GeoScout 2.0.11 + GSMapLoader jede OK.
Ale nejde mi spustit GPS v GS 2 na MDA Kaiser … nesetkal se někdo s tímto problémem? ![]()
No tak mě 2.0.11 ani tu gps nedetekuje, jen zamrzne když se o to pokouší a pustit taky nejde…(ASUS P759).
Hned jsem jim to napsala…
potreboval bych poradit od skusenejsich ohledne Geoscouta
Pokud chci vyhledat kese pomoci zip.kodu tim myslim podle PSC nechce mi Geoscout zadne stahnout napise 0 cachi import.
Poradte at nemusim pridavat kese po jedne poddle cisla kese.dik
hleda to dle zip kodu v USA, stejne jako na geocaching.com, takze ne dle ceskeho PSC, nejlepe hledat dle souradnic
jedu na verzi 2.10 a zatím počkám co a jak. Tohle mi odpověděl na dotaz ohledně zobrazování finálek:
I am still adding features to version 2 and you can now optionally specify the "final" location of a cache and display this instead of the listed cache position which is useful for multi or mystery caches where the listed location may not be near the actual cache.
Happy GeoCaching.
Stuart
mmj kam se ukládaj data o keších. verze 1.xx měla tři volby Maps, Data, Spoilers.
takže třeba keše když sjem jel na dovču jsem si stáhl pro danou oblast do nově vytvořených adresářů, změnil na ně odkaz a bylo. po návratu z dovolené jsem se vrátil na původní adresáře a ty " dovolenkový" sem smazal
Teď ale koukám a zmizel adresář data. je tam jen Mapy a Spoilers.. nerad bych si nějak pošahal již spotené a neodlovené keše a nechtěl bych mít v PDA třeba 1000 keší. stejně mi stačí jen 300 a to aktivních. už se mi párkrát stalo že sem dorazil na místo kde měla být keš a nic. doma jsem zjistil že mám starý listing i s umístěním a nově je keš přesunuta třeba o 150m jinam. někdy málo bejvá víc…![]()
majky - me to jede na Kaiserovi bez problemu, tedy v terenu jsem jeste s verzi 2.0.11. nebyl, ale GPSka mi bezi bez problemu. Nastaveno mam COM port: 4, Baud Rate: 57600.
:o
Mám WM6.0 a GS 2.0.11 po spuštění GPS (bliká kontrolka) zamrzne. Při vyhledávání GPS na COM4 také zamrzne ![]()
Testováno i na Touch Pro s WM6.1 a také zamrzne.
Co máš za WM? Instaloval jsi GS2.0.11 přes GS1.5?
No je pravda ze mam v Kaiserovi jinou ROM s WM 6.1, Geoscouta 2.xx jsem instaloval na cisto bez predchozi verze 1.xx.
Už je nová verze, kde by to mělo být opraveno. V té versi 2.0.11 byl údajně v jendé z variant instalace chybný soubor…
Ve 2.0.12 už ta GPS funguje v pohodě, jen zas byl odstraněný bug, takže už to z webu importuje i nalezené kešky, což mě osobně zas naopak vadí ![]()
Už jsem to reklamoval, tak doufám, že oprava bude brzo…
GPS už fachčí
, bug odstraněn …
Může mi někdo poradit, jak převést keše a mapy z verze 1 do verze 2.
Mám udělanou kopii verze1 v jiném adresáři pro případ návratu k této verzi. Předem děkuji (pokud možno postup jak pro blba).
Na převod keší je postup v dokumentaci. Více méně se to udělá samo při prvním spuštění. Mapy jsou jinak dělané a nejdou převést.
Keše převedeš jednoduše otevřeš Scouta dáš přidat keš a jako umístění vybereš "Folder" a pak už jen složku kde máš umístěný keše pradvěpodobně sdcard/ geoscout/ data popřípadě zařízení/programfiles/ geoscout/ data a šup a je to. keše se převedou a mapy pak následně dotáhneš s importem ( asi) nevím protože jsem to prováděl v době kdy jsem měl PDA spojené s NTB a byl jsem připojen k NETu. Veškeré data waypointy a zápisy zůstaly zachovány. mapy se natáhly nové.![]()
Data keší se ukádají do MS SQL databáze, soubor GeoScout.sdf, který se vytváří při prvním spuštěnáí a následně se může přestěhovat třeban kartu. Do databáze lze klidně přistupovat i jinými programy, je zcela stadnardní, odzkoušeno včetně modifikací.
Toho se neboj, výkonnost je slušná, já jich tam mám skoro 1200. Místo adresářů máš teď k dispozici katergorie. Pokud bych chtěl mít víc různých databází, můžeš klidně ten soubor GeoScout.sdf přejmenovat a vytvořit nový a pak je poocí přejmenovávání přehazovat.
Vzhledem k tomu, že v GeoScoutu 2.0.12 se mapy ukládají do jiných složek, vydávám upravenou verzi GSMapLoaderu.
Tak vysla verze 2.0.13 ale je tam nejaka chyba. V seznamu kesi mi zmizeli multi a mystery a nejdou mi nacist zadne kesky ze souboru GPX
![]()
Je problém s filtrem, který se nenačte, když je startup nastaveno na Cache list(Result). a navíc se ve filtru musí nastavit Terr/Diff pomocí šipeček (trojůhelníčků) a ne tam zadat číslo klávesnicí. Oprava již je provedena, ale musíme chvíli počkat na novou verzi. Když jsem změnil startup a vyplnil filtr, už vše fungovalo.
No jo no to je holt daň za to pořád mít to nejnovější co jde ![]()