Padající Wherigo v Garmin Oregonu 300

Vyrazil jsem dneska na svoji první Wherigo kešku - pražské vodníky - http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=b5316ecb-b329-4259-8e04-b7378efd7875

Před odchodem jsem si stáhnul aktuální verzi, před začátkem jsem zkalibroval kompas, prostě všechno jsem se snažil dělat podle tutoriálu.

Každopádně, už na čtvrtém stanovišti (kdo zná, tak při nalezení druhého hrníčku) se mi najednou objevil "nekonečný" seznam lokací, první měla název "e" a všechny ostatní "(". Po pár vteřinách GPS zamrzla a následně se ukončila Wherigo aplikace. Uložený stav putování byl poškozen, nešlo jej znovu načíst a musel jsem začít od začátku.

Další 3 pokusy byly stejné. Problém nastal vždy už u druhého stanoviště (první hrníček), první místo byla tentokrát "n" a další lokace "/".

Tušíte, prosím, někdo v čem by mohl být problém? Jiní lidé došli bez problému, koukal jsem na logy. Takže hádám, že problém je v mé GPS. Ale v čem? Dík za pomoc.

Co aktualní firmware v Oregonu, obsahuje i novější verzi wherigo playeru.

Měl jsem ten samý problém po zakoupení. Přehrál jsem firmware a bylo po problemu. Blbla mi tuším verze 2,2.

Rozhodně zkus nahrát nový firmware,také mám Oregon 300 a wherigo šlape bez problémů.

upgradoval jsem na verzi firmware na 2.69 (nejnovější 2.70 nic k wherigo neobsahuje) a dnes v noci vyrazil znovu na pražské vodníky. bohužel, se stejným výsledkem. u druhého hrníčku aplikace spadne.
nějaká rada na koho se obrátit?

Já měl stejný problém na keši Ad mortem festinamus, GC1ENNJ Ad mortem festinamus (Wherigo Cache) in Středočeský kraj, Czechia created by wmh (new cartridge by JeDie), vždy, když jsem doběhl do cílové zóny, tak aplikace spadla a OREGON se vypnul. JARYN, který má stejného Oregona, a měl v té době i stejný firmware,toto absolvoval naprosto bez problémů. Vypadá to, co OREGON, to originál, samozřejmě nadneseně:D:D

Vodníky jsem prošel s Oregonem s verzí firmwaru 2.6 uplně bez problému. Ale naprosto stejnej zákys jsem měl na mé připravované WIGO keši. Tenkrát mě přestalo bavit zabývat se tvorbou wigo.

Ahoj, my sli na vodniky vcera s Dp.manem a po vyzvednuti prvniho hrnecku to hodilo nejakej silenej seznam a spadlo to. Cartridge nesla obnovit, tak jsem to dali jeste jednou od kola a zase na stejnem miste konec…
Oregon 300 fw 2.6 posledni cartridge…

neříkám že to vyřeším, ale celkem by mě to zajímalo. tušit, jak ten player funguje, se vždycky hodí.
vodníci jsou celkem krátcí - myslíš, že dokážeš tu trasu projít tak, aby se ti to zaseklo vždycky na stejném místě? a pokud ano, napíšeš postup, pošleš log a save (nejlépe takový, který je těsně před tím místem) ?

Udělala jsem průzkum: Někomu to s Oregonem 300 jde a někomu pomůže restart. Někomu ne. Zkusím prohodit pořadí skriptů, možná je Oregon moc velká citlivka. Vyřešit se to musí :slight_smile:

Tak držím palce, to by možná pomohlo i mně. Na Ad mortem jsem tomu věnoval jeden upgrade (z 1.2 na 1.3) abych vyřešil ten Krutizlabuv problém, ale bylo to k prdu. Zkrátka na jednom Oreganu chodí, na druhým nechodí. Akorát vzhledem k brutálním podmínkam odlovu je to pro testující cachery poněkud krutý.. :frowning:

oregon je určitě moc velká citlivka .e) ale celkem cool by bylo přijít na to, ve kterém bodě to padá

Určitě. Zopakoval jsem ten postup celkem už asi šestkrát, tak věřím, že posedmé to spadne stejně jako v předchozích případech. B)

Ve verzi 2.8 jsem prohodila pořadí skriptů. Jinak netuším, čím by to mohlo být. Builder ani nenabízí možnost vyzkoušet si Oregon, jen PDA nebo Colorado. Je mi líto :frowning:

Podařilo se mi celou keš projít ! ! !

