Mazana opice skript pro mapy.cz

Zdravim ctene kolegy. Mam prosbu ci namet pro nekoho, kdo umi delat skripty pro Grease Monkey, napadlo me, ze by bylo super, kdyby se na stranky mapy.cz nechal pridat odkaz, ktery by ze zvolenych a zobrazenych map vedl na nejblizsi kese na gc.com. Proc by se mi to libilo - nekdo mi posle odkaz na mapy.cz kam pojedeme nebo planujeme jet a me by se libilo jednoduse kliknout na odkaz a hned videt, kde jsou nejblizsi kesky. Jsa neschopny to naprogramovat sam (pokud to vubec jde), davam to jako namet pro zvazeni nekomu sikovnejsimu. Tekuta odmena na nejakem pripadnem eventu by jiste byla :slight_smile:

mapswitch preci jiz napsal Ebik

Aha, tak to je bomba! To je presne ono! Diky moc, nejak mi to uniklo…diky za upozorneni, doufam, ze bude moznost autorovi poskytnout slibenou tekutou odmenu :wink:

To je bomba, hned jsem si take nainstalil !
Big THX to Ebik

Nějak mi to nejde nainstalovat. Hází to následující hlášku:
Skript: C:\User\ …
Řádek: 212
Znak: 2
Chyba: Byl očekáván identifikátor, řetězec nebo číslo
Kód: 800A0404
Zdroj: Microsoft JScript - chyba kompilace

Nevíte, kde může být problém?

V Internet Exploreru?

:slight_smile:

Zkus to ve Firefoxu s GreaseMonkey rozšířením

Ano, v Internet Exploreru.
A má význam pouze pro tento případ instalovat Firefox?
Nebo má nějaké dálší výhody oproti IE ?

jo :slight_smile: ale hlavně celý Greasemonkey plugin a skripty do něj jsou dělané pro Firefox :smiley:

Pekne pekne … zkusil jsem to a funguje :wink: zajimavy napad. Diky Sin

Dal jsem na vás, nainstaloval Firefox + Greasemonkey a co myslíte?
Funguje to :smiley:
Díky.

Jen ještě jedna maličkost. Místo Přepni mapu se mi zobrazuje PYepni mapu. Neví někdo, kde je "zakopaný pes" ?

Chyba zřejmě bude v kódování, asi ještě není zcela dořešené (nebo je to chyba na straně tvého klienta:) )

Je tam nějaký problém, také jsem na něj narazil…

Nedal by se skript rozšířit o katastrální mapy z http://nahlizenidokn.cuzk.cz? Snadno by se poznalo, jestli keš nebo její okolí není na soukromém pozemku. V poslední době jsem se několikrát setkal s tím, že mě lidé s autem vyháněli kvůli parkování na údajně jejich půdě…

Nepodařlo se mi najít, jak vyvolat mapu přímo na zadaných souřadnicích. Ale dá se takhle vyvolat přímo záznam z katastru: Identifikace objektu podle souřadnic | Nahlížení do katastru nemovitostí

Hranice pozemků můžeš zjistit pomocí mapy.1188.cz - na stránce mapy zatrhni "katastrální" a pokud bude třeba zvětši měřítko - při největším zvětšení jsou vidět hranice pozemků samostatně, při zvětšení o stupeň menším se hranice pozenků zobrazí i s fotomapou.
Přesnost průběhu vlastnických hranic je ale nutné brát s rezervou zvlášť při rastru naskenovaného z map 1:2880 (černý zákres).

No, tak mapu lze vyvolat třeba takto:

http://nahlizenidokn.cuzk.cz/GrafickyKlient/cgi-bin/wms.ashx?mode=browse&groups=MAPY&menu=checkboxy&s=v&gsasker=1&full=true&mapext=-745959%20-1045631%20-745759%20-1045531&layers=&mapsize=764%20313&modul=true&pda=no&jednookno=no

ale je to jejich interní formát, takže se může bez varování změnit.
Navíc nerozumím jednotlivým parametrům. Jen tomu parametru co určuje výřez v mapě: to jsou JTSK souřadnice.

Zajímavý je parametr modul=false:

http://nahlizenidokn.cuzk.cz/GrafickyKlient/cgi-bin/wms.ashx?mode=browse&groups=MAPY&menu=checkboxy&s=v&gsasker=1&full=true&mapext=-745959%20-1045631%20-745759%20-1045531&layers=&mapsize=764%20313&modul=false&pda=no&jednookno=no

ale zdá se, že jim to úplně nefunguje (možná kvůli chybně zadaným jiným parametrům)

Až budu mít čas tak to do mapswitche dodělám.

Nedal by se skript rozšířit o http://mapy.atlas.sk/ ?? Slováci už konečně mají i letecké mapy. A nám z "pohraniční" oblasti by to hodně pomohlo. Předem díky. :wink:

1.) A umíte se do nich odkázat?
Všechny mnou použité mapy totiž podporují odkaz z venku.
[Pokud umíte Greasemonkey beru i skript, který nastaví mapu do předvolené polohy nebo automaticky zadá vyhledávání]
2.) Opačný směr (z mapy.sk ven) už potom nějak vymyslím.

… a co spíš použít WMS službu nad katastrálníma mapama?
http://www.cuzk.cz/Dokument.aspx?AKCE=DOC:10-WMS_PRO_KM

Kdyz nad tim postavis webove mapy, tak to jiste pouzit pujde. Oproti GreaseMonkey skriptu je to ale trochu jina liga…