Však toto byl poslední release, který byl uvolněn bez testování uživateli. Od příští verze budu mít nový release s předstihem před oficiálním uvolněním a provedu otestování, než se to pustí do světa…
Na světě je nová verze GSMapLoader 2.1.2, která dovolí ukládat převedené mapy do jiné složky. Můžete si tedy stáhnout Google mapy, převést na turistické a nechat je uložit třeba místo OpenStreet map.
mám verzi scouta 2.10 a měl bych dotaz.
na GC.com jsem jako PM. takže využívám pro stahování keší pocket query. chtěl bych využívat GPX formát a s ním stahovat i waypointy. jenže:
1 od tý doby co jsem přešel z verze 1.3 na verzi2.1 mi to při stahování keší háže hlášku viz přiložený obrázek. Právě jsem to teda celé přeinstaloval a stahuju tak uvidím co to udělá. zatím stahuje.
2 nejde mi stahovat keše přes nic jiného než LOC soubory ( a web ze scouta) u GPX to právě háže chybu a soubor WPTS.gpx nemůžu využít vůbec protože místo toho aby mi WPTS připojil k jednotlivým keším kam patří tak mi z nich udělá samostatné keše. celkem vopruz. Stahujete někdo keše stejně nebo pro to využíváte přímo volby ze scouta? máte někdo páru kde dělám chybu? díík
Zkus novější verzi 2.0.13, mám dojem, že se něco podobného opravovalo…
nasosal jsem poslední verzi 2.0.13 ale stejně mi to háže ten SQL nesmysl..
takže pomohl kompletní reinstal jak scouta tak SQL a framevorku. už to šlape tak jak má.
Jediný co mi nejde je import keší přes GPX soubor který mi vygeneruje pocket query přes premium member. asi je to špatně postavený. co je hlavně škoda že to navíc neumí ani spojti WPTS.GPX a CACHE.GPX
mmj dnes jsem testoval to zobrazení finálek je to trošku matoucí ale dobré. ve chvíli kdy totiž ke keši připíšete WPT a označíte ho jako final z výběru tak se na mapě ztratí původní startovací souřadnice (označení keše) a přesune se to na finální místo. mám jednu takovou u domu 200m od baráku umístění mysterky v mapě ale finálka je asi o 2 km dám po doplnění WPT- final mi keš u domu zmizela z mapy a "přestěhovala se na místo kde skutečně leží krabka. Bohužel to ale nezobrazuje celé jméno tohop WPT bodu takže sice se posune na spráívné místo ale je označena dál otazníkem a bod má název keše. Nikoliv třeba jméno keše-final.. Proto je to trochu matoucí.
když se totiž kouknete do mapy uvidíte tam novou mysterku což mi mnohdy když jsem na lovu "s kočárkem" nedojde. ale alespoň už snad na žádnou nezapomenu
ještě jsem nezkoušel jak se k tomuhle postaví filtr keší. jestli to přebere jako keš a nebo jestli ji přejde a nezobrazí
Plánuje se další nastavení barev a ikonek, které by toto řešilo, ale Stuart dělá GeoScouta po večerech a tak to jde trochu pomaleji, než kdyby na tom dělal pět programátorů od rána do večera…
Nicméně preferuju zaplatit jen těch 20 liber, než aby to byl program dělaný nějakou nadnárodní vývojářskou firmou za desetinásobek ceny… Navíc takto máme docela dobrou možnost ovlivnit výsledný program a to se třeba mně úspěšně daří, takže můžu říct, že verze 2.0.14 bude z mého pohledu už splňovat vše, co já očekávám.
Jen bych se zeptal jestli uz je v GeoScoutu moznost zadat souradnice cache rucne (napr. kdyz jsem v terenu a nekdo ma vytisknuty listing nove kese), pripadne jestli uz jde ulozit souradnice ziskane funkci prumerovani.
Vim ze tam byla moznost pouze zadat waypont ke stavajici kesi.
O takové fukci nevím, a v požadavcích od uživatelů jsem nic takového taky nezahlédl. Pokud takovou funkci potřebuješ, doporučuji autorovi napsat. Je velmi vstřícný a spoustu věcí doprogramuje. Pokud se neozveš, tak to tam nebude… Už je tam pár věcí, které jsem zase já potřeboval, tak neváhej a zeptej se…
Dík za odpověď, bohužel moje English je velmi bídná na plodnou technickou diskuzi
.
Jen pro zajímavost - jak v tomto případě postupuješ jako uživatel tohoto programu Ty? Jsi třeba na eventu a pořadatel vyvěsí listing se souřadnicemi nový kešky. A Wifi zrovna v ty hospodě nejde… Jak tam tedy ty souřadnice zadáš?
Nebo zaparkuješ u lesa a vydáš se na lov - jak si zadáš souřadnice pro návrat abys to pak mohl vzít třeba zkratkou?
V programu je (nebo alespon byla v dřívější verzi, tu novou neznám) skvělá možnost zaměřit a zprůměrovat bod (podobně jako u BeeLine), jenže jsem nepřišel na to jak tyto souřadnice uložit - je nějaká možnost? Já na ni fakt nepřišel. Ale nechce se mi věřit, že to nejde a že se ty souřadnice musí z displeje opsat!
To byly pokud si dobře pamatuju důvody, proč jsem tento program přestal používat.
Co se týče nové keše, nebo lovení na neznámém místě, to řeším online spojením, mám totiž datový tarif na telefonu a tak si keše můžu stáhnout kdykoli z netu. Pokud bych chtěl nějaké souřadnice z ještě nezveřejněné keše, tak to bych dělal stejně jak jsi psal-waypoint nějaké náhodné keše. Při zakládání wpt se předvyplní aktuální souřadnice, takže pokud chci uložit aktuální pozici, udělám zase wpt. Pokud průměruju (pro novou keš), tak to si pomocí clipboardu jednoduše dávám do nějakého textového souboru a udělám stejně více měření a ty si doma potom srovnám s fotomapou. Stejně bych to doma musel zase opsat a když si to ukládám do textového souboru, tak ten si doma jen překopíruju do počítače a mám to.
Prostě tak jak program chci běžně používat já, tak to používat jde. Samozřejmě udělat wpt ze zprůměrovaných souřadnic by mohlo být zajímavé, stejně tak i ruční založení celé keše (když například dělám svoji novou keš) by bylo super a pokud by to tu keš i založil na GC.com, to už bych chrochtal blahem. To už je opravdu jen hodně speciální použití a vzhledem k tomu, že sám jsem programátor, vím že zdánlivě jednoduché rozšíření může v důsledcích znamenat řádově jinou náročnost na vývoj a hlavně potom na testování a opravy chyb. Každé rozšíření taky rozšíří další požadavky a jsi v začarovaném kruhu. Program má sloužit pro normální kešování a to přesně umí, včetně plné podpory TB a GeoCoinů. Pokud chceš program, který umí všechno, tak to by musel umět i předpovídat počasí a plánovat trasu jako iGO včetně navigace, potom Ti doma vygenerovat statistiky a hned je odeslat na profil no a kdýž bude čas oběda, tak by ti mohl doporučit vhodnou restauraci v okolí…
Trošku se nám to původní téma vlákna ztrácí, možná by stálo za to založit nové na obecnou diskusi o GeoScoutu.
Vrátím se k původnímu tématu - pohrál jsem si se serverovou částí GSMapLoaderu a doplnil tam transformace, které výrazně vylepšily lícování dílů mapy zejména ve východní části Česka.
Pokud máte postahované mapy, které nelícují, označte je jako nepřevedené a stáhněte je znova. Samotný GSMapLoader není třeba přeinstalovávat, na něm se nic neměnilo.
Tak to je fajn, to vyzkouším ![]()
Dřív to pro moji oblast (Brno) bylo prakticky nepoužitelný.
OK, nechte tady prostor pro ucel, na ktery bylo toto tema zalozeno. Zalozil jsem obecnou diskusi na tema Geoscout 2.xx.xx takze vse ostatni co se netyka map piste tam.
http://www.geocaching.cz/forum/viewthread.php?forum_id=8&thread_id=10008&pid=118503#post_118503
To je škoda, že jsi nic neřekla. Já to pochopitelně testoval ve svém okolí, kde to sedělo. Že je to na východě mimo jsem zjistil víceméně náhodou.
No já sem to brala jako fakt
Na stránkách je na to totiž přímo upozornění.
Otestovala jsem 2.1.2b a mám pár reakcí:
Když zatrhnu turistická, tak to v pořádku stahuje turistické mapy,
když ale pak zatrhnu ortofoto, tak zase stahuje jen turistické…
To vybrání jaké mapy se mají nahradit je super ![]()
A ještě jedna otázka… mapy jsou celkem rozmazané a nekvalitní..nešla by trošku zvýšit kvalita? Klidně na úkor množství dat, to mě nějak netíží, ale tohle je tak na hranici koukatelnosti…
Aha, tak to se vloudila chybička. Vzhledem k tomu, že ortofoto mapu lze GeoScoutem stahovat přimo z Google a kvalita je tam lepší, jee zbytečné se tím zabývat. Asi tu volbu vyhodím.
To je bohužel fakt způsobený tím, že mapový díl je nutné pootočit a hlavně zvětšit z cca 200x200 na 256x256 bodů. Bohužel jemnější turistické mapy na mapy.cz nejsou.
Jsem ze severu Moravy, a mapy jsou suprové už i v našem regionu.
Mockrát DÍK a posílám veliký potlesk !!
Na dobré věci se rychle zvyká! Určitě bych si taky rychle zvyknul na podobně upravené dlaždice mapy v jiných měřítkách z temporary adresáře.
Pěkně prosím.
To by se mi taky líbilo, ale právě proto, že se jiná měřítka ukládají do dočasného adresáře, který se maže, není to jen tak. Navíc v offline režimu se žádně mapy v jiném měřítku nevytvářejí. Můžeme zkusit kontaktovat autora, aby v tomto směru na mapách nějak zapracoval, ale zatím nemám nápad, jak.
V nové verzi GS je již možno nemazat dočasné mapy při ukončení GS, takže se při příštím použití již nenačítají z netu, ale vezmou se z adresáře Temp.