jak na finalku s klíčem pro zámek?

Já bych kód do názvu či hintu nedával a otevírací kód zámku by prostě byla luštěnina u multi nebo mystery keše.

To je na tobě, ale dělat z kešky pro nic za nic multi nebo mystery je zbytečné a spoustu lidí tím akorát zprudíš a budou ji ignorovat.

Proč dělat keše složitě, když to jde jednoduše ? :@

Já ale nikomu nevnucuju dělat z keše mysteromultinu :wink: jen mi to přišlo s tím kódem jako případné k využití do listingu a tak trochu zpestření. Nejsem zastáncem keší, kde se owner vyžívá v tom, aby udělal hledačům svou kešku co nejnedostupnější, ale zase naopak, někdy nás prostě baví souboj s ownerem a jeho "rozumně" zašifrovanou keší na odpovídajícím místě. Jednoduchá mysterka s dotazem ve vztahu k místu či tématu keše mi teda udělá větší radost než tradička s listingem na dva řádky "jděte sem a je to támdle":stuck_out_tongue:

Děkuji za všechny nápady, ten zámek s kódem ze spodu, je opravdu nejelegantnější řešení, ale ta cena ho dělá pro mne nedostupným. Asi tam dám ocelové lanko s normálním levným Visacím zámkem. Jako známku punku. Klíč pak holt bude dokud ho někdo neztratí. Díky

Asi záleží, kde by byla taková schránka umístěna. V Německu jsem našel TB Hotel keš, která byla hodně velká kovová poštovní schránka u rodinného domu (předpokládám, že majitele keše), na klíček byl přilepený magnet a klíček magnetem přichycený zespodu na schránku (cca ve výšce půl metru ned zemí, takže nebyl vidět). Pokud by to bylo v bezpečné lokalitě, kde se lidi znají a nemají potřebu kontrolovat, co ti cizinci u sousedů pořád pohledávají, by to bylo asi v pohodě.

a není nejjednodušší mít kešku na zámek s klíčkem a hned vedle toho někde druhou krabičku na kod s klíčkem uvnitř? Když to bude hned vedle, tak je dost velká šance, že se klíč bude vracet a když to bude opravdu vedle, tak to může mít stejné souřadnice v rámci povolené odchylky …

Vlákno spíš odpovídá diskusi než poradně, přesouvám…