GPS bez mapy je na nic!!!

Chtel jsem se zeptat jaka je dostupnost free map a jestli existuji ruzne akce,kde by slo o vimenu map.Chci si poridit GPSMAP 76CS,ale nebudu tam mit nahrane mapy a jestli jo,tak malo prehledne.Na co mi bude potom skveli pristroj bez mapy?!Tak urcite vsichni mate na mysli…tak si nejakou kup,ale na to ted nezbyde a abych pravdu rekl,tak nechce se mi objetovat 5000 za nejakou mapu.Je tu nejaka moznost?Predem dekuji

Eeek? Picodasí Czech Topo (nebo jak se ta aktuální verze jmenuje) stojí pod 2000 Kč a velmi se blíží mé představě dokonalé mapy. Myslím si, že není o čem uvažovat, žádná free mapa tomu nesahá ani po kotníky.

Takze nejspis myslis Topo Czech v1.Chtel jsem se zeptat jak je to s tim autoroutingem.Pokud mam pristroj gpsmap 76CS.Dokaze tato verze navadet krizovatku po krizovatce(neco jako tom tom)?

Za prvé se raději nauč nejdřív psát správně bez hrubek, protože jsem se zde u toho dost pobavil.

Za druhé “Mapa turistická TOPO Czech v1” stojí jen 2.000,- Kč.

Mily Harwey, clovek se obcas splete.Vis co se rika?Ze a to cituji:“Clovek není dokonaly”:stuck_out_tongue: Ale i tak diky za prispevek k tematu;-)

No dovolil bych si nesouhlasit se subjectem threadu: mam ted Geko 301 v oprave a jako nahradni reseni pouzivam Beduv Legend.
Z dosavadnich zkusenosti soudim, ze blba GPS s mapou je horsi nez dobra GPS + papirova mapa.

No občas ano, ale 3 hrubky v pár větách??

A jinak souhlasím s názorem, že lepší pořádná GPS nemapová + mapa papírová. Už se raději porozhlédni po nějaké GPS se SIRF III.

A s tou gramatikou - no sorry, ale nějak mi to vadí, protože za chvíli už sám nebudu vědět, co se jak má psát, když musím číst takové věci. o:-)))

Ad gramatika: neřeším

Ad GPS: Pokud váháš a zatím Tě nic
nepřesvědčilo, i já se přidám na stranu
našeptávačů - pouze a jedině SIRF STAR III. Cokoliv
jiného (horšího) ani nečti. A skutečně je pravda -
lepší pořádný stroječek +
papírová mapa, než Béďa (Trávníček).
A mapa TOPO Czech v1
je teď bezkonkurenční, routuje… Jen je jako celek trochu
velká (74 MB), což je důvod pro mapovou GPSku s paměťovou kartou.

Nevim, nevim, chodim s Gekem 201, obcas s papirovou mapou a nestezuji si. Je pravda, ze GPS pouzivam v 99% pripadu k lovu kesek, k navigaci v aute jsem ji pouzil ve spojeni s dobrym autoatlasem, vzdy vse OK. 2x se mi dokonce stalo, ze jsem v GPS mel zadanou cestu a zapomnel jsem nazev vesnicky kam jedu (cestu jsem pripravoval jako variantu navratu z dovolene a po tydnu se mi vykouril nazev z hlavy, jen jsem vedel proc tam chci jet) a nemapove Geko me tam spolehlive dovedlo i bez mapy. Takze s rezolutnim nazvem threadu nesouhlasim. Na druhou stranu musim potvrdit, ze Czech Topo (mam nainstalovano v PC) je bezva. Takze si to kazdy preberte sam, ja zustavam u svyho na nic nemapoveho GPS.

Také mám nemapový přístroj - starší GPS12 a požívám papírové mapy. Mapa v GPS by mi pomohla pouze v tom, že bych rychleji sesouhlasil svoji aktuální pozici v terénu s mapou. Routing ani tisíce POI typu benzínka, bankomat atd. nepotřebuji.

Jejda - bankomat, benzínka a letiště jsou moje nejoblíbenější - na ty mi nešahej ! :slight_smile:

Ja zase routing pouzivam hodne casto. Ty tam jsou doby kdy jsem jezdil s mapou v ruce a hledal kde zrovna jsem a kam mam jet a pritom se ritil napric silnici na protijedouci blikajici auto nebo do skarpy. S routingem se me cestovani stalo opravdu o hodne bezpecnejsim a mohu se vice kochat krajinou. Routing pouzivam i v praci kde najedu za rok cca 100kkm. Miluju obcas zadat nejkratsi cestu misto nejrychlejsi a tesit se kudy pojedu. Nekdy me to protahne opravdu zajimavejma cestama a me tak bavi objevovat nova mista.

Pred tim jsem mel Legenda s free mapou a bylo to opravdu jen pro rychlejsi zjisteni pozice pro papirovou mapu kde jsem .

Ale jak se rika, to co clovek nema, tak to nepotrebuje. Ted si ale rikam jak jsem mohl bez kvalitni mapy prezit.

Možná že je to hloupej dotaz, ale nikdo není dokonalej že??:smiley: ale co je to pls routing???

Routing je schopnost pristroje ukazat ti cestu napr. pri rizeni.Priblizil bych ti to treba k auto navigaci tomtom

Tak s tím zapomenutím názvu vesnice je to přesné :slight_smile: Stává se mi to dost často :-/ A rád bych zmírnil svůj rezolutní názor, ale… prostě mapový stroječek typu Garmin GPSMAP 60CSx je silně návykový. Nemůžu se od něj odtrhnout!

Pouze jsem vyslovil svůj názor co využiji a co ne. To však neznamená, že to co nepotřebuji je špatné nebo zbytečné.

Moc pěkně napsáno. Routing těžko posoudí někdo, kdo s ním nemá zkušnosti. A já říkám - když v dnešní době gps, tak jedině s mapami. Přidaná hodnota je větší než přidaná cena. To, že mapy nejsou třeba, většinou říkají ti, co nemají na svých přístrojích možnost mapy používat, protože je kupovali v době, kdy žádné mapy nebo mapové přístroje nebyly.