Owneři: Co dáváte do cache? FTFkaři: Co v cache nalézáte?

Zdravím,

po pár založených cache se nám domácnost vyčistila od všeho možného, co by šlo a mělo smysl dát do cache. Mám doma sice zásobu hraček nakoupenou do cache pro děti, ale nějak se mi nedaří vymyslet, co do cache dát pro dospělé. K většině cache se nedostanu hned na začátku, takže většinou už to není "radost pohledět".

Owneři, co dáváte do svých nových cache (kromě logbooku, tužek, mudlokaret, travelbugů, geocoinů a CWG) od velikosti small výše? A mimochodem, na kolik vás náplň jedné cache přijde?

FTFkaři, co nacházíte v panenských keškách kromě výše uvedeného?

Díky za tipy.

Do small toho moc nenarveš. Já jsem dával vždycky 2x 2AA baterie, pro případ, že by je někdo potřeboval. To pár nálezech byly bez zaznamenaného trade pryč. Takže se omezuju jen na dětské hračky, "velcí" kačaři stejně nemění. Ano, odpověď by mohla být "protože nemají co rozumného měnit" ale to se nikam nedostaneme.

Já sám jsem měnil snad 1x, hopík, který mi udělal radost a celou cestu domů jsem si házel. B)

to aha: (z pohledu FTF lovcu) u geodrsnackych kesi v Brne - ktere jsou nadherne propracovane od zacatku do konce - prikladala skupina tvurcu zatavene nalezove tematicke karticky (velice hezke) s poradovym cislem nalezu - vetisnou celkem 20 kusu / pro prvnich 20 nalezcu.
Sem tam clovek narazi na turistickou znamku z dane oblasti, coz mne take potesi, protoze je sbiram :wink:

par na ukazku, me osobne vzdy potesi:
http://img.geocaching.com/cache/log/bbbc488f-463a-4495-96a1-b59380d58b36.jpg
http://img.geocaching.com/cache/log/be3f04de-42b8-472f-abb3-b894814cfb85.jpg
http://img.geocaching.com/cache/log/35dccd7a-019a-42af-99f3-9a450a1a2c5f.jpg
http://img.geocaching.com/cache/log/9df2ec10-7d87-4503-859a-577be3a91ad0.jpg
http://img.geocaching.com/cache/log/04c97795-82fa-4917-b7ce-4e73a8be6c11.jpg

U nás na západě dělá pěkné kešky pro děti otto.cz. Plastelína, puzzle, malé kompasy, pouzdra na vizitky, kalkulačky a podobně. Mě osobně potěší nový CWG, který ještě nemám a jednou jsem našel při FTF neaktivovaný TB jako dárek. Ještě pořád koluje po keších. Na posledním FTF jsem taky našel zatavený certifikát pro první tři. Ten potěšil. Já sám při založení dávám věci pro děti, CWG, jednou jsem vyrobil dřevěnou známku pro FTF a teď tam chci uchystat opodál lahvinku B)

FTF nelovím, ale na při zakládání cache jsem udělal nájezd na obchody vše za 49 a podobně. Na Vánoce jsem zase cache zásoboval sérií vánočních pohledů z cache. Myslím že pohled z cache radost udělá.

Jinak diplom se mi moc líbil.

Do své keše, která je tematicky zaměřená na dřevo, vždycky dám turistické známky, pastelky, korálky, ozdoby, hračky, ozdobné kolíčky - no prostě všechno ze dřeva - a jednou za půl roku se stavím vyklepat kindrbordel a dám tam zase krásné dřevěné věci.B)
Tu druhou jsem vyhrála na eventu i s obsahem, fakt nevím, na kolik přišla, ale už jen ta lockovka na hodně.

Zkraje jsem pro FTFkare daval odmenu, napr. poukaz na pet piv v nejblizsi hospode, baterku apod. Casem jsem zjistil, ze v nadupane konkurenci je nejvetsi odmenou FTF samo o sobe, tak jsem se na to vyprd :wink: Ale zalaminovany karticky pro prvni nalezce me vzdycky potesi…

Protože většinou děláme složitější a dlouhé multi a i při největší snaze se někdy vloudi chybička,kteru odnese FTFkař a samozřejme protože jsme u zdroje tak vždy dáváme jako odměnu pro FTF,STF a TTF neaktovovaný coin,TB a Tslug a většinou přidáváme i náš nový GC.
Myslím,že to každého potěší a vyrajcuje i v nočníh hodinách:p

:p:D to potřebuji mít v mých témach tak promiň za spam

Já jsem si nechal natisknout různé motivy geosamolepek na plastovou folii a ty poslední dobou do kešek vrážím. Při keškování je to skladné a po ruce…trade většinou nedělám, jenom IN. Nějak mě v poslední době v žádné pixli nic nezaujalo. Občas beru nějaké cizokrajné mince.

