poslal jsem ti soukromou zprávu
ono ta automobilová navigace není moc od věci..i při pěší turistice..když máte keše rozházené kilometr a víc od sebe, jste někde kde to vůbec neznáte, nevíte co je mezi vámi (ano lze si vytisknout mapu,ale často kešuju na míste,kam se dostanu náhodou)a keší - řeka, dálnice,trať- tak když vám najde trasu k cíli a pak jen pomocí ruční GPS dohledáte kešku je z nezaplacení. a kdo má v GPS podrobné mapy Evropy? a někdy ani není ta ruční potřeba…stačí dojít na místo,rozhlédnout se a je na světě…to ale hlavně v případech kdyz je blízko cesty… a člověk vidí,jak daleko to SKUTEČNĚ je, ne jen vzdušná vzdálenost-ta může být proti skutečnosti i poloviční..
takže automobilovou navigaci bych nezatracoval ani při pěších výletech… nevýhodou je jen nižší výdrž na baterie,ale těch 8hodin vydrží a navíc lze použít úsporné ody, vypínání displeje,celé navigace pokud půjdu třeba dva kilometry po téže cestě a podobně..
takhle jsem s ní urazil 27km okruh Lucemburskem to odpoledne vydržela v pohodě…ono jít jen za šipkou kolikrát nejde…
Nesouhlasim. Zacal jsem s legendem a v horsim terenu a pozdnim zapnuti (az po vstupu do lesa) me skoro vzdy vypek. Musi se "hyckat". Doporucuju cokoli s lepsim cipem klidne bez mapy takze hlasuju pro etrex H nebo modul k telefonu.
No a já sem za Legenda a ano nedám na nej dopustit i když dnes s ním nelovím, ale s PDA. legenda veme někdo z familie.
Taky nás v začátcích někdy trošklu převez, ale je to jako se vším, musíš se s ním trošku naučit, zžít a jde to. A mé PDA je skvělé, miluju ho :p, jo sem pitomá, ale miluju, ale v lese se šprajcne a nejde a k pokladu nás dovede legend a ne PDA. A nemám žádne DNF z titulu legenda…
Myslím, že je to vod terénu, ne vod přístroje, prostě když přijdeš do špatného zalesněného terénu, mezi kopcema, nebo vysokejma domama v ouzkých uličkách, tak každej přístroj má problém. Nejde tedy srovnávat legenda a něco použité pak v jiném terénu. Já můžu srovnávat své PDA s naším legendem, protože lovíme současně s oběma. Každé má své pro a proti. Třeba když chodíš víc do přírody tak si to PDA promysli dobře, je citlivejší na vlhko a špinu, legend mi už taky několikrát upadl, to bych si s PDA dovolit nemohla, proto třeba když dohledávam s PDA v terénu není to ideál, když je špatnej terén. Musím ho odložit a jít dál podle geoinstinktu, protože potřebuji obě ruky a můžu upadnout a třeba do vody a to by PDA nesvědčilo. Ještě že máme v takové chvílí legenda.
Začínala sem s legendem a je výbornej. Jde sehnat levne třeba právě… na to co potřebuješ.
A taky sem první krabku našla ve měste bez gps, jen z google earth, ten ukazuje velice přesně
Pro začátek jsme pro "Etrex H", raději bez map, ale citlivý přijímač. Pro začátek PDA nebo mobil s modulem nedoporučujeme, může být problém to rozchodit a je to dost drahé řešení. Pokud tedy nechceš číhat v terénu na FTFka :).
Taky jsem měl čb Vistu, tj. lepší Legend a výměna na 60CSx byla velmi příjemná změna ![]()
Ale našel jsem s ní spoustu keší po lesích a údolích, vždy to nějak šlo.
Pokud se k Legendu dostaneš levně, tak je to dobrá volba, s mapama se dá celkem snadno poradit, ono se toho tam stejně moc nevejde.
Legend, kablík k PC, držák na řidítka a na spoustě míst si výborně zakešuješ ![]()
koupil jsem si legenda a byl jsem dost sklamaný, v lese se signal strácel, ale i v otevřené krajině přesnost nic moc.
