Iphone - jak prehrat kontakty z Nokie

Dobrý den Vážené kačerstvo,
protože jste národ technicky znalý, prosím Vás o radu.

Dostal jsem Iphon a nedokážu do nej dostat kontakty z mojí Nokie N95.

Otázka 1: Jak dostanu kontakty z Nokie do Iphonu. Rady prosím polopatě.

Otázka 2: Co je podle Vás lepší pro kesování ? Nokie N95 nebo Iphone ? Myslím jako zálohu, normálně používám PDA Mio a jsem spokojen.

Moc děkuji za rady.

Předpokládám,že iPhone bere kontakty ze simky,tak rovnou ve své n95 tužkou označ všechny své kontakty a tlačítkem volby vyber kopírovat na sim a jednoduše simku vložíš do iPhona a z ní potom kontakty nakopčíš do paměti iphona, na kešování by mohl být lepší iPhone,jestli si dáš aplikaci Geocaching z apple store..

To je jednoduche, potrebujes je pres kabel nebo BT dostat do pocitace (vsechny kontakty) tj odeslat vizitky jako vizitky, v pocitaci kde mas itunes tak das Iphone (to je jasny) v zalozkach nahore das "info" druha kolonka na monitoru contacts. … zaskrtnes sync contact with : windows contacts…a pak jen dole v pravem dolnim rohu apply…:wink:

Tak ten postup jak pise Polas se da podle me(vubec tomu nerozumim)
pouzit jen v pripade, ze ma clovek jen tolik kontaktu, kolik se vejde na simku. Ja mam 605 kontaktu, a neprisel jsem na to, jak to pres simku "přenosit" po 200kusech.

DDusanne chapu tu duhou část, jak to dostat do Ifouna, ale neni mi jasný, jak a kam to mam stahnout z Nokie do PC ?? Nokii připojuji k pc přez PCsuit.
Moc děkuji za trpělivost, holt sem na tohle tuhej

Přenos přes SIM je nejhorší možnost. Kontakt není jen název a 1 telefonní číslo.

Kontakty se dají přes PC Suite nahrát do Outlook Express adresáře (soubor s příponou WAB ).

  1. Založ nový adresář pomocí příkazu "wab /New" na příkazové řádce
  2. V PC Suite zvol "Synchronizace kontaktů" a v nastavení dej: "Synchronizovat jiný adresář" - tady vyber ten nový WAB soubor, a v pokročilém nastavení zvol jednozměrný přenos z mobilu do adresáře

Předpokládám, že takový adresář iPhone bude umět nějak importovat.

kolin… v nokii si oznacis vsechny kontakty a das odeslat jako vizitky, pres BT, v pc se ti utvorej kontakty, pres outlook z nich udelas kontakty do systemu kterej se menuje "windows adress book" a z toho pak jiz jen sync pres itunes…;)kdyztak mail…rad poradim…:wink: