Moje 3leta pritelkyne nokia (miry 63-10-i) se pomalu louci a ja premyslim co noveho si poridit. Jelikoz se v posledni dobe pomerne snizily ceny “chytrych” telefenu, tak premyslim o nejakem takovem typu. Ma s tim nekdo z vas zkusenosti, existuje treba na Series60 nejaky SW schopny precist GPX? Ja vim, ze je tam GPRS/EDGE/neco_jinyho_rychlyho, ale WAP/WEB neni vzdy diky nedostupnemu signalu dostupny.
Nejlespsi by asi bylo Treo + Cachemate, ale odrazuje me velikost a cena…
Měl jsem Siemens SX1 a vpohodě spolupracoval s Bluetooth GPS (Pítrův Clip-on). V SX1 jsem měl ale jenom jednoduchej prográmek přímo od Siemense, uměl určit polohu, navigovat na zadané souřadnice, měřit rychlost, vzdálenost a ukládat body. Po nějakém dalším SW jsem moc nepátral poněvač nemám BT GPS, ale něco by se určitě našlo. V současné době používám MDA Compact a SmartMaps (plán prahy a autoatlas ČR) a v dohledné době se chystám koupit BT GPS.
Taky jsem resil podobny problem. Kdejakej telefon umi prohlizet obrazky, videa, prehravat melodie, zvuky a mp3 ale zpracovat obycejnej text to uz je horsi Mozna by pomohla nejaka JAVA aplikace.
Ja pouzivam WAP a to funguje skvele.
Pouzivam telefon s Windows Mobile 2003 s Vogiho textovou verzi kesi v HTML. Vzhledem k tomu, ze mam ovsem v telefonu 1GB SD, tak jsem nekolikrat stahnul na PC via Offline Explorer cele stranky kesi z gc.com, pote cely export folder presunul na telefon a oteviral k plne spokojenosti v poket IE. Kdyz potrebuju, zaloguju pres browser primo z terenu. Co se tyce nejakych primo geocacherskych programu…osobne nic z toho nepouzivam. Ale programovat pro smart v .NET je opravdu (aspon pro mne) zabava. Mozna nejake porty existuji. Nevim, nehledal jsem.
Resil jsem totez, vyzkousel, co se dalo a nakonec jsem se vratil ke stare dobre 6310i. Ale byla to fuska, sehnat v dnesni dobe NOVOU 6310i., ale zadarilo se… :o)