Nedavno jsem objevil neco, co mi pripadlo minimalne podivne - autor si zalogoval vlastni zalozenou kes..Bych se chtel zeptat co si o tom mysli hlavne sluzebne starsi geokaceri, ale rad si poslechnu nazor vubec kohokoli..[;)]
to se me zda absolutne netaktni. Nevim co si tim autor slibuje. Kazdopadne si myslim ze je to vazne blbost logovat si vlastni kese. Tedy pokud myslis log “Found It”
Presne tak, koukal jsem po keskach a u jedne mel vlastni autor log typu “Found It”
Nedělal bych z toho aféru. Ostatně nalezení vlastní keše při údržbě je mnohdy stejně náročné jako u cizí kešky.
Sám bych si Found nedával, ale u ostatních s tím nemám žádný problém.
jednoduse receno - je to blbost. asi zoufale chce bodik navic [:)] ale ja jsem treba na jedne nasi kesi mel asi tyden taky found, protoze jsem se preklepl /chtel jsem note/ a nevsiml si toho. [:)]
hehe, Davide, podobnym zpusobem jsem mel na jedne svoji cache FTF nez me na to kdosi upozornil[:D]
[quote]
marekl: Nedělal bych z toho aféru. Ostatně nalezení vlastní keše při údržbě je mnohdy stejně náročné jako u cizí kešky. :) Sám bych si Found nedával, ale u ostatních s tím nemám žádný problém.
[/quote]
Přesně tak, nedávno ve mně docela hrklo, když jsem si ji nenašla tam, kde měla být [:O]
[quote] martinek: Nedavno jsem objevil neco, co mi pripadlo minimalne podivne - autor si zalogoval vlastni zalozenou kes.. [/quote]
Záleží na okolnostech, může to být jenom překlep místo Note, ale klidně to taky může být normální nález, protože majitel keše nemusí být vždy tím kdo tu krabici schoval; nejčastějším takovým případem jsou adoptovné keše.
to A.da Mek
Ne, je to zakladatel, nejedna se o preklep(zminuje se o tom v logu), zajimal me pouze nazor kaceru proto jsem ani neuvadel o koho se jedna-to se totiz zdalo netaktni mne.
[quote]
marekl: Sám bych si Found nedával, ale u ostatních s tím nemám žádný problém.
[/quote]
Zcela souhlasim. Je to proti logice hry, ale jestlize ma nekdo pocit, ze takto ziskanymi bodiky ohromi geo-svet, tak bych ho u toho nechal. Zabavne na geocachingu nejsou nejake body, ale samotne hledani. Nekdo to ma mozna naopak...
Logovat vlastni kesku je urcite nefer. Vzdyt bod za ni jsem dostal v seznamu zalozenych. To, ze pri kontrole, ji taky hledam, je sice hezke, ale nic na tom to nemeni. Ja v takovem pripade napisu note, jak jsem se sam nad sebou zapotil
Mel by ses dotycneho zeptat, jestli proto ma nejaky duvod. Taky jsem byl prekvapen, ze dat Found-it system umoznuje, kdyz jsem se uklep, ale hned jsem na to prisel. Trosku sporne to bude u spoluautorstvi, kdy jde o to jakou mirou se ten kacer na tvorbe podilel (zrovna svadim vnitrni boj).
PS: Nejde o ten jeden bod, ale o pravidla, ktera je treba dodrzovat, jinak se to zvrhne a zacnou se lidi logovat na net i bez logovani v pixle. Nicmene nejdulezitejsi je urcite at je pixla v hezkem prostredi a GC.COM at bezi ![]()
[quote] vsa: PS: Nejde o ten jeden bod, ale o pravidla, ktera je treba dodrzovat, jinak se to zvrhne a zacnou se lidi logovat na net i bez logovani v pixle. Nicmene nejdulezitejsi je urcite at je pixla v hezkem prostredi a GC.COM at bezi :-) [/quote]
On je problem, ze na tohle moc jednoznacna pravidla nejsou [:(] Ja treba pocet najitych cachi ani nejak moc nechapu jako body, o ktere bych soutezil, jako spis statistiku nalezu a tak takovehle veci vubec neresim.... ani u sebe ani u jinych. Ale kazdopadne mi to ale prijde logicky blbost (nechapejte nijak urazlive), zvlast kdyz v tomhle pripade to zrejme opravdu bylo kvuli tomu bodu, z velke casti ale asi taky ze zvedavosti.
edit: kosmeticke upravy
Sice to mi to moc košer nepřipadá, ale když založil kešku…ať si ten bodík užije. Kolik by jich takto musel založit, aby si vylepšil nějak významně statistiku? 100? 200? [:D] To je snad jednodušší ty body získávat tradičně [;)]
Myslím že to správné není a to ani u adoptovaných keší (kromě případu, kdy jsem tu kešku kdysi dávno před tím nalezl ještě pod původním majitelem). I když to asi není nikde vysloveně napsáno, je to logické, že si nezaloguji "nalezeno" něco, co jsem schoval a tudíž jsem to nemusel hledat. Tak nějak mi to připomíná situaci na vojně, kdy jsme dělali propiskou dirky do terčů aby byl opušťák :-)
[quote]
PLAJ family: Kolik by jich takto musel založit, aby si vylepšil nějak významně statistiku? 100? 200? [:D] To je snad jednodušší ty body získávat tradičně [;)]
[/quote]
staci mu zalozit jednu, pak uz jen 1000x zalogovat [:D]
Tohle je sice trošku něco jiného ale přesto...
Při zakládání 1st CITO Brno - Lesná jsem zkoumal předchozí CITO Eventy v Praze založené Šamanem a Pitrem...a zjistil jsem že založený event si logli jako attended. Tohle mi připadá normální až jasné. Založili ji a samozřejmě tam byli, takže tehnle log je podle mě úplně v pořádku...
Co se týče krabiček mi to připadá jako zbytečný nesmysl...Možná bych to pochopil u Nanutandových pětkových keší [:D], když jde na kontrolu nebo doplnit logbook, určitě by si pak FIND IT zasloužil....jenže on si kešky neloguje takže nic...
Sakra! [:@] To mě nenapadlo.Týden logování vlastních keší a PaBa se může jít zahrabat! [:D] Jdu logovat své kešky. Dobrou.