Máte nějakou zajímavou nebo humornou historku s vaší GPSkou, případně mobilem a tím dalším "zubatým haraburdím"? Mně se teď nedávno stalo něco opravdu zajímavého. Asi týden po návratu z Francie jsem konečně zapla gpsku, že si půjdeme najít nějakou pěknou keš. Garminek v pohodě chytil signál, ale ve Francii se mu zřejmě líbilo až přespříliš a duší byl stále tam. Tvrdil mi, že keš asi 2 km od nás v reálu je vzdálená 650 km. Ale blížili jsme se mílovými kroky, dokonce jsme na českých silnicích dosáhli rychlosti 1058 km/h. No, byl to úžasný pocit jet víc jak dvakrát rychleji než ty nejlepší rychlovlaky:D. Ještěže nás nezastavili policajti, ale ti nás zřejmě v té rychlosti ani neviděli :D:D:D
Policajti vás možná viděli, ale byli jste mimo měřící rozsah radarů a tak neměli důkaz ![]()
taky se mi povedlo sedět doma a uhánět z Brna pryč celkem vysokou rychlostí a výšce ![]()

mezi paneláky není zrovna ideální příjem signálu a asi nějaká družice zrovna "zapadala".
Já byl nedávno v Barceloně. Adresu mi tam IGO vyhledával přes tři hodiny. Po návratu jsem je ze Žlebů do Kutné Hory a protože jsem neznal přesnou adresu hospody, kam jem měl namířeno, poprosil jsem IGO, aby mi našel trasu. No a podle navigace to bylo přes 1700km. Kudy mě to hnal, to jsem raději nepátral a šel do hospody naslepo.
S kamarádem se nám stala situace: modrá obloha od obzoru k obzoru, louka bez stromů … a Garmin GpsMap 60C ukazuje "Slabý GPS signál". Magellan SportTrak má ve stejném místě EPE 3 m. Systematicky, půl hodiny.
Foto viz log zde
jedu vlakem lovit do ostravy…ve vlaku zapnu GPS…ukazuje nejakou kes u nadrazi ze je asi 3 km daleko…rikam si super…uz tam budu…zastavime, vylezu z vlaku…Ostrava hlavní nádraží…GPS tvrdi ze nejblizsi kes je 25 km jizne a ze jsem v Polsku…vypnu, zapnu…a ejhle…jsem v uherskem hradisti…
Lovím dlouhou multinu v bývalém vojenském prostoru Ralsko (mezi Českou Lípou a Mnichovým Hradištěm kdybyste byli z daleka) a se zapnutou GPS vejdu do nějaké staré rozvaliny. Vyjdu ven, GPS samozřejmě bez signálu a potom se chytí a ejhle - k další stagi je to 650km. Potom to skokově hlásilo několik dalších pozic, všechny přes 500km daleko, takže nezbylo než zapnout a vypnout.
Nedávno jsem zkoušel GPSky. Položil jsem je na pařez a nechal průměrovat souřadnice. Výsledek vidíte na obrázku - všimněte si vložené mapky z mapy.cz s měřítkem (0-20-40-60m).
