jaký zvolit typ cache?

chystáme se založit cache a řešíme jeden problém: Jaký máme zvolit typ a velikost? Jde o městskou cache, v okolí místa, které chceme ukázat se vejde snad jen micro. Co si teď vybrat za možnost:

  1. dát traditional micro někam blízko objektu
  2. dát traditional regular zhruba 500m mimo a zajímavé místo přidat pouze jako waypoint (nebude na něj vidět)
  3. založit cache jako mystery nebo multi

co myslíte, že je lepší? dík

Jednička je nejjednoduší, ale je potřeba dát pozor aby nebyla na očích.
Dvojku nedoporučuju, protože hodně lidí to místo které chceš ukázat ani neuvidí.
Takže bych volil možnost 3 - na tom místě nějaký jednoduchý dotaz a výpočet a finále někde v klidu.

zase si ale říkám, že to dost lidí odradí. Když někam jedeme my (větší vzdálenost), tak většinou procházíme tradiční. Hlavně z důvodu, že u multi chybí přibližný časový odhad, nebo vzdálenost

Mám to taky tak, ale pokud napíšeš do listingu že krabka je třeba do 500 metrů, tak to pro nikoho nebude problém. Teda až na ty, kteří nečtou listingy a jen honí rychlé body, ty na ni nepřijdou. Vadí to?

A to bych viděl jako největší výhodu - tedy pokud nechceš trávit zbytek života výměnou logbooků v mikrošce. Navíc u multin je nepatrně větší šance, že si listing někdo přečte a větší krabice na konci vždycky potěší. Tradiční mikro = díky za bod (nicméně existují světlé výjimky).

Nejlepší je mikro nebo maximálně small s takovou obtížností. aby nebylo třeba často měnit logbook :))) V mé keši, zdá se, vydrží přinejmenším do konce mayského kalendáře :slight_smile:

Pokud chceš kačery přivést na zajímavé místo (je opravdu pro všechny zajímavé???), pak podle toho co píšeš jedině varianta 1) mikro přímo na místě nebo 3) jako multi s výchozí pozicí na daném místě a po zjištění nějaké indície dopočet na final s regularkou opodál. I když dle mého cca 500m od výchozí pozice jako final je docela daleko.