Později jsem si koupil BT modul od nokie hlavně kvůli jeho rozměru že ho můžu mít pořád sebou a zažil jsem příjemné překvapení. Signál skoro všude, i v hustém lese přesnost kolem dvou metrů a bezproblémů mě šipka dovede ke keši, takže doporučuji koupit BT modul ld-3w, dá se sehnat okolo 500 a hurá na to!!![]()
Jen tak pro zajímavost - žádné technické detaily jsem zatím nenašel.
http://gadgets.zive.cz/navigace-pouze-pro-geocaching/a-20168/default.aspx
jo krásný ale je to zatím jen pro USA a veřím tomu že až se to dostane do Čech bude to okolo 3000,- a pak je to srovnatelné s e Trex H
Záleží jaký komfort při geocachingu potřebuješ a kolik do toho chceš vrazit
Nejlevnější řešení je GPS modul za cca 600 kč + mobilní telefon, pokud nemáš nějakej vyloženej "střep" tak nebude problem (javu a bluetooth dnes snad zvládá už vše)
My používáme handy geocaching + modul od evolve (go traxx) není tam podkladová mapa ale ta většinou není potřeba šipka tě vede ![]()
Nebo podkladové mapy v locify nebo geocache navigatoru
a bohatě si s tim vystačíme
na N73 + GPS modul, nebo rovnou v Nokii E66 která ma GPS integrované ![]()
Tak asi tak pokud máš ještě možnost internetu v mobilu je to podle nás ideální
příjdeš na místo stáhneš dostupné keše a jdeš hledat
Není nutná žádná domácí příprava ![]()
K tomu BT modulu - jak to funguje?
Co musí mobil sám o sobě umět krom javy a bluetooth? S tím BT modulem se dostane nějakej soft pro mobily?
Soft si najdeš podle systému toho mobilu - i tady na foru jsou nejaka temata o softech pro tydlifouny. Pokud umí jen javu, je vyber trochu omezen, ale jistě bude nejaká šipka, nějaký test GPS a koneckonců i Handy Geo… ideálně když si pak dokoupíš internetový tarif
pak můžeš stahovat listingy a informace o keších v okolí přímo v terénu. A na to vše ti furt stačí jen ta java.
Citecka napsal/a:
Pokud umí jen javu, je vyber trochu omezen, ale jistě bude nejaká šipka, nějaký test GPS a koneckonců i Handy Geo…
Kromě šipky klidně i rastrové mapy (prográmek TrekBuddy), ale pak to chce ještě slot na paměťovou kartu a aspoň trochu použitelný displej.
Citecka napsal/a:
Soft si najdeš podle systému toho mobilu - i tady na foru jsou nejaka temata o softech pro tydlifouny. Pokud umí jen javu, je vyber trochu omezen, ale jistě bude nejaká šipka, nějaký test GPS a koneckonců i Handy Geo… ideálně když si pak dokoupíš internetový tarifpak můžeš stahovat listingy a informace o keších v okolí přímo v terénu. A na to vše ti furt stačí jen ta java.
Wow - soft nainstalovan, jeste sehnat ten BT modul ![]()
Díky
Jak to funguje ?
Zapnes mobil, zapnes GPS modul, pustíš si prográmek v telefonu, spáruješ obě zařízení přes GPS a můžeš kešovat pokud máš internet v mobilu můžeš si rovnou vyhledat seznam keší které jsou nejblíž od tebe (tvých aktuálních souřadnic) pokud internet v mobilu nemáš hold si musíš souřadnice keší připravit doma ![]()
My používáme :
Handy geocaching
Locify
Geocache navigator
poslední dvě aplikace streamujou mapy online
takže to chce připojení k internetu i když poslední verze locify umí ukládat mapy offline
když jednou část mapy stáhneš uloží se ti offline a příště už se nestahuje
(teda stahuje se pokud zazoomuješ nebo odzoomuješ na jinej lvl než máš uloženo)
a gps modul je otázka 600 kč
když koupíš něco od Nokie neuděláš chybu.
Jinak ten telefon musí umět
SR-82 (Bluetooth API)
a umět javu MIDP 2.0 a CLDC 1.1
tyhle dva údaje najdeš někde ve specifikacích svýho telefonu
někde jsem měl link na stránku kde byli vypsaný všechny telefony co snad kdy byly vyrobeny bylo to v angličtině a byl tam vypsaný i % zastoupení na celosvětovým trhu
ale nevim kde ji mam ![]()
např. od Sony ericssonu od K750 včetně a vyšší to bude umět každý
a od nokie třeba 6233 a vyšší to umí každá (nižší teď fakt nevim která by to zvládla) zkus pohledat tady na foru nebo na googlu
ono to jde s každym telefonem kterej není uplnej "střep"
Pozor, myslím že tam uvádíš soft co chce dotykovej display!
S Handy Geo gdyž nemáš modul, halt dopíšeš souřadnice zjištěné třeba z Garmina - je to pravou rukou za levým uchem, ale pak ti stáhne keše do 6 km (zhruba) taky.
Jaká GPSka pro začátek? No to je přece jasné! Vytištěná letecká mapa… ![]()