Mám menší problém.. Můžete mi někdo říct, co je potřeba k založení Letterbox cache a Virtual cache??
Virtual kese byly zrusene kvuli nemoznosti logovat na miste, to co zustalo se nechava "dozit" a nerusi se to a obavam se ze letterbox kese jsou na tom podobne, nove uz nelze zakladat, zrejme kvuli oddeleni geocachingu a letterboxu
Ja v aktualnich guidelines letterbox hybrid porad vidim, neco o diskusich a zmenach tu revieweri psali, ale podle oficialni verze je to porad fyzicka cache s razitkem.
Letterboxy jsou zatím stále schvalované. Nové zatím poslední 2 v česku jsou tyto [cache]GC17TGM[/cache], [cache]GC19HB6[/cache] schválené v únoru a březnu.
Jak jako s razítkem? To je jako v kešce nebo spíš, že pro uznání logu se musíš zalogovat pouze razítkem a jinak ničím jiným??
o
Nene. Je to přesně naopak.
V cachi je razítko, které si otiskneš do vlastního "logbooku", aby to bylo kompatibilní se hrou letterboxing. Jde ale taky pořád zárověň o cache, takže logovat můžeš, čím chceš.
Koukni na http://en.wikipedia.org/wiki/Letterboxing
a taky sem http://www.geocaching.com/about/cache_types.aspx
Většina z CZ letterboxingů obsahuje tento text - mimo jiné i ta moje :
Letterboxing je hra podobna geocachingu, ale namisto GPS technologie pouziva napovedu v podobe instrukci. V cache je ulozene razitko a myslenkou hry je, ze kazdy hledac nosi pri sobe svoje osobni razitko se sesitem, otiskne svoje razitko do logbooku v cache a otiskne razitko z cache do sveho sesitu a vytvari si tak sbirku razitek. V cache tedy najdete logbook, podusku a specialni razitko – TYTO VECI NEJSOU NA VYMENU – neberte je.
Kdyz mate svoje vlastni razitko, otisknete ho k logu do logbooku. Pokud nemate vlastni razitko, vytvorte do logbooku navrh sveho razitka, pripadne otisknete do logbooku svuj palec namoceny do inkoustu
V teto letterbox geocache najdete razitko, které má na sobe siluetu jednoho z krížu. Kterého, to se nechte prekvapit. Vic informaci o letterboxingu najdete na adrese www.letterboxing.org.
Takze pro letterbox je hlavni samozdrejmosti razitko s poduskou v kesi. Dale je letterbox delanej tak, ze se nenaviguje podle souradnic. To se ale vylucuje s GC proto musi byt uvedeny souradnice finalky v listingu. Jelikož se mě nechtělo aby lidi přišli o možnost hledat cache podle popisu, tak jsem u smírčích křížu zvolil spojení. Jako hlavní jsem napsal slovní popis a pro to aby to byl hybrid jsem přiložil i vzorec pro souřadnice. Ovšem co log to píší, že přišli na startovací souřadnice, vypnuli GPS a dál se nechali táhnout lisitngem…a to byl účel:-)
Ale můžu udělat toto:
Je 5 kešek a jedna hlavní. Aby vyluštili hlavní kešku (finále), musejí odpovědět na několik otázek. Pokud odpoví správně, dostanou souřadnice na finale.. ![]()
Toto taky jde, ne?:o
Ahoj mám menší problém,chci založit kešku,aby se lidi vyfotily u busu a daly to logu.JAký typ cache mám zvolit??Předem díky Matěj:)
žádný, takové keše s ALR byly zrušeny ("povinná" podmínka je již neplatná) bez možnosti založení nové
http://wiki.geocaching.cz/wiki/Pravidla_schvalování_na_Geocaching.com
a dáváš dotaz do špatné sekce/vlákna
To je prostě seria s bonusem
Jeden příklad : http://coord.info/GC32H9K
To Pesis: to jo, ale on se ptal pred 5ti lety.
Snad uz na to dosel.
Aha tak to sem nezaregistroval B)B)B)