Legend - oprav si sám

Tak došlo i na mou stařičkou Legendu (úplně prapůvodní eTrex Legend) a joystick začal stávkovat. Už nepomáhá ani oprava stylem "dám tomu facku", některé směry jsou zkrátka zabité.
Přístroj už má po záruce a vzhledem k jeho hodnotě chci risknout opravu sám, nerad bych však napáchal více škody, než užitku.

Má někdo ze zdejších diskutujících zkušenosti s tím, jak zbastlit opravu joysticku?
Uvítám jakékoliv přínosné rady, návody a varování…

Zrovna ted v tydnu se mne na to nekdo ptal. :wink:

Vsechny zavady etrexy, na ktere obcas pomaha ona ‘facka’, jsou zpusobeny spatnym kontaktem paskoveho vodice mezi zakladni deskou a hornim dilem GPSky (displej + joystick). Je to dano nevhodnou konstrukci onoho propoje.

Pomuze GPSku rozebrat, spoj rozpojit, ocistit kontakty a zase to vsehcno poskladat dohromady.

Doporucuji postupovat podle tohoto navodu (je i s obrazkama…):
http://users.tpg.com.au/benj2005/gps/inside_etrex.htm

Díky, HaLuMo! Hned po večeři se pustím do díla :wink:

edit:

Operace se zdařila, vskutku triviální a hlavně účelné, ještě jednou díky za radu!