Letterbox a Virtual caches

Mám menší problém.. Můžete mi někdo říct, co je potřeba k založení Letterbox cache a Virtual cache??

Virtual kese byly zrusene kvuli nemoznosti logovat na miste, to co zustalo se nechava "dozit" a nerusi se to a obavam se ze letterbox kese jsou na tom podobne, nove uz nelze zakladat, zrejme kvuli oddeleni geocachingu a letterboxu

Ja v aktualnich guidelines letterbox hybrid porad vidim, neco o diskusich a zmenach tu revieweri psali, ale podle oficialni verze je to porad fyzicka cache s razitkem.

Letterboxy jsou zatím stále schvalované. Nové zatím poslední 2 v česku jsou tyto [cache]GC17TGM[/cache], [cache]GC19HB6[/cache] schválené v únoru a březnu.

Jak jako s razítkem? To je jako v kešce nebo spíš, že pro uznání logu se musíš zalogovat pouze razítkem a jinak ničím jiným??:o:o

Nene. Je to přesně naopak. :slight_smile: V cachi je razítko, které si otiskneš do vlastního "logbooku", aby to bylo kompatibilní se hrou letterboxing. Jde ale taky pořád zárověň o cache, takže logovat můžeš, čím chceš.
Koukni na http://en.wikipedia.org/wiki/Letterboxing
a taky sem http://www.geocaching.com/about/cache_types.aspx

Většina z CZ letterboxingů obsahuje tento text - mimo jiné i ta moje :

Letterboxing je hra podobna geocachingu, ale namisto GPS technologie pouziva napovedu v podobe instrukci. V cache je ulozene razitko a myslenkou hry je, ze kazdy hledac nosi pri sobe svoje osobni razitko se sesitem, otiskne svoje razitko do logbooku v cache a otiskne razitko z cache do sveho sesitu a vytvari si tak sbirku razitek. V cache tedy najdete logbook, podusku a specialni razitko – TYTO VECI NEJSOU NA VYMENU – neberte je.
Kdyz mate svoje vlastni razitko, otisknete ho k logu do logbooku. Pokud nemate vlastni razitko, vytvorte do logbooku navrh sveho razitka, pripadne otisknete do logbooku svuj palec namoceny do inkoustu :slight_smile: V teto letterbox geocache najdete razitko, které má na sobe siluetu jednoho z krížu. Kterého, to se nechte prekvapit. Vic informaci o letterboxingu najdete na adrese www.letterboxing.org.

Takze pro letterbox je hlavni samozdrejmosti razitko s poduskou v kesi. Dale je letterbox delanej tak, ze se nenaviguje podle souradnic. To se ale vylucuje s GC proto musi byt uvedeny souradnice finalky v listingu. Jelikož se mě nechtělo aby lidi přišli o možnost hledat cache podle popisu, tak jsem u smírčích křížu zvolil spojení. Jako hlavní jsem napsal slovní popis a pro to aby to byl hybrid jsem přiložil i vzorec pro souřadnice. Ovšem co log to píší, že přišli na startovací souřadnice, vypnuli GPS a dál se nechali táhnout lisitngem…a to byl účel:-)

Ale můžu udělat toto:
Je 5 kešek a jedna hlavní. Aby vyluštili hlavní kešku (finále), musejí odpovědět na několik otázek. Pokud odpoví správně, dostanou souřadnice na finale.. :stuck_out_tongue:
Toto taky jde, ne?:o

Ahoj mám menší problém,chci založit kešku,aby se lidi vyfotily u busu a daly to logu.JAký typ cache mám zvolit??Předem díky Matěj:)

žádný, takové keše s ALR byly zrušeny ("povinná" podmínka je již neplatná) bez možnosti založení nové
http://wiki.geocaching.cz/wiki/Pravidla_schvalování_na_Geocaching.com
a dáváš dotaz do špatné sekce/vlákna

To je prostě seria s bonusem

Jeden příklad : http://coord.info/GC32H9K

To Pesis: to jo, ale on se ptal pred 5ti lety.
Snad uz na to dosel.

Aha tak to sem nezaregistroval B)B)B)