Jak začít?

Jsem začátečník a chtěl bych se zeptat jaký GPS navig. by byl dobrý pro začátek?tak do 5 tis?

Asi Garmin Etrex Legend.

Začni třeba tím, že se podíváš do nějaké debaty "jakou GPS", řeší se to tu skoro pořád.

no tam jsou převážně jen dohady..takže klikám a klikám a nic nenacházím :frowning:

nebo jestli za tu poměrně stejnou cenu je lepší koupit PDA s GPS?

Nejlepší je hledat bez GPSky. Alespoň než zjistíš jestli tě to bere a má smysl investovat do nějaké navigace.

Dozvěděl jsem se o GeoC před týdnem a 100% vím že mě to bavit bude.

Ukaž mi, kde koupíš PDA s GPS za 2500 :o

Nechci prudit, ale tohle si říká na začátku asi každý. :slight_smile:
Záleží na tom, jaké další aktivity provozuješ a zda přístoj využiješ i jinak než při GC (jednoúčelová navigace, nebo PDA s GPS modulem a navigačním softem).

No… Já třeba na začátku tvrdil, co je to cipovinu, když kamarád šplhal po radnici a lovil nějákou cache :smiley:

A v neposlední řadě záleží, kolik jsi schopen do toho zainvestovat bez toho, aniž by tě pak mrzely ty peníze, kdyby Tě to přestalo bavit…

asi jen kvuli GC.

no ja jsem to vyresil jednoduse, mel jsem vzdycky MDA (PDA s telefonem), tak jsem si poridil MIO A701 :))) a je to

Celkem luxusní záležitost, jen je docela škoda, že nemá wifi.

Ja kdybych to resil dnes, tak pro me osobne do 5 tisic bych si asi nechal dovezt z USA GPSMap 60CSx. Da se sehnat pod 300 USD coz je dnes nejakych 5000,-. To je slusna masina. Kdyz te to nebude bavit, tak si myslim, ze za ty penize se toho hrave zbavis. To je muj nazor.

Jednou možností je koupit vhodnou levnou autonavigaci, kterou v případě, že tě GC nebude bavit použiješ v autě. Já s autonavigací zatím úspěšně funguji i mimo město v lesích ap., jen to chce s sebou ještě turistickou mapu ;).

Nemusíš s autonavigací dosáhnout určité rychlosti aby měřila? Někde jsem něco takového četl, ale nevím, co je na tom pravdy, tak se ptám…

polerok> Ta co mám já jen odmítá reagovat na povely po zapnutí, dokud nepřekročí rychlost asi 8km/h (zřejmě aby si řidič "nehrál" s navigací ještě při výjezdu z parkoviště), takže musím pár metrů popoběhnout a pak už je vše Ok. Šipka se natáčí ve směru pohybu taky až po překročení této rychlosti (jinak ukazuje směr někam mimo, ale pohybuje se podle aktuální polohy), ale to je mi celkem jedno, polohu kde jsem a polohu keše ukáže, to je to hlavní.
Psal jsem "vhodnou autonavigaci"právě proto, protože jsem slyšel o navigacích, co mimo silnici nechtějí fungovat, nebo něco takového. Měl jsem štěstí, v době nákupu jsem o GC nevěděl vůbec nic, ani že něco takového existuje, přišel jsem na to až když jsem zkoumal, k čemu by GPS šla ještě použít.

>HaD< Díky za vyčerpávající odpověď, hned jsem o něco chytřejší :slight_smile:

ok díky moc omrknu to

no ještě jsem nic z USA nekupoval..tak nevím jak to chodí.Za jak dlouho by to tu bylo a kolik by se zaplatilo za převod měny?