Myslím, že kdyby se mapový podklad koupil od nějaké firmy (třeba jako PJsoft), kartograf by ho upravil a mapu nám udělal, tak už to zpřesňování bychom zvládli svépomocí. Žádné daně z podnikání by se neplatily, protože bychom nepodnikali, byli bychom VPS. Myslím, že by bylo lepší to zkusit, než se vzdávat předem. Alespoň VPS Český geocaching bysme mohli založit a postupně to nějak rozjet. I zahrádkáři mají svůj svaz. Když se spojíme, můžeme něčeho dosáhnout (když už ničeho, tak snad alespoň lepších cen na komerční mapy :-). Ale přesto myslím, že tým gps-maps.info má velký potenciál a je škoda ho nevyužít. Když jsou schopni udělat ucházející mapu zadarmo, tak za půl melounu by ji zvládli ve 3D a naparfémovanou. Je potřeba nějak začít, jinak budeme jen pořád psát příspěvky do fóra…
To víš, nebo si myslíš? Kdo ji nabízí? O cenách se přece dá vždycky jednat.
Hlavní mouchou je podle mě to, že když přijdeš o přístroj, přijdeš i o licenci. To je přece nemravnost.
Přesně tak. Jenomže z těch 6320 Kč je cca 70% marže vydavatele, velkoobchodníka, prodejce a DPH. Na nekomerční bázi by se takový soubor map dal (v přímých nákladech) pořídit do 2000 Kč! A to nekecám, sám jsem společníkem v nakladatelství a vím, jak to chodí. Koncová cena publikace se stanovuje jako dvojapůl až trojapůlnásobek nákladů spojených s vydáním (podle nákladu a typu publikace).
Ja jsem si koupil u Shocartu atlas Ceske republiky(1:50 000) za 999Kc+ postovne 99Kc,takze zadnych 6300Kc. Je to soubor mapovych listu A4,ktere se daji do mapniku,muzes si po nich carat,pak poznamky vymazat,ve vetru se to netrha,beru si sebou jen mapy,ktere potrebuji!
Skoda ze takovy atlas nema KCT, respektive doufam ze ho v brzku budou mit. SHOCart mi opravdu nevyhovuje. Zvyklej na spoustu detailu a podrobnosti z map KCT jsem jednou s pujcenou mapou SHOCart zbytecne na Slovensku skorobloudil. Zase se musi nechat, je to vetsi dobrodruzstvi, jestli clovek trefi kam chce.
Technická poznámka: Autoři map z gps-maps.info pravděpodobně nekreslili všechno sami. Velkou část mapy (ulice v různých městech, atd.) vytvořili sami, ale spoustu jiných vektorů (např. silniční síť a vodstvo) zřejmě převzali z jiných veřejně dostupných zdrojů. To je samozřejmě OK, nemá smysl duplikovat práci a znovu po svém dělat to co je už k dispozici. Jen tím chci říct, že je naivní představovat si že když někdo zvládne ve volném čase vyrobit tuhle mapu, tak bude mít za půl roku (i za peníze) hotovou profesionální mapu v kvalitě srovnatelné s komerčními mapami.
A pro mě je perspektivnější dát 4000 za mapu která se stále vyvíjí, upřesňuje, a jejíž autoři mají zájem na zisku a tudíž i na dalším vývoji mapy, než investovat polovinu téhle částky a s napětím čekat jak to dopadne a jestli se tým nerozhodne to zabalit.
Myslím, že TOPO50 snad používá podklady od SHOCART, proto jsou možná ty turistické cesty tak nepřesné, Shocart asi nedostává upgrady od konkurenčního KČT, který je občas přeznačí jinak, jinou barvou a jinudy… Jen tak tipuji. Proč by KČT upozorňoval v tištěných mapách, že “některé konkurenční mapy” nemají tur. síť aktualizovanou.
Moje řeč,já bych do toho šel hned.
No vida, a uz jste dva ;o)
Máš pravdu “už” jsme dva a dva zůstaneme,protože českej národ je národem srabů a vlezdoprdelů,vždy tomu tak bylo a nadále i bude!
Pokud si to mam brat osobne, tak mne to urazi. Ani ne to prvni, ale to druhe slovo. Docela by mne zajimalo, proc nekdo napada druheho takhle slovne, aniz by k tomu mel nejaky duvod. Zamysli se nad sebou.
