Mapy CR a Ortofoto CR

Mne to funguje OK.. Rozzipováno do adresáře \maps a normálně otevřu.

Kacery s OZIm, pusobici v mistech s dobrym pokrytim GoogleEarth by mohlo zajimat:

Shareware program for downloading Google maps and calibrating for OziExplorer and other programs

Tak mala zmena:

vse je na http://rapidshare.com/users/JHWP4C

Jeste k tematu prav - jedna se o portal verejne spravy, a o “informace pořizovane z rozpočtu České republiky”. Cili se NEjedna o komercni aktivitu soukromeho subjektu (byt by data umoznoval zobrazovat zdarma). Podstatne je, ze tahle data dava k dispozici stat, ktery je plati z nasich dani.

A jako danovy poplatnik se rozhodne necitim nijak spatne, kdyz si stahnu mapy vytvorene za me penize. :slight_smile:

Jestli se nepletu, tak treba ve Statech jsou mapy i do Garmina levnejsi prave proto, ze data jsou poskytovana “zdarma” resp. ze statnich prostredku.

Povedlo se vam nekomu mapy otevrit? Mam Oziho 3.95.4, vse jsem stahl, RAR rozbalil (bez chyby), ale pri otevreni misto mapy vidim cernou plochu sem tam s nejakyma carama, teckama… Kazdopadne to mapu nepripomina ani vzdalene.

Ale zase na druhou stranu, otevre se to bez jakekoliv chybova hlasky. Tak jsem trochu zmateny. :frowning:

Mam pocit ze nemas instalovany ECW ActiveX Control, zkus ho naistalovat a uvidis, hledej treba tady http://www.earthetc.com/ecwplugins/ECWActiveXControls.exe. Pokud ti to i nadale nepujde, tak me nic jineho nenapada…

Takze ECW ActiveX by melo pomoci, jeste maly navod jak na soubor http://rapidshare.com/files/167016/In10000.rar.

  1. Jsou to pouze map soubory, ktere slouzi k vyberu map.
  2. Rozbalis to do nejakeho adresare napr. OZI/Maps/INDEX10000
  3. Spustis OZIho a das Show the Index map
  4. Zvolis si nejaky mapovy podklad (viz. http://rapidshare.com/users/JHWP4C soubor Index_Maps.rar, ktery rozbalis do adresare INdexMap ) a pomoci Show menu v IndexMap (mala sipka dolu) vyberes Load New Map (ja pouzivam CR.map z adresare IndexMap).
  5. V poli Search Path for Maps… (to nejvetsi policko v IndexMaps) si vyberes adresar kam jsi rozbalil map soubory napr. OZI/Maps/INDEX10000 a chvili pockas.
  6. Opises si co chces uploadnout podle zobrazenych nazvu a das mi vedet…

Staci to takto ?

Kvalitní orthofoto lze zcela legálně získat tady: http://212.158.143.149/index.php Do OZIho jsem ji nezkoušel (používám vlastní soft). Jsou tam i další zajímavé vrstvy (např. aktuální lesní cesty). Server podporuje i několik souřadných systémů(pro caching důležitej WGS84 případně S-JTSK)

A pro ty co si stale nevedi rady s IndexMaps, tak jsem vytvoril prehledku s cisly map a je zde :

http://rapidshare.com/files/1801401/CR_OrthoFoto.jpg

taky jsi mohl napsat “naše”

Samozrejme se ti toteme olmlouvam, bez tveho HTML “scriptu” bych to urcite nestahl…