Obracim se na zkusene o radu.Pred nedavnem jsem se pokousel odlovit finalovku.GPS me zavedla na skalu a tam se navigacni sipka totalne zblaznila.Ukoncil jsem hledani se zaverem,ze je bud spatne nastavena GPS nebo jiny SW problem.Preinstaloval jsem a nasel nekolik kesi ve volnem prostoru a ve meste,vse v pohode.Pote me lov opet zavedl do opustenych lomu a ouha.Signal je indikovan dostatecne silny od vetsiho poctu druzic a presto GPS lita zleva doprava, dopredu a dozadu…odlov je pak veci nahody.Usoudil jsem,ze to nebude zavadou na GPS, ale jeji cip si zrejme nedovede poradit s odrazy signalu???Tam kde jsou skalni steny rovne to ujde, kde je vetsi clenitost sten a dna je konec… Nemate nekdo zkusenost s tim jak odstinit odrazene signaly?Nebo jinou vychytavku? Diky za odpovedi
To je normální, u GPSky, kterou používám já (60CSX) se to spíš stává ve městech, kde jsou vysoké budovy, ale není to tak hrozné, k nalezení keše je to pořád dost přesné.
Nevěřím tomu, že ti někdo poradí něco jiného než si na to zvyknout a hledat na takových místech podle nápovědy a citu, případně si to odkrokovat z místa s lepším signálem.
Tak tak a bohužel, čím citlivější přijímač, tím je to zřejmě horší.
Třeba geodetické a jiné profesionální GPSky mají pro potlačení odrazů speciálně udělané antény a stejně to není stoprocentní. Obyč gpsku můžeš maximálně tak zkusit v kritických místech dát do malého alobalového kornoutku, aby chytala jen z nebe :D, ale nikdy jsem to neviděl ani nezkoušel.
(z pár centimetrů místo z pár desítek metrů;))
edit: a nebo taky mnohonásobné a tím pádem delší, popřípadě ještě s interferencemi a nebo taky žádné… musel by se vymyslet tvar a velikost. Bylo to ale od začátku spíš takové plácnutí a netvrdim, že to bude fungovat.B)
Kdybyste to náhodou někdo někdy zkoušel, tak dejte vědět, jak to dopadlo.
Diky za reakce, taky abych se priznal jsem uvazoval o nejake male kovove "misce", tak aby doslo aspon k castecnemu odstineni. Takze pokus s alobalem a pak plech, kladivo, kovadlina a podle GPS naohybat cosi ve tvaru mini tacu