Chtěl jsem si do profilu vložit interaktivní mapu nalezených keší pomocí iframe. U geocachera Marekl jsem viděl, že se mu jí podařilo pomocí iframe do profilu vložit. Mě ne. Máte zkušenosti s iframe v GC.com profilu? Funguje vám to?
Určitě se to tu již párkrát řešilo...
Nejde to. Od jisté chvíle nasadili na obsah profilu HTML Tidy, který odfiltruje jakékoli pokusy o vložení (inject) cizího obsahu do jejich stránek. Takže žádné javascripty ani iframy. Jdou jen obrázky...
U některých to z historických důvodů funguje, ale spíše výjimečně.
Jak je ale tedy možné, že u geocachera Marekl mu iframe funguje? To ho tam vložil dříve před tím, než to začali filtrovat?
V mém profilu iframe taky funguje.
http://www.geocaching.com/profile/?guid=62392175-c5a3-4aab-b57a-c7eb0b86a727
[quote] Honzik&Pavlinka: Jak je ale tedy možné, že u geocachera Marekl mu iframe funguje? To ho tam vložil dříve před tím, než to začali filtrovat?
[/quote]
No jak říkám, od jisté chvíle to filtrují. Zkoušel jsem tam ten iframe dát a nejde mi to. Kdysi jsem o tom našel zmíňku na GC.com fórech.
Zajímavé je, že profil poměrně často aktualizuji a ukládám. Iframe mi v něm stále drží. Takže nejde jen o to, že jsem náhodou vystihl dobu, kdy to zrovna bylo povoleno, ale že je v mém profilu uloženo, že mám iframe povolen. Nerozumím proč.
Anebo je to třeba syntaxí kódu, který používám? Zkuste to:
<IFRAME src="http://www.navigovat.cz/Geocaching/Mapa/mapa.html" WIDTH=600 HEIGHT=400 MARGINWIDTH=0 MARGINHEIGHT=0 SCROLLING=no></IFRAME>
Zkusil jsem to přidat do profilu, dřív jsem tam žádnou takovou srandu neměl a funguje to.
Mě to nějakou dobu fungovalo a jednoho dne to přestalo. Myslel jsem si nejdřív, že to bude zase nějaká PM fičura a nadával na hnusnou komercializaci GC, ale pár lidí mě přesvědčilo, že je to jen bezpečnostní prevence, protože přes IFRAME se dá na stránce nasimulovat prakticky cokoli a je to tak docela slušná díra do systému, kterou nelze uhlídat. Takže mám v profilu mapku statickou a ta dynamická je až přes proklik - koho to zajímá, toho jeden klik navíc nezabije a je to lepší než nakoupit do stroje nějaký těžko a pracně odhalitelný humus.
Tak jsem zkusil dát ten kód od Marka a ten funguje
včera jsem ale dával svůj kód a ten nešel, takže to bude v syntaxi. Samo že se to dá řešit proklikem jak píše Dadnson, tak bych z toho zase takovou vědu nedělal.
Už je to sice staré vlákno, ale koukám, že už zablokovali i tu funkční variantu IFRAME. Funguje ještě někomu? Mě přestala během posledních dnů, aniž bych dělal změny, takže se zdáí, že odfiltrovali vše. ![]()
Už mi to taky přestalo fungovat. Tento týden.
Jenom bych doplnil, že pomocí html tidy jsou filtrovány i listingy a to ještě přísněji (méně povolených tagů)… ![]()
Tohle mi taky nepovolili :(![]()
<object width='780' height='445'><param name='movie'
value='http://www.youtube.com/cp/vjVQa1PpcFNOFHnQ4vR1ilYYLP1kBUrXcwuGjBEl_DE='>
</param><param name='wmode' value='transparent'></params><embed
src='http://www.youtube.com/cp/vjVQa1PpcFNOFHnQ4vR1ilYYLP1kBUrXcwuGjBEl_DE='
type='application/x-shockwave-flash' wmode='transparent' width='780'
height='445'></embed></object>
Nojo, taky mi to už nefunguje
grrrr