Hallelujah :smiley:

Pomohla rada po pádu zrestartovat celou GPS. U třetího hrníčku to bylo potřeba restart provést 5-krát, ale nakonec se hrníček podařilo vzít bez následného pádu aplikace.

Oregon je - zdá se - fakt odporná citlivka. Vrátil jsem se na začátek a došel jsem těsně před první hrníček, na kterém mi to - ozkoušeno - spadlo dvakrát, takže mám ukázkový soubor těsně před pádem. Pošlu mailem.

Dík za pomoc.

a pokud bude potřeba nějakou pražskou WIG keš otestovat na Oregonu, dobrovolně se jako tester hlásím, za FTF se nehoním a rád pomůžu.

ech, lépe nepatlat si to soukromě na mailu a dát to veřejně na fórum.

jednak, já nejsem autor keše, to je evass, já jsem jenom takovej kibic :e)

druhak … ten gws save se tváří jako úplně normální a správnej save, kterej rozhodně na žádný problémy neukazuje. takže se musíme držet logu.
z něj to vypadá, že to vždy zahyne po ShowScreen(Item screen). což by dávalo smysl, když se ten seznam potom naplní nesmysly.
ovšem fascinuje mě, že se vždycky (zjevně ještě než to spadne) stihne zavolat Cartridge:Stop. to by se asi mohlo stát, kdyby to bylo nějak "at-exit" toho programu, ale to je celkem absurdní myšlenka, že by to bylo naprogramováno takhle… pravděpodobnější je, že se program s něčím nesmíří a umře "kontrolovaně". to, že přitom zasekne celé zařízení, je fascinující.

evo, mohla bys zkusit vybuildit a poslat haraldovi dvě varianty cartridge?
první stejná jako ta co je na webu, ale má něco v OnStop eventu pro cartridge. to je celkem jedno co, nějakej messagebox třeba, hlavně aby se to zalogovalo.
a druhá, která vůbec nepoužívá to ShowScreen.
a haralde, až (jestli) ti to eva pošle, tak to prosím vyzkoušej a z obou variant pošli logy (stačí gwl, z těch sejvů tedy asi nic nevykoukám(e))

a wmh, nemáš náhodou log z toho padajícího Ad Mortem? že bychom zkusili najít podobnosti?
(samozřejmě je možné, že jsou to dvě různé chyby. ale tak za zkoušku nic nedáme)


nicméně to, že na jednom zařízení to padá a na jiném ne, bych možná dokázal okecat:
protože pomohl několikanásobný restart, je možné, že jde o to, jak a co konkrétně má to zařízení naskládáno v paměti. problémy pravděpodobně budou stejné, ale v jednom případě se neprojeví a v druhém vedou k zaseknutí celého stroje.
kdybychom sehnali dva funkční oregony, z čehož jeden je "padavý" a druhý "nepadavý", nahráli do nich stejný firmware, a všechno z nich smazali, udělali master reset nebo něco podobného a spustili je (přibližně) ve stejnou chvíli, hádám, že by se chovaly stejně - buďto by padly oba, nebo pravděpodobněji by oba fungovaly.

Jasně. No problema. Chystám se na geoskořápky, tak to mohu vzát z jedné vody na čisto. :slight_smile:

nemám, ale pořád mám ještě v Oregonu tu neupravenou verzi vodníků, takže není problém jedno takové menší úmrtí vygenerovat.

Chystám se zítra na Blair Witch, tak uvidíme, jak si Oregon poradí s ní.

Ok, do skořápek mu to pošlu.

Díky Sammovi, který prošel ještě jednou vodníky a poslal mi podrobnou technickou zprávu a Haraldovi, který to včera ještě jednou vyzkoušel:
podezření padlo na příkaz Show screen Item Screen - potvrzeno: Oregon tento příkaz "NEUMÍ". Když jsem ho nahradila příkazem Show screen Main Screen, bylo vše bez problému. Takže tento příkaz raději NEPOUŽÍVAT.

Timer: u vodníků se spouští časovač při zadání špatné odpovědi u jedné otázky. Oba dva záměrně zadali špatnou odpověď:
Harald bez problémů s časovačem, otázka se znovu zobrazila,
Samm měl problém - nic se nestalo, hru si musel spustit znovu.
Vypadá to, že Oregon a Timer - to je sázka do loterie. Přesnou příčinu tady asi nezjistíme a vzdávat se časovače je nesmysl. Jediné řešení, co mě napadá, napsat od listingu u "běhacích WIG" že Oregon zde může, ale také nemusí.

Vše se týká OREGONU - PDA, Colorado a OpenWIG nikde neměli problém