[quote]
sobikovi:
[quote]
les-coccinelles: Protoze se tomu GC.COM snazi vsemozne zamezit, aby neprisla o prachy z PM.
[/quote]
To je jasný, ale tady se jedná o informace, které jsou zcela normálně zobrazený pokud se příhlásím na gc.com
[/quote]
Nejde jen o to, že to vidíš, ale platíš i za určitý "komfort", když si ty informace nemusíš jen prohlížet na webu, ale máš možnost je stáhnout ve formě dat a dále zpracovávat. A ve velkém procentu případů skončí imho právě v gsak. Kdyby si gsak načetl data i bez pm, tak pro velkou část lidí ztratí pm smysl a přestanou platit.
No, o GSAKu už mám připravený článek, ale příručka to taky nebude, spíš jen představení, co program vlastně umí a k čemu je dobrý.
Taky jsem zvažoval, že bych autorovi GSAKu nabídnul pomoci při překladu do češtiny, ale nakonec jsem to vzdal. Je tam neuvěřitelně mnoho řetězců a asi bych to časově nezvládl. Vzhledem k tomu, že navíc neexistuje - myslím - ani německá nebo jiná cizojazyčná verze, je možné, že GSAK není na lokalizaci vůbec připraven.
Hmm, to se dá pochopit. Co je to pro Amíky 30 USD ročně :-( Asi jako pro nás 30 Kč.
Ale kdyby se našli dva lidičkové, co by měli zájem, navrhuju vytvořit zvláštní PM účet, z kterého bysme si pouze generovali GPX-ka a každého by to vyšlo za rok na cca 200 Kč.
To si děláš srandu, ne? Zas ti vychcánci... Jsou chvíle, kdy se stydím za to, jací jsou češi [:(]
30 USD ročně je něco přes 600 Kč, měsičně cca 50 Kč. To jsou 2-3 piva. Dál už to nemá cenu ani komentovat...
Mimochodem - pokud cacher hledá intenzivně, potom ostatní náklady výrazně převýší cenu PM. Pokud to bere jako zábavu a najde 5 kešek měsíčně, pak žádný PM nepotřebuje.
Proč vychcánci? To bych mohl říkat, že vychcánci jsou ti co neplatí nic. Z nás bude mít server geocaching.com alespoň 30 USD, jinak by neměl nic. Řekněme spořivý člověk. Jinak už jsme dva. Kdyby chtěl ještě někdo třetí, ať písne mailík, nadávky a síru na naší hlavu prosím zde do fóra, ať to nemusím zbytečně mazat z mailu.
No, co mám (nedávnou) zkušenost z US, tak 30 dolarů pro ně není zas tak málo. Jsou to třeba 3 obědy ve Wendy's (hambáč+pečená brambora+pití) nebo třeba 10 amerických piv na baru. Takže rozhodně ne "něco jako" 30Kč.
Zjistil jsem, že 30 dolarů v přepočtu na Kč a rok je tak nízká cena, že nemá smysl se zabývat čímkoli jiným (tím myslím aplikace stahující data přímo). Protože PQ je opravdu pohodová záležitost.
Jinak, další poznatek z US - nikdo neřeší jiné možnosti než ty, co jsou nabízené. V podstatě tam neexistuje nechuť za cokoli platit a nějak to "ošulit."
A co bych jako PM uvítal? Aby Groundspeak konečně rozdělil servery pro ne-PM a PM. Protože ta dost častá nedostupnost, zapříčiněná přetížením, je opravdu nepříjemná.
Ti, co neplatí nic a nemají PM, tak taky neužívají žádnách výhod. Takže vychcánci nejsou, jelikož se chovají tak, jak se od nich předpokládá - nic neplatí, nemají nic navíc a nezatěžují server (neprodlužují pq frontu apod.).
Kdepak, přece si nebudu kupovat drahou jízdenku když se dá cestovat v klídku na WC :-)
Troufám si tvrdit, že generování PQ způsobuje oproti například hledání v mapách (které jsou i pro ne-PM) zanedbatelnou zátěž. Navíc je i u PM omezen počet požadavků na generování (tuším že snad 5 za den?) takže co si zaplatíš to máš, bez ohledu na to jestli si ty zaplacené služby spotřebuješ sám, nebo vás na ně bude víc.
To máš pravdu, ale to se nevztahovalo k tomu, že si víc lidí koupí jeden PM. To byl příklad, kdy PM uživatel zatěžuje servery víc než ne-PM. Mimochodem jeden z důvodů, proč funkce PM nejsou úplně zdarma.
Ber to treba obracene, cim vic bude platicich PM, tim vetsi komfort jim vsem bude moci sluzba nabidnout a stahovat casem treba pujde i vice nez 5 PQ za den. Opacne cim vic lidi bude sdilet jedno konto tim budou vice sluzby stat za h****
To bude platit jen za předpokladu, že vybraný prachy budou investovaný do vývoje a infrastruktury. Pokud ne, tak to bude nejspíš naopak. Čím víc pm, tim větší zátěž a tím víc to bude stát za h****.
Uz vidim kese po navsteve vaseho gangu: ukradene TB (proc ho neslohnout, kdyz ho nikdo nehlida), praskla krabice (si debil koupi novou, ne), rozdupany a rozkopany okoli kese (to doroste) atd. atp. Vitej, “kolego”.
[quote]
smudla: Ber to treba obracene, cim vic bude platicich PM, tim vetsi komfort jim vsem bude moci sluzba nabidnout a stahovat casem treba pujde i vice nez 5 PQ za den. Opacne cim vic lidi bude sdilet jedno konto tim budou vice sluzby stat za h****
[/quote]
Tak jinak:
jsou pro gc.com větším přínosem tři uživatelé, kteří neplatí nic, nebo "jeden" který platí ??? Podobnost s jízdenkou ve vlaku je samozřejmě zcestná, protože vlak by byl plný černých pasažérů, sem tam někdo kdo má jízdenku a pak my, kteří zaplatili alespoň něco :-)
Ale koneckonců já nechtěl diskutovat o tom jestli je to správné nebo není. Já potřeboval najít lidi což se podařilo tudíž se loučím :-)
Nevím, kolik máš nalezeno, ale až toho bude pár set, tak zjistíš, jak je skvělý, když necháš do pq vygenerovat jen nenalezené kešky. Což samozřejmě vylučuje využívání jednoho PM více lidma.
Pepo, uplne uplne laicka otazka: Kdyz budou mit tri lidi jeden ucet. to nejak dokazou offline filtrovat kazdy sve nalezene? podle ceho, ja myslel, ze to bude mozne jen pro toho, kdo je majitel uctu. Nesmej se, ptam se jako neznaly programovani.