Lustite si Mysterky do supliku?

Ahoj,
lustite nekdo (jako ja) mysterky cache do supliku?
Proste kdyz mam cas, taxi najdu nejakou mysterku a zkousim ji nejak rozlousknout… Nektere mam treba 200 i 300 km od domu, ale to mi nevadi… spis ji chci proste mit rozlustenou… :wink:
Tak a ted k moji otazce… kdyz ji vylustite, jaxi schovavate souradnice?
Vyexportoval jsem si ze skrysotlace csvcko se kterym se mi docela dobre pracuje, ale neni to ono.
Hodit to na papir a do supliku uz vubec ne… to bych se z tech papiru nevyhrabal.. :wink:

A co vy? Lustite si take mysterky do suplete? A co s nima pak delate, v pripade, ze je mate daleko od sebe? …

Idealni na to je GSAK, mam je vylustene a opravene souradnice ulozene v nem. V pripade ze do tech koncin jedu, stahnu si do GPS kese v okoli a vylustene mysterky se mi ulozi uz se spravnyma souradnicema. Ted uz jen si pamatovat, ze je mam vylustene :slight_smile:

GSAK nebo GeoGet + stara dobra klasika - papirovy notysek, ktery mam furt v baglu (ten se nikam nezatoula). :slight_smile:

Luštím, tedy hlavne z okolí, mám na to sešit, kam všechno píšu, abych nepoztrácela papírky + přepíšu v GPSce, pokud už ji tam máme nahrnutou a za název přidám vykřičník (abych poznala, že už je vyluštěno + opraveno)

Ano, lustime si mysterky do supliku, nejdriv jsme je uchovavali v GoogleEarthu (moznost exportu do KML a nasledne do GPX), ted jsme je prestehovali do Mapsource, to se zda jako trochu komfortnejsi reseni. Precejen GoogleEarth je na tohle trochu tezkopadny a mapy nejsou nejpresnejsi.

GSAK (nebo GeoGet) je taky dobra alternativa, bohuzel pro nas pocitac (Apple/MAC OS X) nepouzitelna.

Paw & lucima

hmm..taky mám mysterky vylousklý v notesu :slight_smile: ..jenže mám taky jeden nešvar - před tím, než se vrhnu do terénu, málokdy zkouknu zadání mysterky na netu..a tak se občas stane, že dorazim, hledám..nenajdu..kouknu do HG - a tam: "..změna zadání.." :o ..takže si ty "šuplíkový" souřadnice můžu tak akorát namazat na čelo B)

GSAK mam zatim stazenej a testuju ho, zatim jsem mu moc neprisel "na chut" .. :slight_smile:

nemyslíš spíš mystery cache ?

neboj se ho. ja kdyz jsem ho videl poprve, tak jsem vytrestil oci a prohlasil "tohle nikdy" a urychlene ukoncil :smiley: no a ono si to postupne osahas a zjistis kousek po kousku co, jak a proc :slight_smile:

U nas zacina mysteriozni obdobi zacatkem listopadu a konci tak na konci unora. Mezitim se z desifrovaci skupiny jen kouri. Strkame to taky do supliku, ale jen na velmi kratkou dobu. Stava se totiz dost casto, ze se indicie behem doby zmeni a pocitani je k nicemu. Jsou samozrejme trvalky, vyjimka potvrzuje pravidlo.

V GSAK mam jeste v poznamkach zjisteny indicie, tudiz pokud se zmeni zadani, nekdy se meni jen vzorec a indicie zustanou, staci prepocitat. Ne vzty, ale nekdy to pomuze :slight_smile:

Heh… no samozrejme… :wink:

Virtuálky neluštím, luštím ale mysterky :wink:
Předluštěných jich mám dost, člověk nikdy neví, kdy se mu bodou hodit a nebude mít zrovna čas na luštění :slight_smile:

V GSAKu mám defaultně všechny mysterky označené flagem a když něco vyluštím, flag odstraním a výsledek zapíšu do Corrected coordinates. Před exportem do GPSky použiju filtr "všechno kromě oflagovaných a disablovaných" a v GPSce tak mám pouze ty kešky, které skutečně můžu jít rovnou odlovit.

ja jsem totiz ted lustil Virtual Multi Mystery Earthcache - GCY9DA tak me to trochu zmatlo… :wink:

Tak to v GSAK delej podobne jako to dela GeoGet, tedy ze misto prepisovani puvodnich souradnic si vylustene souradnice pridavas jako svuj waypoint.

V seznamu bodu v GPS pak na prvni pohled poznas, co je jen vychozi souradnice a co je vylustena finalka. :wink:

já luštím do geogetu, s tím, že si do poznámky napíšu postup. Ale nedělám mysterky z míst, kam se nikdy nedostanu..-

Vyluštím, dám výsledek s poznámkou jak na druhou stranu listingu a vložím do svého modrého šanonu s nápisem Mysterky na cesty :o)

Ano, luštím ve volných chvílích… vyluštěné souřadnice cpu do GSAKu, případně do poznámky a pak čekám, až někdy do dané lokality vyrazím. Zatím mi ale schází nástroj, který by mi zobrazil na mapě keší ty které mám vyluštěné a ty které ještě ne :frowning:

Taky luštím do šuplíku a to i mysterky 300 km daleko. Většinou, když se tu ve fórech objeví nějaký odkaz, tak ho hned zkouknu a většinou i rovnou luštím :slight_smile:
Vzhledem k tomu, že si u toho píšu jednotlivé indicie na papír, tak mám pak v GSAKu corrected coordinates a většinou i tu papírovou "zálohu", někdy se ale stane, že si nenapíšu na ten papír jakou keš zrovna luštím a to je pak blbý na dohledávání, k čemu to patřilo :slight_smile:

Pouzivam GSAK, pokud ji vylustim do User notes si ulozim postup a indicie (vzorec se muze zmenit, ale asi ne cela filosofie mysterky) a pres Corected Coordinates (dale CC) si upravim puvodni souradnice.
Timto zpusobem neprichazite o puvodni souradnice, ty jsou ulozene vzdy a CC souradnice muzete kdykoliv zmenit.
To, ze jsou souradnice CC (zmenene, vypoctene) se dozvite z "Flagu" Corrected Cordinates Indicator (Options na zalozce Display, si ho muzete nechat zobrazit). V nastaveni filtru Corrected Coordinates na zalozce Other a pomoci Yes (No) si muzete vyfiltrovat a pote nechat zobrazit napr. Mystery Cache s Cor. Coord.

Jinak databazove promene (tabulka caches), ktere se tykaji CC (pro tvurce maker):

$d_HasCorrected Boolean Waypoint ma CC souradnice
$d_LatOriginal String Originalni Latitude (pred zmenou CC)
$d_Latitude String Latitude (CC souradnice, pokud $d_HasCorrected=False, $d_Latitude=$d_LatOriginal ;))
$d_LonOriginal String Originalni Longitude (pred zmenou CC)
$d_Longitude String Longitude (CC souradnice)