Pls help. Zacinam a nevim si rady. Pouzivam MDAC s GPSdash2. Pokud si stahnu .loc soubor z gc.com, naimportuju jej v pohode. Pokud si stahnu data z gc.cz, konvertuju *.gpx do *.loc pres gpsbabel. Import do GPSdash pak skonci hlaskou “… sestaveni prostredku nebylo nalezeno”.
Ahoj.
Ja funguju podobne jako ty, samotny waypointy beru z gc.cz, popisy v GPX z pocket queries z gc.com.
GPSDash2 primo vyuziva GPX soubory jako seznamy waypointy. Konverze GPX → LOC a nasledny import do GPSDash2 je zbytecne.
Nicmene tvuj problem je v tom, ze GPX soubor z CZ pouziva mirne jiny format ukoncovani radku, se kterym si GPSDash2 neporadi. Staci ho ale prohnat konverzi pres gpsbabel GPX → GPX a vse bude v pohode. Pak jiz jen nahrat do PDA do my documents/gpsdash2/waypoints a hotovo …
Genialni na GPSDash2 je, ze souboru s waypointy muzes mit libovolne mnozstvi, napr. podle kraju, statu, typu cache, atd, krasne lze filtrovat pomoci Easy GPS nebo i GPS Babel.
Ja funguju podobne jako ty, samotny waypointy beru z gc.cz, popisy v GPX z pocket queries z gc.com.
GPSDash2 primo vyuziva GPX soubory jako seznamy waypointy. Konverze GPX → LOC a nasledny import do GPSDash2 je zbytecne.
Nicmene tvuj problem je v tom, ze GPX soubor z CZ pouziva mirne jiny format ukoncovani radku, se kterym si GPSDash2 neporadi. Staci ho ale prohnat konverzi pres gpsbabel GPX → GPX a vse bude v pohode. Pak jiz jen nahrat do PDA do my documents/gpsdash2/waypoints a hotovo …
Genialni na GPSDash2 je, ze souboru s waypointy muzes mit libovolne mnozstvi, napr. podle kraju, statu, typu cache, atd, krasne lze filtrovat pomoci Easy GPS nebo i GPS Babel.
No velice jednoduse, staci otevrit soubor GPX v EasyGPS, uvidis seznam vsech waypointu spolu s jejich parametrama (nazev, zemepisna delka, sirka, typ, komentar, atd). Podle techto parametru je muzes tridit. Dale muzes dvojklikem oznacit bod jako aktivni - k tomuto bodu se ti ve sloupci “distance to active point” spocte vzdalenost od kazdeho dalsiho waypointu. Muzes tak snadno filtrovat body v nejakem okruhu od stredu - staci seradit podle vzdalenosti a ty vzdalenejsi smazat. Prakticky to same se da delat pomoci GPSBabel, jen je treba nastudovat napovedu a format parametru, neb se vse zadava v prikazove radce pri spusteni …
Dekuju moc, za vycerpavajici odpoved. Fakt diky. Ono se to da podobne filtrovat i primo v GPSdash, ale neni to ono.
Jeste te poprosim o jednu radu, uz snad naposled. Jsou nekde k mani free mapy v *.jpg, neco podobneho jako jsou *.img do garmina?
Jinak uz se tesim az sleze snih a vyrazim na svou prvni opravdovou kesku Na zacatek si chci dat neco lehkeho, mimo mudlovsky ruch, abych v zacatku neco nepodelal a nezkazil nekomu jeho usili.
Kdyz uz tady padly ty PocketQueries … docela mi vadi omezeni na max.500 zaznamu ve vyberu … mate nejake empiricky zjistene body, jejichz zadanim do centra vyberu ziskate komplet CR caches na co nejmensi pocet queries ? Nebo mate jiny vychytany zpusob, jak s vyuzitim PQ stahnout vsechny CR caches ? Dik.
Rozdělil jsem si ČR na části podle data: od začátku do 31.3.2005 (460 keší), od 1.4.2005 do 30.9.2005 (474 keší) a od 1.10.2005 do 31.12.2005 (181 keší). Poslední query jednou měsíčně prodloužím, dokud bude stačit kapacita (500), pak bude nutné vytvořit další. A celé to završím dotazem Last Month.
Ja jsemCR rozdelil na ctyri casti po 500 kesi. Podle toho kam se jede lovit, se natahne do Visty sever, vychod atd. Jinak listingy mam v PDA v Mobipocketu a zatim to jde. Neni to jiste to nejlepsi, ale nestezuji si. Paradne mi to slape s BeeLine GPS, kde na miste vidim, vsechny kese v okoli a jejich stav (udelane/neudelane, multi apod.) tapnutim na kes vyvolam v IE popis kese se vsim vsudy. To je paradni. Ale to PDA nejde pouzit ve slozitejsim terenu. Vlastne ani v jednoduchem. Dnes jsem lovil v Libni U-47, dostal jsem smyk, hodil jsem drzku a jak jsem machnul rukou PDA vyletlo z futralu jak vystrelene a zaplat Buh se zapichlo do snehu.
No ja na neco takovyho bohuzel nenarazil Komercnich programu je spousta (ovsem vetsina je pouzitelna stejne jen na autonavigaci a v terenu jsou zcela k nicemu), ale nejakou rozumnou zkalibrovanou CR mapu neznam … Pokud na neco narazis, dej vedet
Zkousel jsem GPSdash2 a nasnimal si par fotomap okoli z mapy.cz - udelal jsem si utilitu, ktera mi sama posouva vyrezem mapy a uklada obrazky, pak to slepi do jednoho velkeho, ktery muzu v GPSdash2 map manageru nacist a zkalibrovat, funguje to pekne. Pokud mate nekdo zajem si pro svoji potrebu neco nasnimat, nebo udelat nejakou databazi map, dejte vedet, utilitky poskytnu.
Ahoj, ta utilitka by mě zajímala, mohl bys mi jí opravdu poskytnout? Potřebuju nutně mapu Vysočiny a Krkonoš, nikde se nic nedá sehnat, tak bych si ji udělal tímto způsobem. Pokud můžeš, pošli mi ji na [email protected], díky moc
Tohle bych určitě také velmi přivítal. Možná by bylo nejlepší, kdybyste svoji utilitu - chcete-li ji dát veřejnosti k dispozici - umístil někam na web ke stáhnutí.