nová topo czech 2.0

http://web.digitalne.cz/cz/momentky/art_1240/garmin-chysta-novou-turistickou-mapu-topo-czech-2.aspx

tohle bude myslim leší článek.
http://navigovat.mobilmania.cz/Bleskovky/Ar.asp?ARI=113530

Tak jaro je tu, nevite nekdo nejaky podrobnosti ohledne Topo Czech 2.0?

prace, po vydani Atlas 7.0 NT, na ni intezivne pokracuji…

Kolik bude stát upgrade z 1.20? Jako nova mapa (1500), nebo pouze nejakou 500?

Budou dvě verze, lišící se podrobností. Ceny zatím nebyly zveřejněny. Myslím ale, že ten, kdo uvidí vyšší verzi Pro, se se základní, byť vylepšenou mapou nespokojí :slight_smile:

A má teď vůbec cenu kupovat 1.20, anebo si počkat? Zase nechcu mapu za 3 500, asi mi stačí 1.20 za 1500, ale jestli za 1500 1.20 anebo 2.00, to už bych si nechal líbit 2.00…

Ceny zatím nebyly zveřejněny, tak ti asi nikdo neporadí, jestli teď koupit mapu a potom spoléhat na levnější upgrade, nebo počkat.

Diky

Jsem zvědavý, zda bude u nové mapy přesnější a věrnější podání cest. V současné verzi některé cesty (zejména turistické) utíkají i víc než o padesát metrů.

Viděl jsem výřez mapy kousek od Brna, kde je ve verzi 1.20 kvalita turistického značení vyloženě příšerná. 2.00 je nesrovnatelně lepší, ba dokonce by se dalo říct, že téměř přesně znázorňuje skutečnost. Takže rozhodně je na co se těšit.

Něco se dá vyčíst i z tohoto článku http://path.cz/forum/viewtopic.php?f=19&t=146

Hlavně dole jsou obrázky pro porovnání…

Prosím můžete ten výřez někde vystavit ? To by bylo užitečné, to vidět. Ď.

Nemůžu - mám to zakázáno šířit. Picodas si bohužel nenechává moc nahlížet pod pokličku.
Jedná se o oblast kolem železniční zastávky Babice nad Svitavou, zejména SZ směrem.

Rozumím.. Viděl jsem ty náhledy z oblastí Jeseníka , Hodonína, které jsou oficiálně vystavené a zlepšení je tam viditelné… Takže předpokládám, že se to týká CELÉ mapy.

Jak to bude s funkčností na jednotlivých přístrojích?

Mel jsem na chvili v ruce Topo 2.0 Pro v Coloradu a libila se mi. Problem je v tom, ze Garmin zatim neuvolnil po Picodas prekladac mapy kompatibilni s Coloradem. Takze puvodnim prekladacem kompilovana mapa tam sice funguje, ale muze vykazovat podobne chovani jako nyni nektere listingy v Coloradu (a obavam se ze i atlas 7), kdy se Colorado vypina, mrzne apod.

To jako ze Colorado neumi spolehlive zpracovat NT mapy (kterych existuje spousta, nejen cesky Atlas a TOPO), a misto aby u Garminu opravili firmware v Coloradu, tak to budou radeji resit novymi mapami? :o :o :o

Super! Tak nova verze mapy 2.0 je konecne ke stazeni na webu Picodasu! Docela jsem cekal, ze to bude klukum trvat dyl. A prvni dojem…je to mnohem lepsi, nez jsem cekal.

Nesnáším apríl… takových chujovin napsaných všude a člověk musí řešit co je pravd a co ne, obzvlášť přájemné je, když nemá moc času. Bohužel to stejné nás čeká opět za měsíc :@