GeoScout - jiný zdroj map?

pekne, díky ! pro dual s fotomapou jsem vsema deseti.

Díky za chválu :wink:

  1. Fotomapu udělat lze, ale má to několik háčků:
    a/ GeoScout neumí přepínat mapy, muselo by se v nastavení měnit umístění map. Dát do GSMapLoaderu volbu turistická/foto není problém
    b/ Fotomapa s kilometrem na 200px je IMHO nanic - příliš hrubá. Jiné rozlišení mapy Geoscout neumí.

  2. Mapy mimo ČR - to mě napadlo taky, ale republika je šišatá, ne obdélník, takže by byla nutná poměrně složitá logika, která rozhodne, zda je to v ČR nebo ne. Dá se to opět obejít změnou adresáře s mapami v nastavení GeoScouta. Vím, je to komplikované.

  3. Okolí map - mapa v GeoScoutu se skládá z dlaždic o hraně 1 km a velikosti 200x200px, podle nastavení se stahuje 9 nebo 25 dlaždic v okolí keše. Pokud se chystáš na multinu, která pravděpodobně povede dál, můžeš si mapu posunout a nechat stáhnout další kus.

Trochu jsem se zamyslel a výsledkem je verze 0,2beta. Ke stažení je opět na http://luv-i.net/GS/

Hlavní změny

  • opravena chyba v načítání konfigurace GeoScout
  • ošetřeno stahování map mimo ČR - ponechá se původní
  • přidán dialog pro nastavení možností - turistická mapa, ortofotomapa, turistické trasy, cyklotrasy

Význam fotomapy je sporný z důvodu zmiňovaných posledně, ale co bych pro vás neudělal ;).

Kvůli špatným mapám jsem GeoScout přestál používat. Teď jsem objevil toto téma a čumím… Moc jsem tomu nevěřil, ale po vyzkoušeni GSMapLoaderu, musím říci že to je suprový pomocník a díky němu se s GS stává jednička na geocaching. Autorovi moc děkuji…:wink:
Ještě mám jednu otázečku mimo téma. Proč mi nejde v GC vložit celý kód na Travel bug?? :frowning: Poradí někdo??

GSMapLoader je luxusní záležitost, díky.

Mám však problém, mapy a GS mám umístěné na Storage Card v adresáři



\Storage Card\Program Files\GeoScout\Maps


XML konfigurák GS je OK, ale GSMapLoader mi stále hlásí, že mapy nejsou umístěné na kartě, tedy jen



\Program Files\GeoScout\Maps


Můžu se zeptat, jak mohu ručně změnit nastavení GSMapLoader nebo odkud bere GSMapLoader konfiguraci ?

Super! Jen bych ještě poprosil, o zvážení stahovat mapy z jiných zdrojů (google maps) pro zahraniční kešky:)

Dík:p

Take bych potreboval zmenit cestu, kde program hleda mapy. Jde to nejak ? V nastaveni je policko s cestou zakazane pro editaci. Diky

Cesta se nastavuje automaticky podle konfigurace GeoScoutu. Jaký máš důvod pro její měnění v GSMapLoaderu?

Mimochodem, vyšel nový GeoScout 2.0.2, který ukládá mapy do složek podle začátku názvu souboru. Budu muset GSMapLoader upravit, ale momentálně mám vyhořelé PC, tak to bude chvíli trvat. Prozatím vezměte na vědomí, že
stávající verze GCMapLoaderu nepracuje s GeoScoutem 2.0.2

Presne. Diky novemu GeoScoutu protoze ten se instaluje do GeoScout2 adresare. Pockam na novou verzi. Zatim diky.

Uz je verze 2.0.3.0
Co zatim testuji to vypada fakt dobre :wink:
Ted na tom asi intenzivne pracuje tak jestli mate nejake genialni napady … jak to vylepsit mu to ted poslete … :slight_smile: z toho co jsem mu psal v listopadu udelal 3 problemy na svem Isue Trackeru a dnesnim updatem je vsechny zprovoznil … :wink:

Uz by tam melo fungovat ofline logovani … se vsema druhy logu … udrzba .. note … DNF … s tim ze to pak vse najednou vysypete na net jak dorazite domu …

Můžu se zeptat odkud čerpáte informace o geoscoutu? Nějak se mi žádná oficiální stránka, kde by byla řeč o nové verzi nedaří vygooglit…

tady : http://eastlands.dyndns.org/default.htm?navstation

Přátelé, konečně jsem dal PC dohromady a aktualizace GSMapLoaderu je na světě. Pokud narazíte na jakékoli problémy, dejte mi vědět.

Momentalne / zatím nejde stahnout.

Omlouvám se, vloudila se chybička, už by to mělo být OK. Nechtěně jsem vytvořil mysterku ve stylu Hacker série :slight_smile:

Stránky nějak nefungují. Aspoň mě ne.

Takže stránky už jedou.

Stáhnul jsem si GeoScout verzi 2.0.4 a potřebné dvě nástavby (SQL 3.5 a NET CF 3.5). Fungovalo mě to pár hodin a teď už to hlásí, že potřebuje NET CF . Když zadám instalaci z cab souboru tak na konci to vyhodí hlášku "Chyba instalace.Ukončete všechny programy a opakujte instalaci". Dám OK, doběhne instalace, nahlásí, že program byl úspěšně nainstalován. Spustím GC2 a už na začátku to vyhodí hlášku, že to chce novější verzi NET CF než je nainstalovaná.

Může mi někdo poradit co s tím? Díky

Přístroj - Asus P535, windows mobile 6

GeoScout 2 se povedlo nainstalovat i se všemi pomocnými programy (NET Framework atd), ale program nemůže "nevidi" uložené cahe ve formatu GPX. GeoScout 2 používá jiný formát?

Zkusil sis přečíst readme.html nebo aspoň hlášky, které se objeví při prvním spuštění GeoScouta?
GS2 ukládá data do databáze, takže je potřeba stávající GPX soubory naimportovat přes volbu Import - Folder a pak je klidně můžeš smazat.

Mimochodem, GeoScout 2.0.5 už umí volit zdroj pro mapy, mimo jiné i Google Earth Map a Google Earth Satellite. Mapy z www.mapy.cz tam pořád nejsou :wink:

EDIT: teď jsem si s tím hrál a ukazuje se, že mapy se stahují průběžně a hlavně se ukládají úplně jinak, takže GSMapLoader s touhle verzi fungovat nebude!

Vysel novy update: GeoScout Version 2.0.7 prototype - updated 3 February 2009

http://eastlands.dyndns.org/default.htm?navstation

No mne geoscout nevidi ani kese, ktere si sam podle zadani stahl z internetu. Nevim, co s tim.

Do slozky data jsem nakopiroval zkusmo jeden gpx soubor, dal naimportovat folder, import probehl, ale Geoscout tu kes stejne nevidi.

Jsem stale u verze 2.0.2., protoze update na 2.0.7. dopadl s chybou a Geoscout se vypina.