Koupání

V letošním horkém létě je nejlepší něco nalovit a pak se přijemně schladit v chladnych vodách. Máte někdo doporučeni na pěkná přírodní koupání? Doporučte místa kde se dá příjemně lovit a ještě k tomu koupat.

Kurovický Lom, je tam sice zákaz vstupu, protože se jedná o soukromý pozemek ale voda je tam naprosto báječná, tuším je to i přírodní památka. Přimo v lomu jsou 2 keše (1 tradiční, 1 earthcache) kousek dál další tradiční, která ovšem momentálně nestojí za nic.

Na Vysočině třeba lom u Horní Cerekve, koupání povolené a voda parádní. ovšem studená. Přímo v lomu je cache [url=GC1AVVM Lom Horni Cerekev (Traditional Cache) in Kraj Vysočina, Czechia created by station2381]

GC1AVVM[/url] a u nedalekého zámku je další.

V Praze mám nejradši cesty podél Berounky mezi Prahou a Řevnicemi, potažmo Berounem(pantografem nebo na kole) - po cestě je celkem dost kešek, a taky dost jezů s pěknými podmínkami na koupání. Kde jinde v přírodě člověk najde vířivku, než když se posadí pod splav;)
První příhodný stupeň cestou od Prahy je cca 200 metrů od příjemné tradicionálky v Mokropsích.

My jezdíme na Lhotu. Hned u koupání je keška [cache]GCVVF7[/cache] a v okolí jich je taky dost…

[cache]GCXFEE[/cache] Nad zatopeným lomem mluví za vše. :wink: A koupání je prý zakázané, ale taky skvěle, vlastní zkušenost nemám. :wink:

Ještě bych se zeptal jestli platíte za vstup nebo ne? a případně jestli se do areálu může se psem. Protože naše Amálka miluje vodu a doma jí nechat nemůžeme v takovemhle počasí, to by nám neodpustila.

Konstantinovy lázně - naprosto úžasný zatopený lom - [cache]GCX6VA[/cache]
u Tachova - zatopený lom - [cache]GCVT9P[/cache]

Zklamu tě. Do areálu pejsky nepouští a i koupající se případně hodně zlobí. Nicméně setkal jsem se s tím, že když je večer po 19h již volný vstup, tak se tam občas někdo k nelibosti ostatních objeví. Za vstup a parkování platíme, není to zase tak hrozné a hlavně s malou a kočárkem lézt dírou v plotě (o které je zmíňka v listingu dané kešky) se tak nějak nedá :smiley:

GC12TPC

Najdete tady i vyhlášenou nudi pláž. Takže pro každého něco.

GC13CG9
Šumava, u Prachatic

Právě jsem se vrátil z keše "Soudný kámen" [cache]GC1DR61[/cache]
Asi 400 metrů na jihovýchod od této keše je bezva lom na koupání.
Jinak v nedalekém okolí je ještě několik jiných keší, ale i několik dalších lomů.

Já doporučuji: Ve stínu lípy [cache]GCZ6RA[/cache] Lípa stojí na vršku nedaleko nad rybníkem, dole je krásný, ale mělký rybník, zchladit se ale zde dá;), přístup není omezen, je tu i malé parkoviště.

Koupat se dá u [cache]GC1C9PK[/cache]. Je zde dost prudký vstup do vody, dno je z kaolinového bahna (není to nepříjemné). Včera byla voda již zelená. Přesto však má jezírko své příznivce, například včera se tam koupalo ještě nechodící miminko. Výhodou je, že zde není moc lidí, jen několik desítek rozprostřených po celém břehu, takže máte poměrně soukromí, ani nepotřebujete plavky.

Ale po odlovu keše už nepřipadají svahy tak strmé a voda tak zelená. :slight_smile:

podmínkou pro odlov [cache]GC1EMFK[/cache] je přímo vykoupat se na koupališti a zjistit údaje pod vodou, za vstup se sice platí, ale je to jen symbolických 30Kč a za shlednutí jedinečné plovárny z 30tých let, to stojí

Tak po dovolená mohu doporučit rybník nedaleko [cache]GC10JHK[/cache]

ahoj,
koupat se také dá v Bedřichovské přehradě v Jizerkách, okolo je pár keší, nejblíž je od tama asi 300m vzdálená keš Stammelova smrt

14.8. jsme byli u GC155NY, DT=44, keš je přímo v rybníce. Jenže přímo nad keší byl rybář se spoustou prutů.

Ovšem i takové koupání s sebou může nést nečekaná rizika, viz můj log u keše Rabiňák u Protivína

http://www.geocaching.com/seek/log.aspx?LUID=d5367ddd-d20f-4e7e-b8c6-3e53ab60e3a1