My vetsinou taky myslime spis na deti, takze se do cachi snazime narvat co nevic drobnejch vecicek pres samolepky, hezke obrazky, ruzne sperciky za 39, sberatelske karticky (hokejisti, fotbalisti…), malicka auticka, ale najde se u nas i nejakej ten otvirak, co potesi starsi. Pri udrzbe vzdycky nesu dalsi veci, aby byl v cachi pekny vyber na trade:)
Jinak me vzdycky rozesmutni velka pixla a v ni tri rozbite hracky z kinder :frowning: sama jsem rada, kdyz najdu jakehokoliv slonika, pac je sbiram a pritel zase svitici duchy, uz jich par doma mame :wink:

A kde se tyhle male karticky daji sehnat?

Ja si uvodni obsah kesky dokumentuju:

http://www.geocaching.com/seek/log.aspx?LUID=5c6dd285-9bc4-4925-88d7-3736f4a225f3
http://www.geocaching.com/seek/log.aspx?LUID=fa15028a-182e-4cad-a4b5-05774596a4eb
http://www.geocaching.com/seek/log.aspx?LUID=7d65081f-3a06-4bdd-b59a-5d26f206c7ec

S tema zalaminovanejma kartickama je to dobrej napad. To zkusim priste realizovat. :slight_smile:

Vzdycky mi udela radost vetsi cache s nejakym zajimavym obsahem;) a jestli jeste neco zalozime, tak se snad pokusime i o ty karticky. Taky nas potesily, kdyz jsme je nasli B)

semik nj ale já nekde četla, že se nemá dávat do krabky pred schválením ani gccoin ani tbčko… jak je to? nevíte mi nekdo poradit? rewiever není zelenej, docela mne to spechá :frowning:

Muze se ti stat ze ti reviewer kesku neschvali a pak tam TB/GC bude lezet zbytecne dlouho.

Ja osobne jako owner nekolika cestovatelu se na tuhle praxi (tedy lakani do kesky pomoci TB/GC) divam s krajni nelibosti. Stejne tak jako na chlubeni se drzenim TB/GC na Eventech. Chci aby moje veci cestovaly nikoliv aby lezely buhvikde v krabici.

Jako owner krabic povazuju vlozeni ciziho TB/GC jako prilis riskantni. Sice venuju velke usili vymysleni hezkeho a bezpecneho ukrytu, ale presto jsem v mistech kde ukladam cizi tudiz nemuzu znat teren tak dokonale jako mistni. Testovat bezpecnost ukrytu na cizim majetku mi prijde nevhodne.

Ja do svych kesek pred publikaci davam jen svoje predmety.

A jeste je vkladam az po samotne publikaci. U zbesile dlouhe multiny je utok pomoci BF vyloucen ale u kesky ‘Vyhlidka na Srbskou kamenici’ by to k BF mohlo svadet uz jen podle jejiho nazvu ktery je videt i u neschvalenych kesi kdyz se kouknes na to kde ktery TB/GC lezi. Nevadilo by mi ani tak to ze by FTF padlo pred publikaci jako to ze se pritom zbytecne zatizi teren kde ta krabicka muze byt.

jo… díky… sem si myslela…:slight_smile:

Ahoj. Ja jsem pri svem prvnim FTF na kesi Zapomenuty pramen obdrzel TL, plysoveho medvidka, pametni medaili a dale putovni GC pro FTF ( s podminkou vlozeni do dalsi nove kese :wink: ) http://www.geocaching.com/track/details.aspx?guid=9621572c-c00b-4b79-9a87-68b5f0283d5a

Mě osobně vždycky potěší, když v keši najdu věci z přírodních materiálů - ze dřeva, kamenů, korálků a podobně. Je to příjemné osvěžení po všech těch hromadách plastu. A taky cením ruční práce - různé podomácku vyrobené přívěsky, ozdůbky a tak (anebo třeba ty kartičky zmíněné výše, to je rozhodně fajn nápad). Vděčné mi přijdou taky cizokrajné a staré mince - vejdou se i do malé krabky a potěší dospělé sběratele. (Nemyslím tím ale ošoupané padesátníky, které máme asi všichni ještě někde po kapsách.) :slight_smile: