Nemam rad flamewar, ale nekdy hold se neudrzim a musim prispet…Podle meho nazoru jsou ceny Picodasu vysroubovane, ale tady clovek plati za nadstandardni servis. Kdyz jsem tam v cervnu prisel s odlepenou gumou u Visty tak jsem behem chvile odesel s nejen s opravenou GPS, ale i s upgrade topomapy. Nebylo potreba zarucniho listu, papiru. Podle databaze jsem byl jejich klientem, to bylo to hlavni. A podle mne to za to stalo.Stejne jako pred asi 7 lety jsem se rozhodl si poridit e-banking, tenkrat ho nabizela pouze expandia banka, tak jsem tenkrat za nekrestanske penize ziskal ucet a kryptovaci klic, pouzivam ho dodnes, e-bankong nabizi ted kdejaka banka a soude podle novinovych zprav ne tak bezpecne, jak nyni e-banka za ted jiz pakatel stale nebizi…nejak se rozepisuju, ale nelibi se mi poznamka typu kdyz se ti to nelibi, kup jinde. Zvlast, kdyz v tomto kontextu to podle mne nebyl prizpevek do diskuze, ale vyjadreni arogance, ze JA na to proste mam, toto neresim a tvoje problemy bych nekdy chtel mit, me to nehrozi…Pokud se pletu, omlouvam se…preji vsem pekny vecer
S tim že Picoddas poskytuje nadstandartní služby s tím naprosto souhlasím! Mě by bohatě stačilo, kdyby mi někdo poskytl standartní služby za nějakej přijatelnej peníz. Protože co jsem zjištoval, tak můžu mít buďto nadstandartní služby za 18,5k nebo služby značně pochybné za 15,5k.
No určitě by trhu s GPS navigací neuškodilo nějaké to zlevnění, jako nedávné zlevnění TomTom navigace…
Plně souhlasím se všemi výroky, že GPS je celkem předražená záležitost. Ale musím se přidat s chválou na Picodas. Vždy byli velmi ochotní a nestalo se, že by mne někdy odbyli. Ať šlo o nové CD s mapami za poškozené CD, přeregistrování map, testování GPSky a porovnávání modelů při problémech s hlasitostí zvuku, zkoušení ruzných držáků na moto, nebo dodání jedné součástky z držáku za stovku, abych nemusel kupovat celý nový držák za tisícovku. Na základě těchto a dalších zkušeností jsem si k nim na jaře bez váhání šel upgradovat GPSku a rozhodně toho nelituji.
Picodas (stejne jako kterykoli jiny prodejce) vsechny Tebou uvedene naklady samozrejme do ceny zapocita. K tomu pripocita svuj zisk. Z mych zkusenosti byva tento zisk u velkoobchodu okolo 7% (u pocitacovych komponent, jinde nevim), u primych dovozcu muze byt vyssi. Tak ziska dealerskou cenu, ta se dal muze o nejake to procento lisit u jednotlivych dealeru (treba podle odberu). Maloobchodni cena je dal o nejake to procento vyssi - podle toho, kolik zakaznici unesou. Pokud chce velkoobchod prodavat i v malem, potom stanovi maloobchodni cenu tak, aby nepodtrhl sve dealery. Vypocet dealerske ceny se lisi podle toho, jestli velkoobchod pouziva system marzi nebo rabatu (marze je zisk+naklady, rabat je sleva ze stanovene ceny), ale podstata je v zasade takova jak jsem popsal. Cili z pohledu vlastnich nakladu je Picodasu uplne jedno jestli prodava dealerum nebo jednotlivcum.
No, nevim, posílal jsem tam dotaz mailem a nikdo se mi neozval ![]()
Jak je to s jejich schopností komunikovat jinak, než po telefonu?
Já mám přesně opačnou zkušenost - když byly zmatky kolem upgradu Czech TOPO… Nějak polooficiálně jsem se dočetl v nabídce někoho úplně jiného, že u něj po 1.5.2006 registrované mapy upgraduje zdarma. Nikde z netu jsem nevyčetl jak to je - a tak jsem napsal do Picodasu a do hodiny jsem měl odpověď, že si můžu k nim přijít vyměnit CD. Tu starou mapu mi stejně nakonec nechali, že jim (a mně také) bude k ničemu. Rychlé jednání, mail… třakhle to má být. Nepsal jsi jim v pátek/o víkendu?