Nokia maps

Je pravda, ze kdyz budu mit N 78, tak musim platit nejake poplatky (tisice Kc) za aktivaci navigace a pak jeste dalsi tisice prubezne za pouzivani?
Jak je to u jinych telefonu s navigaci?

Mozna stacilo trochu pohledat uz se to tu resilo, je jedno jaky telefon, Nokia mapy jsou zdarma, plati se za navigaci pripadne datove prenosy, tzn pokud si stahnes mapy a hlas pres pocitac - Nokia MapLouder - tak nebudes platit za data. Navigace je placena ale nejsou to extra tisice - treba cela zapadni evropa na 3 roky je cca 3000 coz znamena litrr na rok coz je celkem OK a nevim ted jestli je to primo N78 ale jedne z novych mobilu ma 1 rok navigace zdarma

Dik za odpoved. Existuje nejaky mobil s navigaci, kde se neplati zadne udrzovaci poplatky?

uprimne receno docela pochybuji, vytvoreni mapovych podkladu je celkem nakladna cinnost a tak si za to vyrobci nechaji zaplatit, snad a ted to fakt lovim z pameti, myslim ze 6110 navigator mela route66 s mapou 1 regionu, tedy standartne zde CR, ale tim uz si nejsem jistej

Ja mam starsi navigator (ne telefon) MyGuide a funguje mi porad, akorat mapa neni aktualizovana. Myslel jsem, ze je to bezne, ze bych platil, jen za aktualizaci. Nokia takhle vlastne nuti lidem aktualizaci, i kdyz by ji nechteli. Ja mam N 78 uz objednanou… tohle jsem netusil:(

Nokia 6110 navigator, má od výroby nainstalovanou mapu route66,kde je zdarma cr, slovensko,madarsko, polsko, lotysko, estonsko a litva. Nic se neplatí, navigace je zcela zdarma. Platí se pouze pokud by se při navigaci použila volba asisteční GPS, která stahuje aktuální informace z webu.