Nalezeni /zaznamenani nalezu / u sve vlastni cache

No tak to je otázka. Za jakých okolností jde tutéž kešku (waypoint) logovat vícekrát, asi není nikde stanovené a obvykle se to nechává na vlastníkovi, zda to za daných okolností povolí.

Někdo při obnově kešky jinou pixlou v jiné (o pár metrů) skrýši dovolí. Ale jsou tací, kdo ani po přesunu nový found it nepovolí, ačkoliv smysl by to plně dávalo - prostě ji musim znova najít o 100 metrů jinde :stuck_out_tongue: . Že má stejný waypoint a vztahuje se ke stejnému místu… a co nové druhé kešky vztahující se k místu, na němž už kdysi nějaká archivovaná byla? nebo non-sense kešky? :wink:

nonsense, jako ze si nalezce klade otazku "proc sem proboha nekdo daval cache, jaky to melo smysl?" :slight_smile:

úplně jsi mě nepochopil, já totiž byl původní owner kešky, kterou "sardno" adoptoval a poté ji přemístil na jiné místo. Jinak při změně souřadnic se stále jedná o tutéž keš, tudíž by mělo platit, pokud owner nepovolí jinak, že na jedné keši by měl být zaznamenám pouze jeden nález. No a pokud je na místě archivované keše založená nová, tak je to jasně jiná keš, čili není problém hledat a logovat "novou" keš.

Myslím si, že by to mělo být ne podle kešky, ale prostě jedno číslo GC**** = jeden log found it;) takže i když se nějaká zruší a někdo na stejném místě založí novou, tak bych neviděl problém zalogovat znova found it.

A jinak co se týče původní otázky tak logovat vlastní keš je uplná blbost, prože význam slova "found it" je snad všem jasný.:slight_smile: Jediná vyjímja je snad adopce a nebo spoluautorství i když ji spoluautor nemusel hledat, tak aby ji neměl v nearby keších.

Taková malá otázka. Proč vlastně lze jednu cache logovat vícekrát? Je to kvůli "bonusovým bodům", které může owner přidělit za splnění nějakého speciálního úkolu, viz třeba [cache]GC1460J[/cache], nebo je důvod nějaký jiný?

No ja bych klidne u dvou svych cache mohl logoval found, kdyby to slo, jelikoz jsem je doopravdy 15 minut poctive hledal. Jelikoz mi je nekdo premistil a nezdelil mi nove souradnice :wink: . To jsou lidi, ze :slight_smile: .
Ale berte to jen jako for pro zasmani.

ano, takovych kesi je vice, dalsi takova napr. Bohemka, kde clenum DFB autor umoznuje ziskat 2 body.

podle me je tech argumentu vice a mnohe tu v podstate zaznely.
osobne se ztotoznuji s tim, ze jakmile jiz nalezenou kes hledam na novem miste (treba jdu/nesu coin) a najdu, mam narok na log Found It - proste jsem ji hledal jako novou.

existuji multiny, ktere vytvoril tym lidi, kazdy treba tretinu. pokud nemaji spolecny nick skupiny, musi multi oficialne vlastnit jen jeden z nich. ale myslim, ze nikde neni dano, ze vlastnik musi znat umisteni pokladu. pak je jeho log Found It na miste.

..pak jsou tu adoptovane kese

V tomto případě je log Found it u vlastní kešu naopak žádoucí a navíc se počítá za dva body!!! :D:D:D

It’s about the numbers!

To je ještě dobrý když byla jinde. Já sem jednou šel na kontrolu svojí kešky bez GPSky a pohledal jsem si dobrejch 15 minut a přitom byla přesně tam kde sem ji dal. :D:D:D

V tom případě je to za stokorunačku! :D:D:D

Presne tak. Jedine Velky Jedla-Bedla muze logovat jak chce B)

Osobne - cache je vazana na urcite misto, listing, pribeh, … - a pokud nedojde k razantni zmene, tak by mne tam kvuli bodiku tezko nekdo dostal :wink:

Tý jo, si to tady pročítám a asi jsem tuto hru správně nepochopil. Já myslel že cache se dávají hlavně na zajímavé místa, které bych asi jentak neobjevil, mysterky se luští, protože to člověku přece furt vrtá hlavou a loguje se z radosti, že tam člověk byl, krabičku našel a něco vyměnil, pokochal se TB,GC které cestují světem - přesunul je dál … A že se někde připočte jakýsi bodík ? ..no a? no jo, ale každej jsme nějakej no.

není tomu tak, je to ta samá keš, pouze v případě, že by to owner sám navrhl a povolil a slovo "nárok" brrr, jak odporné, to bych sem vůbec nezatahoval.

ano, mam nastavene notifikace "Update Coordinates" na kesich v nejblizsim okoli a jak neco prijde, hned tam bezim B)

..ted vazne;)
opravnenost naroku je samozrejme na ownerovi. existuje mnoho duvodu, proc uznat dalsi FoundIt log. stejne tak existuji duvody, proc je neuznavat. rozhodne bych to nepausalizoval jako obecny zakaz. pokud to tak beres, jsi zly vlastnik a deti te nemohou mit rady ! :smiley: