Nebezpečný pavouk

Včera na Nově ohlásili výskyt jedovatého pavouka zápřednice jedovaté u nás, což by mohla být nepříjemcná novinka pro cachery :expressionless:

http://www.nova.cz/tvarchiv/?238d=02.09.2007&238m=p&238p=TNOVINY&238v=114376

Také mě to dost vyděsilo, hlavně kvůli dětem. Jako by nestačila klíšťata :(.

Nebudte paranoidni, nebylo to nakonec zprav v rubrice "zviratka"?:smiley: :p…jeste aby i jesterky zmutovaly :o

No až to budou říkat i jinde než na Nově… Mimochodem on takový sršeň nebo pár naštvaných vos taky nic moc. Holt člověk bude muset být zas o něco opatrnější.

alkes: tak co třeba namátkou wiki http://encyklopedie.seznam.cz/heslo/465011-zaprednice-jedovata
východočeské muzeum http://www.vcm.cz/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=53
stránky o zápřednicích
http://cheiracanthium.vcm.cz/

http://www.terarista.com/index.php?lang=cz&action=9&regist=15&article=40

(…)

mimochodem s žihadlem od sršně či vosy nebo uštknutím zmije v ČR člověk počítá, s kousnutím pavouka ne - proto jsem to asi taky napsal že

Ano, už jsem o tom pár věcí četl. Mimo jiné většinu odkazů, které uvádíš. I tak ale díky za ně. Taky ti nevyčítám, že jsi to sem psal, je jasné, že by s tím měl člověk počítat, ale taky že kvůli tomu nemusí panikařit a zamykat se doma :wink: A Nova prostě není zrovna nejvěrohodnější zdroj. Toť vše.

Paradoxně jsme to shlídli s přítelkyní těsně po "kešování"… Přítelkyně, která má arachnofobii už asi nikam na "kešing" nepojede, protože na 2 ze 3 nových tropických druhů pavouků už jsme narazili (okolí Pardubic)…
:frowning:

Problém je v tom, že Nova je schopna vyvolat paniku. Lidi budou pak nesmyslně vybíjet pavouky a už jim bude jedno, jestli je to křižák, zápřednice, či cokoliv jiného.

http://www.terarista.com/index.php?lang=cz&action=9&regist=15&adminedit=&article=91

Pavel

Ja uz se bojim otevrit i pivo,nebo konzervu aby tam ta zaprednice nebyla nahodou schovana..a prejdu jen na virtualky,co kdyby :smiley:

Zase jeden priklad jak Nova v honbe za senzaci dokaze prekroutit skutecnosti a treba i vyvolat paniku. Honza Dolansky (urcite nejvetsi odbornik u nas a nejspis i v Evrope na Cheiracathia) nedostal v sotu prostor, lepe receno to co rekl bylo orezano tak ze vyznam toho jeho slov je nakonec opacny protoze jeho slova nezapadla do potreb Novy - senzace za kazdou cenu. Cheiracanthium rozhodne neni na nasem uzemi nic noveho, jen z jizni Moravy migruje dal a rozhodne neni prokazano, ze by to bylo pusobenim globalniho otepleni. Take to zdaleka neni nejvetsi pavouk u nas jak bylo Novou prekrouceno, jen zaprednice jedovata je nejvetsi za zaprednic u nas zijicich. Ale nejsem odbornik na pavouky a nerad bych se dopustil neceho podobneho jako Nova. Pokud by byl zajem, muzu se se s Honzou domluvit, aby o zaprednicich neco malo pro nas napsal (ale az vychladne, ted momentalne pred nim nikdo o Nove nesmi mluvit :wink: ).

ono uz to bylo nastesti videt v te reportazi. nejdriv pet minut chrlili hruzostrasne scenare o vyhledove tisici mrtvych, kteri se pujdou projit na louku a uz nevyjdou :slight_smile: a pak na konci jen tak mimochodem prohlasili, ze kousnuti boli a behem hodin to samo odezni :slight_smile:

Hm. Doufám, že to jistý Harant nevezme jako inspiraci pro svou příští kešku se zvířátkem…:o

:wink: