Je to tradička, nebo mysterka?

Takto se dela naprosto normalne ofset cache, to jest mam zajimave misto, ale neni kam schovat, tak dam cache kousek stranou, kde je klid a je misto na schovani. A to se bere jako MULTI. Mystery to neni, jelikoz neni co resit. Tak bych pozadal reviewrovi o zmenu typu cache a muze se jet dal. Tady je alespon videt, jak geocacheri nectou listingy, ja bych nemel problem, jelikoz bych cetl ten listing minimalne na vychozich souradnicich, jelikoz ho mam vzdy sebou. Jen je nebezpeci, ze si nekteri vyprojektuji ten bod uz doma a pujdou primo na cilove souradnice a nepodivaji se na vychozi souradnice a pak budou psat do logu, ze tam nic zajimaveho neni. Mozna by to chtelo jednoduchy vypocet, treba kolik je stromu do 5-ti metru od nejblizsi borovice a to dosadit do jednoducheho vzorce. Takovychto cache je po svete fura. Hlavni ucel je ukazat zajimavost a cache umistit do rozumneho mista a nezatezovat geocachery nesmyslnym vypoctem.

Hlavne by to chtelo ten cilovy bod zadat do listingu jako zobrazitelny pro reviewra a ovnera, jelikoz od neho se odviji ochrana vzdalenost 161m.

Tohle je jasná multi, chce to naspsat Reviewerovy o změnu typu a zadat místo uložení jako skrytý finál waypoint.

No myslim, že výpočet nebude ani potřeba protože to zadání je tak napsané v listingu, že ho alespoň částečně lovci musí přečíst aby zjistil kam na finále. Pokud si to někdo spočítá doma a pujde rovnou k finálce, tak už je to jeho problém a osobně by mě ani nenapadlo napsat do logu něco ve smyslu, že jsme tam nic neviděli když je v listingu jasně napsáno, že keš je o 100m jinde. To ze sebe udělá akorát pěkného blbce co neumí číst. :wink:

Udělám z toho multi. Výpočet typu: počet bílých slonů, které jste potkali cestou + 103 mi nepřipadá důstojný.
Požádám reviewera o změnu.
Dík všem za názory

No vidíš, tak klidně tradička přímo u toho stromu, kde je ta krabice a pak waypoint s tím kamenem, případně upozornění v listingu… Nebo multina s výchozí souřadnicí u kamene, final waypoint u stromu. Jak prosté…

To první ale nemyslíš vážně?

A proč ne? Mám to u jedné ze svých keší a zcela bez problémů. Podobný případ, kdy by krabice přímo u památky ohrozila samotnou památku…

Omlouvám se, ale vlákno o multi vs. mys je zamčené takže dotaz směruji sem:

Když mám v listingu podmínku fotografie (bez podmínky je to multina) jedná se už o mystery? Díky

Nemuzes mit podminku…

Jak píše honny, podle současných pravidel nemůžeš mít podmínku přiložení fotografie. Je to pouze dobrovolný úkol a jeho nesplnění tě neopravňuje smazat log, pokud kačer krabičku našel a zapsal se do logbooku.

Pokud úloha zahrnuje pouze sbírání indicií někde v terénu bez dalšího luštění nějakých úloh, které by nejspíš potřebovaly domácí přípravu, o mysterku určitě nejde. Jsou sice podle původních pravidel schválené keše s podmínku fotky a jsou uváděny jako mystery. Současná pravidla však už toto neumožňují a precedenty neplatí.

Tak tak, ALR (Additional Logging Requirements) už můžou být od jara pouze dobrovolné a typ cache se jimi neřídí, takže multi.

Díky moc za vysvětlení :wink: