rad bych nasel aplikaci ve stylu Handy Geocachingu, ktera by ale umela:
a) (volitelne) zobrazovat kompletni listingy i s obrazky atd (nektere kese bez obrazku nevyresime, viz deer moat letterbox v praze, kde jsem na tento problem prave narazil…)
b) nacitat offline data z sd karty vyexportovana (v otevrenem formatu) z nejake gsakoidni aplikace - kompletni listingy kesi atd a volitelne je umet aktualizovat pres wifi/gprs
c) psat a ukladat si jednoduche poznamky o kesich v terenu, ktere by umela zpetne synchronizovat s gsakoidni aplikaci, a/nebo primo z terenu logovat
d) lepsi navigace . v HG sipka obcas blbne, i kdyz dostava kvalitni data z GPSr
vsechno by to melo bezet na obycejnem "hloupem" telefonu, tedy telefonu za par tisic s mobilni javou, interni nebo bluetooth GPSkou, bez operacniho systemu…, tedy jako HG. data by se dala ukladat na karty
existuje neco takoveho? pokud ne, nechtel by nekdo neco takoveho napsat? ja bych to i zkusil, ale o jave vim prd, takze bych byl ochoten treba spolupracovat s nejakym zkusenym javistou a ucit se za pochodu (zvladam c, python…)
Právě, že neexistuje, kdyby ano, bylo by to známé stejně jako HG
Tak nedávno se tu někdo vyptával, co by podle nás měla umět nějaká takováhle aplikace (vypadalo to, že ji snad chce vytvořit), ale teď je ticho po pěšině
Ten se ale ptal spíš na aplikaci pro Windows Mobile (PDA apod.). Nejsem odborník, ale obávám se, že ty "hloupé" telefony mají dost omezené možnosti, takže ne každé přání na nich lze realizovat.
na tom mem hloupem telefonu bezi webovy prohlizec a spousta dalsich pomerne komplexnich aplikaci, v tom bych nevidel sebemensi problem - a) c) a d) je z hlediska schopnosti hardware/telefonu trivialni, jedine kde by mozna mohl byt problem je bod b), pokud bude dat hodne, ale i to by snad melo jit v pohode
windows mobile ani symbian nechci, jednak jsou ty pristroje moc drahe (a telefon je u me tezka spotrebka, ztracim ci nicim ho casto, nechci za nej davat velke penize), druhak na ne kazdy kdo je v mem okoli ma nadava (ne opravdu nechci restartovat system abych si mohl zavolat atd). neco pro linuxovou motorolu by asi bylo v pohode a asi bych si to umel napsat i sam, ale to by z aplikace delalo reseni jen pro par lidi
pokud ale nekdo nenapise tu javovou mrchu, nakonec to asi tak i dopadne
"Hloupé" telefony toho umí docela dost… jen jim to očas trvá.
Důkazem velice zajímavé a dobře použitelné javové aplikace je TrekBuddy. Offline listingy z PQ gpx zvládá, jen to zvlášť u těch dlouhých není zrovna nejpohodlnější. Jestli i obrázky, nevím. Jsou vůbec v PQ uloženy?
nejsou, ale stacilo by, aby si je telefon stahnul na vyzadanií z netu, a nebo aby byly pritomne v tom exportu z nejakeho "gsaku"
(napriklad bych si nastavil, ze chci obrazky jen u mysterek atd, kde je urcita pravdepodobnost, ze je clovek bude potrebovat, a zbyte bych si pripadne natahal az v terenu - nebo bych si jen oznacil kese, u kterych bych chtel obrazky mit vyexportovane)
V podstatě by stačil i webový prohlížeč, který zvládá rozsáhlé proindexované html stránky.
Při uložení ze skrýšotlače se takové vytvoří (i s obrázky), ale na SE w810 se mi zobrazí vždy jen část.
jenze webovy prohlizec zas neumi ten zbytek, propojeni s GPS, vyhledani nejblizsi kese, navigaci… a problem vetsiny hloupych telefonu je, ze nemaji multitasking, takze skakat z HG do prohlizece a zpet (coz v nouzi delam nyni) je PITA
Jo to je fakt.
Autor TrekBuddy aplikaci pořád vylepšuje, tak by možná stálo za to, poprosit ho o rozumné úpravy i tímhle směrem… nějak zpřístupnit odkazy na obrázky v listinzích. Jenom se obávám, že to pravděpodobně nebude jeho priorita.
To určitě nebude jeho priorita-otázky na listingy ve fóru k TB padaly a Kruch jakožto autor TB se na to rozhodně netvářil. TB je prioritně navigační aplikace, nikoli aplikace pro geocaching, tak to se pak není čemu divit. Každopádně s rozumným telefonem se dá spousta z požadavků zvládnout. Multitasking sice není u každého hloupého telefonu, ale starší SonyEricssony (K790/K800) ho zvládají perfektně a kombinace vestavěného prohlížeče s html exportem z GSAKu (či GeoGetu, aby se tu někdo necítil méněcenný ) a právě TrekBuddyho se mi osvědčuje už nějaký ten měsíc. A přitom minimalizování či "znovuzviditelnění" aplikace je otázkou dvou zmáčknutí tlačítek. Pravda, synchronizace s databází v některém "externím" zařízení či přímé připojení na web tahle kombinace také nemá.
Tak já jako dlouhodobý uživatel TrekBuddy musím říci, že se na geocaching hodí výborně. PQ čte většinou v pohodě, ale obrázky myslám nezvládá (to by jsme toho chtěli už moc). Krásně má ovšem vyřešení ukrytí hintu, který je skrytý a zobrazí se až když ho opravdu potřebuji to je velké plus ;). Teď když vydal novou verzi, která umí řadit body (nejen) podle vzdálenosti a umí i zobrazit zaznamenanou trasu, už pro mne není jiná volba než TrekBuddy na K800i a už jsem s tím odlovil něco keší.
a umi si stahnou z netu aktualizace dat? lovit podle starych offline dat muze byt neprijemne, na druhou stranu, presto ze mam twistovy pseudopausal na brouzdani, vsude se pripojit nemuzu, treba v lese bez signalu ci v nemecku, kde mi za to operator uctuje krestanske palky. takze bych chtel mit data offline k dispozici, ale zaroven mit moznost si je v pripade potreby aktualizovat pres gprs nebo nejaky wifi hotspot, kdyz na nej narazim. at uz globalne, nebo pro vybrane kese
s tim nemeckem me to pali obzvlast, za tyden tam na 14 dnu jedu, i kdyz casu na loveni asi moc nebude
Já se přiznám, že taky nevím, narozdíl od HG mi Locify k srdci ani trochu nepřirostlo. Na druhou stranu když už jedeš do zahraničí-na to stačí nějaký den předem vygenerovat pocket query (jestli tedy tušíš alespoň oblast, kam jedeš) a tu nacpat třeba do Trekbuddyho. Listing si přečteš, pravda, o obrázky budeš ochuzen. V případě, že si nebudeš jistý, jestli není keš třeba ztracená v době mezi generováním gpx a vlastním lovením, asi ti nezbyde nic než HG nebo opera mini…