Ahoj Poradi prosim nekdo s nastavenim oziho na PDA Asus 639 uz ho mam nainstalovanej vidim tam mapu ale kontrolka gps ani nehlesla vubec nevim co kde mam nastavit aby me to fungovala poradi nekdo nebo aspon nakou adresu kde bych se to dočetl díky
Nejdriv musis zjistit na kterem portu a jakou rychlosti GPS komunikuje.Pokud se to nedoctes v manualu, tak si stahni programek SirfTech, ten GPS detekuje a potrebne udaje Ti zjisti. Pozor ale pri jeho pouzivani, tento SW umoznuje nastavit vsechny vlastnosti SirfStaru a pokud budes laborovat bez znalosti veci, muzes si GPS dokonale rozhodit. ZJistene hodnoty nastavis v Ozim v menu Soubor-Konfigurace-NMEA (GPS) v zalozce Nastaveni portu (obvykle byva port COM2, rychlost komunikace 4800Baud a veta GPRMC, ale muze se to u ruznych zarizeni samozrejme lisit). Pokud nemas do Oziho cestinu stahni si ji z http://www.volny.cz/goya, je v adresari OziExplorer. Soubor s cestinou staci nakopirovat do adresare Oziho v PDA, zvolit zmenu jazyka a pri pristim startu Oziho pak je mozne jazyk zvolit.
Začal jsem se v Ozim, který mě dlouhou dobu neoslovoval, zvolna štourat a názor jsem si poopravil. A měl bych hned taky jeden dotázek: Dají se do Oziho nahrát uživatelské ikonky WP? Mám na mysli samozřejmě ikonky tradicionálek mysterek ap. A jestli ano, kudy na to.
ahoj no v nastaveni pda sem si nasel nastaven gps da se tam nastavit 2 veci 2 porty a to programy (port com0 az com 8) v dalsi zalozce je hardwere (com0 az com8) a ta rychlost v posledni zalozce je zpravovat zarizeni automaticky a ja nevim ve ktery zalozce mam dat co ? jestli v prvni dat zadny v druhy ten com2 nebo na opak a jesi zpravoat zarizeni automaticky nebo tak sem asi technicekj analfabet :-/
Po chvíli zkoumaní možností mám skoro obavu, že to nejde. Jediná možnost je asi pohrát si s "GPS symbol set", ale ty obrázky jsou zřejmě někde pekelně zakódovaný a tím pádem nepřístupný. [:(]
Tak my teda OZI pouzivame od zacatku. Od te doby co pouzivame GSAK, tak jsem pro export nabarvil labely ruznymi barvami a je hned videt, co je to za kes. Vsechny pokusy se symboly dopadly katastrofalne. Bude to tim, ze jsem asi nezvolil lepsi provedeni, ale na mape se ty symboly blbe hledaly. Nebylo to moc prehledne.
dnes vecer se uvidime na jihu, tak ti to muzu predvest.
Nejdriv musis mit soubor s jazykem nakopirovan v adresari Oziho, jinak se nabidka neobjevi. Hledej ji v menu File - Help - Change language (treti shora)
ahoj tak me se to nepovedlo mam nakopirovanej soubor cesky.cel v adresari oziexplorer a ta nabidka tam nikde neni ani v tom helpu ..
jeste sem se chtel zeptat jak se v sirftechu zrusi staticka navigace nasel sem ve spodnim panelo sirf/static navigation/ kdyz to otevru tak je policko zaskrtle jen takovym jakoby slabsim zaskrtnutim pak kliknu neni tam nic a potreti a je tam plne zaskrtnuti dyz dam aby tam nebylo nic tedy zrusena staticka navigace a dam ok tak se tam vrati zase ta napul zaskrtla jak na to ?