O vyrabenem Geogetu2

Prepis maker je bohuzel nutnosti ze dvou hlavnich duvodu:

  • kvuli totalnimu prekopani filozofie prace s waypointy. Doposud zily waypointy naprosto vlastnim zivotem a jakakoliv vazba na rodicovskou kesku je velmi komplikovana. U GG2 je jen hromadka kesi, a kazda kes ma hromadu vlastnosti, z nichz jedna je seznam waypointu. Takze treba exportovaci makro ted dostava jen kese, a chces-li pracovat i s waypointy, tak si je musis uvnitr makra sam prolezt.

  • Predelani internich technologii. Doposud se informace o bodu v makrech objevovala v hromade preddefinovanych promennych. Nyni se do maker propaguje primo interni objekt reprezentujici geocache. Je to mnohem jednodussi pri vyvoji Geogetu, a zaroven je mozne z maker nejen cist nejake hodnoty, ale mnohem lepe s nima pracovat.

A k databazi… ano, upgrade neni problem, a provede se automaticky pri spusteni GG2. Pochopitelne udaje se prevedou jen ty, ktere v GG1 existuji, takze treba typy waypointu se pak doplni az aktualizaci pri dalsim importu dat.

Naprosto geniální by byl přepis do Javy, kde se dá přímo používat spousta různých skriptovacích jazyků :slight_smile: A už by nikdy nebyl problém s přenositelností (GeoGet bezva běhá pod WINE, ale přecejen to není ono…)

Prepis do javy = napsat to cele uplne znova. A to jiste dokaze mnohem lepe nekdo, kdo v jave dela, tedy ne ja. :wink: