulozit a importovat.

principiálnš pokud nemáš premium member, tak musíš udělat 3 kroky - možná to jde rychleji, jen já nevím jak :expressionless:
1 - najdeš si nejbližší keše viz Geocaching a v prohlížeči si daný soubor uložíš (máš seznam keší, nic víc)
2 - potřebuješ stahnout souřadnice (LOC soubor) (tady si nejsem moc jistý, takže budeš muset trochu pátrat) na první pokus si stahování musíš aktivovat, dole na stránce, pod seznamem keší hledej odkaz download, na nový stránce něco potvrdíš (je to gratis neboj) na další staženení už je to OK, jen zatrhneš vybrané keše a downlodneš soubor.
Teď máš seznam keší a víš kde jsou, ale nemáš listing.
3 - každou kešku otevřeš a uložíš si jí na PC, vyzkoušej podle svého prohlížece rozný formy uložení. Já na IE musím dít uložit jako "webová str., pouze html", pak v geogetu listing otevřít a dotahnou se ti obrázky.

Předpokládám, že krok 3 jde určitě jednodušení, jen nevím jak, rád se přiučím :wink:

hmm divne xD

konecne sem prez vsechny problemy zaplatil a uspesne aktivoval premium clenstvi…

tak si stahnu Gsak - bez problemu naimportoval mnou pracne vytvoreny PQ, ale neustale haze chybu skriptu pri najeti na jakoukoliv kesku :frowning:

tak si stahnou GeoGet - import PQ … naimportovano uspesne bla bla kousku , a stejne tam ho.no vidim :frowning:

Reseni je nekolik:

  • zavrit a pustit geoget znova. Pokud sis to v konfiguraci nezmenil, geoget sam zobrazi vsechny kesky podle defaultniho filtru. (ten ukazuje vse vyjma archivovanych kesi a eventu)

  • operaci "zobrazeni vsech kesi splnujici filtr" muzes take zavolat prislusnym tlacitkem na toolbaru ci volbou v menu. (pri prazdnem seznamu tech aktivnich voleb zase tolik neni, a u vsech jsou hinty…)

  • precist si clanek ‘jak zacit’ na webu Geogetu…

Neprijde mi to zase tak slozite…

jo jo sorry xD ten restart geogetu mne nenapad :slight_smile: :slight_smile:

po tom, co se clovek rozmlsal okamzitym importem u Gsaku sem trosku zazmatkoval kdyz po tabulce uspesny import na me vyskocila prazdna stranka :smiley:

( jen tak mezi nami na ten navod sem se samozrejme koukal jako prvni, ale navod typu:
1.Stahnete a nainstalujte program.
2.Po spusteni v menu tools-settings nastavte vse potrebne.
3.Nyni mate program pripraveny,
je zacinajicimu kacerovi platny asi jako mrtvymu zimnik :smiley: :smiley:
to me napadlo i bez toho ze si to budu muset nainstalovat, neco nastavit a pak naimportovat :D)

Zjevne sis navod skutecne neprecetl, protoze tohle je urcite obsahlejsi:
http://geoget.ararat.cz/doku.php/doc:starting, dokonce na tebou citovanem textu je presne na toto odkaz!

ty návody nefungujou :frowning:

správněji by se hodilo napsat "ty odkazy na návody nefungují"

jinak pokud nechceš ze začátku zápasit s GeoGetem, tak ti doporučím GeoGet Pack, jménem GASP http://www.s474n.com/navod-gasp-geoget-all-in-one-statistic-pack

Funkcni odkaz je tady http://geoget.ararat.cz/doku.php/user.
Mimochodem, hned vedle te chybove hlasky vlevo mas odkaz "DOKUMENTACE", ktery vede presne na tu stranku, kterou ted odkazuju.

Co se tyka GASPu: verim, ze se zmenami, ktere prinese nova verze geogetu (jejiz vydani je na spadnuti) uz cely tento balicek nebude vubec potreba. Vlastne bude mozno jej redukovat na pouhy navod a zrejme jej i publikovat na webu GeoGetu.

  1. To mas z toho, ze se hrabes v nekolik let starem diskuznim vlakne.

  2. I kdyz vlezes na ten jiz neexistujici odkaz, dostanes se na webovou stranku, kde je ti v leve casti nabizene fulltextove vyhledavani a je tam take menu, odkazujici (mimo jine) na dokumentaci. Stacilo na to tuknout a mel bys vse naservirovane az pod nos. :wink:

how would i enter code if GC.Logs[n].LogType =‘Didn’t find it’ then s :=s+1 ?

google was my friend if GC.Logs[n].LogType =‘Didn’‘t find it’ then s :=s+1

I don’t know what you are talking about, but I guess you solved your problem on your own, right?

Taky se pripojim s dotazem… a to jak udrzet databazi aktualizovanou. Je mi jasny ze mi tady pak polovina prispevku vynada ze se to tu uz resilo a druha polovina me odkaze na spoustu navodu a odkazu (jsou casto zastarale nebo zbytecne dlouhe resici uz pokrocile veci co nepotrebuju)Takze v podstate hledam jednu dobrou dusi ktera mi rekne co delam blbe.
Pravidelne davam pluginy "Aktualizuj databazi" a "download update" a stejne se mi stava, ze projedu okolo jiz dlouho aktivni kese, kterou GG povazuje za disablovanou a nekdy marne hledam kes, ktera uz je davno v archivu, jen GG to jaksi nevi.

Predne, na novy dotaz zakladat nove vlakno. Pak z toho tady vznika gulas, kde se resi pate pres devate. A kdyz pak za pul roku nekdo hleda odpoved na stejnou otazku, nema poradnou sanci to najit.

Tvuj problem se resi tak, ze provedes aktualizaci cele databaze, cimz vsechny kese dostanou aktualni status a pridaji se ti tam nove. pak v databazovych nastrojich provedes archivaci vsech kesi, ktere nebyly dlouho aktualizovane, tady tech, ktere ten provedeny velky update uz nevidel, protoze byly zaarchivovane.