Nejsou nějaké skvrny na slunci, že tu je najednou tolik emocí …
Obavam se, ze to muzeme svest tak maximalne na jejich nedostatek. ![]()
To jsou fakt trochu silná slova. Každý národ je přece národem všech, kdo v něm žijí. Žijí-li v něm také Srabi a
Vlezdoprdelové, tak je i jejich národem. Ale pokud v tom národě je i někdo jiný, tak takový národ není výlučně národem S a V. Jde o to, aby se ti jiní nenechali otrávit a zhnusit, ale aby začali něco užitečného dělat, jinak se z nich také časem stanou S a V! ![]()
Toto neplatilo přímo na nikoho z vás,tak si to prosím neberte osobně,ale neuškodí když se nad tím více zamyslíte. Zkuste se podívat zpět do dějin našeho národa,to je jasný příklad jací jsme hrdinové,vždy jsme byli akorát posluhovači a uměli jsme se dobře přizpůsobit situaci. A co se vlezdoprdelů týká,zkuste se podívat kolem sebe co lidé dokážou udělat pro kariéru,vždyť je to úplně směšný,kdyby byli menší tak by jim z šéfovi prdele koukali jenom nohy.
Takže když tady Solipso nadhodil tu možnost s mapami,což byl velice dobrý nápad,snesla se na to jen kritika a nikomu se do toho nechce,není to škoda?
Škoda bude, až dáš 2000 Kč a žádná skutečně použitelná mapa se stejně nepodaří dokončit.
Obávám se, že používáním silných slov se nedá získat více lidí na svoji stranu …
To taky není tak úplně pravda. Minimálně si pak můžeme říct, že jsme to zkusili, udělali pro to co jsme mohli a ono se to kvůli něčemu nepovedlo. Je to, jako když jedeš autem 500km na nějakou super keš, kterou pak nenajdeš. Jasně, nasere to, ale je to lepší, než sedět doma a dívat se na Vyvolené.
A když to vyjde, je to přece PARÁDA! U geocacherů bych očekával více sportovního ducha.
Dva jsou víc než jeden, ale aby mělo smysl nás registrovat a začít shánět prachy, mělo by nás být aspoň tak 5 aktivních a 20 pasivních, aby nás úřady braly vážně. A proto zájemci, hlaste se!
Tak vam preju, at vam vase aktivita vyjde a zajemci se prihlasi. Jsem jen zvedavy, zda je hlad po kvalitni amaterske mape natolik velky, aby pomerne pocetnou skupinku potrebnych lidi dal dohromady, k teto aktivni a dlouhodobe mravenci praci. Ac nezavisle polo-profi tvorbe map fandim, prilis jeji efektivite a ucinnosti neverim (to dela zkusenost z nekolika podobnych projektu v jinych oblastech, nez je GC a navigace).
Ma ucast na tomto projektu je navic diky mym soucasnym potrebam zcela zbytecna, protoze mapy jiz zakoupeny mam, s jejich kvalitou jsem spokojen a na geocaching i auto-moto routing i s temi chybami, jake maji, bohate, bohate staci. Takze drahy volny cas hodlam vyuzit pro mne efektivneji.
Obavam se, ze geocacheru, kteri by byli natolik nespokojeni, aby se mnoho mesicu ci let podileli casove i financne na tvorbe nove mapy, mnoho nebude, ale urcite to nebude z duvodu, ze by radeji vecer sedeli doma pred bednou ![]()
Mion má bohužel pravdu, předsedo…
Ono ale přece nejde jenom o mapy. Především jde o to, abychom mohli nějak účelně spolupracovat na propagaci a rozvoji této hry a také abychom se lépe poznali. Můžeme pořádat expedice, získávat lepší ceny, sdílet software, hardware a know-how, jednat s majiteli nemovitostí o umístění keší, vytvářet expertní skupiny rozhodčích, kartografů, techniků, prostě nebýt tu jen každý sám za sebe, ale využít synergického potenciálu. Castro s pomocí tří stovkek kamarádů převzal moc na Kubě. Nás je tisíc!
To budeš moct tvrdit, až to zkusíme, teď jenom věštíš. A předsedou nejsem, ani nemám tu ctižádost. Možná bych mohl být ministrem propagandy
![]()