Ahoj, mám velikánskou prosbu. Dokázal by někdo převést tuto mapu: czech_republic_ee.map ze stránky: http://osm.paws.cz/ do formátu, aby to pobral garmin?
Mám win 10 a tedy všechy snahy zkončí nepodporou windows.
Jde potom promítat mapu v garminovi s obdobným tématem viz příloha?
Ty jsi nenapravitelny a zda se, ze ignorujes odpovedi, ktere dostavas. Tato mapa je pro android, neni mozne ji prevest.
Je potreba vzit data z OSM a z nich vytvorit mapu pro garmin. Muzes si to udelat sam (na to asi nemas) uplne nebo castecne (napr. zde) nebo pouzit nekterou z jiz vytvorenych map (napr. zde), pripadne u vytvorene mapy upravit TYP soubor k obrazu svemu.
Pockat, nebrte to spatne, ale ja pochopil, ze export mozny je, ale ze jsem pouze ve spatnem vlakne. Za to se tedy omlouvam.
Pokud to nemam, jak pises, pak asi nemam.
Zeptam se tedy jinak. Vim, ze existuji mapy primo pro garmina, ostatne mam jich primo v oregonu cca 6+ topo czech a deutschland.
Nevite tedy nahodou o mape, podobajici se vzheledem mapam.cz? Respektive mapu, kde je hezky viditelna cyklostezka,mapu ktera je prehledna, mapu ktera ma obdobne barvy? Pokud sem tak hloupy, omluvte mne. Po celem dni v praci jsem uz asi unaven, nebo jsem jen priliz hloupy
Jj koukal. Dokonce ji uz v garminovi mam. Mam tam pak jeste nejakou nemeckou wandernkarte atd. Nevice mi vyhovovalo vyse uvedene tema, ktere je jen pro android. Skoda, ze nelze udelat stejne typko pro garmin.
Muzes upravit TYP soubor, aby to vypadalo podobne nebo skoro stejne. Ale zakladni otazka je to, jaka data jsou v te mape. TYP soubor v podstate odpovida tomu xml souboru s tematem, ale pro Garmin a v uplne jinem formatu. Muzes v nem definovat barvy, ikony, cary, vzory ploch, data, ktera v mape jsou, zobrazit nebo zobrazeni potlacit, ... Ale je to docela piplacka.
Ty jo, to by docela slo. Zkusim to typko upravit. Zkusim pohledat neco, co funguje temer online, abych videl co to dela. Je skoda, ze nikde.neni zadna galerie typek. Moc neverim tomu, ze jich neni nekde aspon 100 uz udelanych. Zatim jsem nenasel oni na googlu temer zadne. A pokud ano, tak bez nahledu. Nehledne na.to, ze kdyz uz najdu, tak ne pro verzi 2015, ale pro 2013
První odkaz je špatně, ale pochopil jsem, že myslíš Holanďany.
Ale jinak: Mám české topo a nějaké wanderundreit a OSM. Na hledání na blízko ideální. Ale na větší měřítka hrůza. Když jsem chtěl jen zjistit, kde jsem při cestě autobusem, dal jsem měřítko třeba několik kilometrů, nejsem schopen najít ani město, poblíž kterého jsem. Mapa ukazuje spíš jména rybníků, než měst a je nepřehledná. Asi to mám i v navigaci nějak špatně, ale když je tu řeč o typu, lze nějak udělat, aby při určitém měřítku se třeba zobrazovaly jen silnice a názvy obcí? Ptám se jen, jestli to jde, abych nehledal něco, co z principu nejde.
Naprosty souhlas. Mesta nerobrazuje snad v.zadnem meritku. Oriantace je silena a vubec, topo je proti te android mape uplne k nicemu. ( a to ze je topo malinko presnejsi, moooozna aktualnejsi , pripadne vrstevnice odstupnovanejsi) topo nezachrani. Radsi nepresne ale hezke mapy, nez topo.
No já to používám na chůzi, takže mi to celkem vyhovuje, tam používám menší měřítka. Ale právě při cestě autobusem přes několik států a potmě jsem nedokázal ani poznat, jestli jsme ještě v Maďarsku, nebo už ve Slovinsku. Android mapa je pro mě nepoužitelná, nemám ji na čem zobrazit.
Aha, to je skoda. Ja se snazil jezdit s topo na kole, ale.kontrast hrozny a vubec je ta mapa oskliva. Kdyz vezmu topo vs mapy.cz tak az se topo propadne. Vim, ze ma topo vice detailu, ale nekdy to je spise na obtiz.
První odkaz je špatně, ale pochopil jsem, že myslíš Holanďany.
...
lze nějak udělat, aby při určitém měřítku se třeba zobrazovaly jen silnice a názvy obcí? Ptám se jen, jestli to jde, abych nehledal něco, co z principu nejde.
Odkaz jsem opravil, zajimave, ze tam vypadla nepochopitelnym zpusobem dvojtecka.
Aha, to je skoda. Ja se snazil jezdit s topo na kole, ale.kontrast hrozny a vubec je ta mapa oskliva. Kdyz vezmu topo vs mapy.cz tak az se topo propadne. Vim, ze ma topo vice detailu, ale nekdy to je spise na obtiz.
Musim rict, ze mne take zadne predpripravene OSm mapy pro garmina nejak neoslovily. Jsem asi zmlsany. Mym snem je mapa na urovni Topo Czech Pro, vcetne respektovani ceskeho turistickeho znaceni, a vcetne vrstevnic. Kdyby se na to nekdo vrhnul, byl by to pak mozna dobry duvod poslat Topo Czech do haje. ;)
Take bych se primlouval, kdyby se.na to nekdo vrhnul. Jen prosim, neni tu nekdo zbehly v tom, kde bych nasel jine typky uz predpripravene? Nejlepe s obrazkem, jak to vypada?