Delta II, 17.1.1997, CAPE CANAVERAL, Florida
náklad: GPS IIR satelit ![]()
Neni tenhle server spise o geocachingu?
Máš pravdu, GPS patří na server o vaření ![]()
Hustý video. Když jsme u toho vaření, tak při tomhle by možná mohli padat i pečený holuby.:D:D:D
Chápu tě, jak říká synátor "lidi mají potřebu se vyjádřit". Ať je to o čemkoli. Že to tady ostatní třeba nezajímá je jedno. Trapas. Kup si Blesk.
Hele klídek. Mně to třeba zrovna zajímá a po pravdě nevidím důvod, proč by sem ten odkaz nepatřil… řeší se tu kolikrát tisíckrát větší kraviny, které s geocachingem nesouvisí (třeba proč sem nepatří toto video.) a to nemluvím o těch, co souvisí. Navíc toto je sekce GPS.
Někoho to zajímá, někoho ne. Každopádně to není offtopic. Já osobně moc neholduji přístupu "naučím se mačkat knoflíky a co za tou technologií stojí mě už nezajímá". A tohle je výborné dokumentární video přibližující kousek historie technologie, co tu všichni používáme.
Díky za odkaz. Něco takového jsem ještě neviděl.
Pro ty, co anglicky nerozumí, to s GPS nesouvisí.
Ti, co anglicky rozumí, ví, že šlo o start rakety, která nesla GPS satelit.
A teď už snad přestanou všichni kafrat, protože to sem patří - sice jsou jedinci, kteří kešují bez GPS, ale většina z nás tu GPSku holt používá ![]()
Dík za vysvětlení. Anglicky sice umím dobře, ale tady v labu nejde zvuk. ![]()
Slušný ohňostroj, mimochodem letos je v plánu vypuštění tří GPS satelitů, a také druhá testovací družice systému Galileo.
Když už se tu objevilo toto vlákno, tak sem hodím link na videa, na která jsem schodou okolností koukal začátkem týdne: http://www.esa.int/esa-mmg/mmg.pl?b=b&type=V&mission=Galileo&start=1 .
Není to tedy GPS, ale právě chystaná konkurence. Rozlišení videí je malé, ale jsou tam i pěkné animace, dle kterých laik může pochopit princip fungování navigace.
I když zeměpisná poloha je jenom jedna, tak jestli bude Galileo přesnější než GPS, tak se "těším" na spory ohledně zaměření kešek, pokud někde každý systém hodí více odlišný údaj ![]()
Pokud jsem to správně pochopil, tak ty systémy budou kompatibilní a mohou pracovat společně - tedy současné GPSr Galileo využít nemohou, ale budoucí přístroje budou moci využívat obojí a satelity kombinovat (třeba 2 GPS a 2 Galileo).
Američani jsou divní. Výbuch rakety je anomálie, výbuch kyslíkové nádrže je "Houstone, máme problém" a když uprostřed Afriky potkají jediného bělocha v okruhu 1500km tak řeknou "Dr. Livingstone, nemýlím-li se". ![]()
Fascinuje me, ze nekdo neco nabidne "zadarmo", kdyz do toho amerika musi vrazet takovy prachy …
Myslim, ze US Army je asi nejvetsi hrackarstvi na svete ![]()
Však také nedává zdarma všechno. To je také jeden z důvodů, proč vznikají konkurenční systémy. Navíc si myslím, že existence veřejného kanálu určitě usnadnila schválení investic do téhle hračky. Kdyby si to armáda nechávala pro sebe asi by daňoví poplatníci remcali trošku víc ![]()
Tím že to je zadarmo se dosáhne toho že se jen tak někomu nevyplatí dělat konkurenční systém a tudíž je co nejvíc lidí závislých na systému provozovaném USA. Proto se jim tak nelíbí že by Evropa měla mít vlastní systém Galileo.
O tom jsem neco slysel ![]()
EU ma ted prej problemi s financovanim, protoze si mysleli, ze o tento projekt bude vetsi zajem ze strany soukromych fin. sektoru … a tomu se tak nedeje. Takze ted vymyslej takovi veci, jako napriklad, ze tento navadeci system bude muset pouzivat KAZDE vozidlo co se pohybuje v EU a na zaklade zmerenych dat se pak bude platit silnicni dan ( a je jedno kde jezdite, jestli na svym dvorku nebo po exluzivni dalnici ) nastesti je to zatim jen jakysi navrh nebo co … ale jestli se tohle stane skutecnosti, tak uz ty pocitace za nas budou aj ridit …
To je nesmysl. Satelitní systém vybírání mýta existuje již teď, třeba u kamionů v Německu. Používá samozřejmě GPS. A hlavním argumentem pro satelitní systém je právě možnost vybírat podle přesně najetých kilometrů a rozlišit tarify pro dálnice, okresky a naopak vyjmout ty obligátní soukromé dvorečky.
Není nějaký poplatek zahrnutý přímo v ceně gpsky? Slyšel jsem to jen z agentury JPP, proto se ptám ![]()
Já myslím, že by těžko mohl být. Specifikace jsou zdarma známé po celém světě, vyrobit přijímač může kdokoliv, kdo má potřebné elektronické znalosti a prostředky. Navíc jsem o něčem takovém nikdy neslyšel, což tedy ještě samozřejmě nemusí znamenat, že to tak ve skutečnosti není. ![]()
ono se to nevyplati nikomu;)
nejde o to, kdo co ma a nema a za kolik. jde o to, kdo a co muze zjistit.
tahle nadvlada je fajn a chapu amiky, ze se ji nechtej vzdat pac jiste informace maji za definovanych okolnosti nevycislitelnou cenu B)
sklizime plody studene valky…mozna je to pro nekoho neuveritelne, ale je to proste takB)