Tak jsem z Madeiry dovezl finský TB http://www.geocaching.com/track/details.aspx?guid=356f6cf2-f55a-4b57-84fc-e7e919191041, neb synek je veliký fanda Finska. Byl u něj flash disk 1GB, na něm původní text a pár fotek od majitele. Dal jsme si práci, něco tam připsal, přidal pár fotek, pak ho vložil do keše http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=e74f26bb-2e57-4152-b0dd-ee38b9fee5b2 a další nálezce zjistil, že někdo ten TB právě jen o flashdisk ochudil, ačkoli zbytek TB zůstal zcela neporušen (byl původně v igelitovém pytlíku spolu s TB známkou, kartičkou s instrukcema a pytlíkem silicagelu). Takže bych chtěl touto cestou moc poděkovat národu českého k výborné prezentaci se a doufám, že bude tímto směrem pokračovat neustále velkými kroky vpřed.
o:o:o:o :(:(:(:(:(:(:(:(:(
:@:@:@:@:@
Vzhledem k dnešním cenám 1GB disků… se to snad ani nevyplatí, krást to… ;(
No to je ostuda :@:@:@:@:@
A nemas zalohu toho co tam bylo ze by se obnovil? 1GB flashky jsou dneska za pakatel to nechapu kdo si tim pomohl :@:@
Někteří lidi jsou prostě hovada…
Chtěl bych jen podotknout, že tu flešku neukradl národ, ale jeden (píp). Tak nechápu to děkování národu.
hmmmm, jenže tady je to fleška, támhle coin a druhý a třetí a …xtý, to nedělá jeden píp, ale hodně pípů. prostě do pixel patří pouze šrot z kindr vejcí a prošlé jízdenky. Onehdá jsem vložil coin do cache v Jinonicích v poli, 3 hodiny po mě přišla Borůvka a už tam nebyl.:(:(:(. KDO BYL MEZI NÁMI???
NIKDO!!! prostě se jen tak vypařil.
Odsuzuji toho, kdo to udělal, ale jak už podotknul pepa.z.pocernic - je to o jedincích, ne o národu. Coiny, TB a další věci se ztrácejí zcela běžně po celém světě - nedávno tady proběhla anketa na téma: Ztratil se vám už GC/TB? a nemyslím si, že ti, kteří klikli, že ano, tím mysleli, že se jim ztratil jenom u nás…
Takže myslím, že si dotyčný určitě nepomyslí, jak jsou ti Češi hrozní a upřímně řečeno, i když je to skutečně nepříjemné, tak mnohem víc by mně v této situaci vadilo, že mi ztratila TB známka, čímž bych přišel o tu cestu, kterou už TB absolvoval, než ztráta flešky za pár korun ![]()
Jenže národ může těžko jít a vybrat krabičku, pořád to jsou někteří jednotlivci.
Ano samozrejme, kolektivni vina neexistuje…
ale kdyz to vezmete z jineho pohledu, tak vam jeden vadnej pixel zniči celej monitor. Zejmena kdyz je v centru pozornosti.
To v zasade plati i o lidech. Snad jen nedelejme si iluzi ze Cesi jsou horsi nebo lepsi nez ostatni narody.
Super. To si musím pamatovat!
Ale jinak je to zhovadilost, vykrádat kešky. S tím travel-flashdiskem je to dobrej nápad, asi dám do své kešky a uvidíme, jestli přežije jaro ![]()
Nemáš zač.![]()
Pokud to berete takhle, připojuji "poděkování" národu americkému za svůj ukradený geocoin a zvláštní poděkování národu havajskému, odkud kamarádovi ze dvou různých keší ukradli dva různé GC, čímž oba nacestovaly přesně 0.00 km. Pokud jsem si mohl všimnout v jiných vláknech, nemělo by se s děkováním zapomenout ani na Maďary, Němce, Španěly, Brity, Slováky, … poděkujte se vlastně celému lidstvu, neboť ‘jeden pixel vám zkazí celej monitor’.
Kristapána, přestaňte všechno záporný vztahovat na českou národnost, ta za nic nemůže. Lidi se dělí na dobrý a špatný, žádný další měřítka neexistují. Pro blbost a zlomyslnost hranice neexistují.
Ano, také jsem chtěl "poděkovat" té bandě zlodějů v USA, kde se mi ztratil coin poté co bez úhony prošel "zlodějskou" Českou republikou a Maďarskem. Jde jenom o štěstí nebo smůlu na to jestli narazíš na blbce i když chápu že to člověka dokáže vytočit.
Jo a taky Dánové hrozně kradou, ztratil se tam jeden z TB které mi prošly rukama!!!
Nejhorší je, že to člověka ani tak nenaštve, jako je to líto:(, ale já se spíš bojím okamžiku, když vidím jak členů přibývá, kdy přijde nějaký "virus" na samotné kešky.
Ale rozhodně NESOUHLASÍM s tím, že do kešek patří odpad, naopak, myslím, že by to mělo stát každému za těch cca 30Kč, aby do kešky dal třeba magnetku, nebo zipíka. Různé vstupy kamkoli vyjdou na mnohem víc peněz - a takhle mám pocit, kdykoli kešku otevřu, že "národ český" se chce zabavovat zadarmo. A když tam něco pěkného dám, tak ten kdo přijde po mně, si to prostě může vzít, a nemusím řešit, jestli něco UKRADL.![]()
V neděli jsem z jedné kešky vyhodil totálně zrezavělý asi 12ku šroub. Nechápu proč to vůbec někdo s sebou tahá.
To jakože nestačí, že investuju nemálo peněz do založení a údržby vlastních keší, utratím spoustu peněz za benzín při cestách za kešuama, o GPSce, čelovce, botech, potrhaným oblečení ani nemluvě? To ti připadá, že se bavím zadarmo a měl bych do všech nalezených smallek a větších (v mém případě asi 900) ještě navíc cpát věci, aby si je někdo mohl vzít zadarmo, což dělá bratru nějakých 27 tisíc Kč?
Jestli jsi ale myslel vlastní kešky, tak vybavit svoji kešku věcmi za celkovou cenu 30 Kč je vyloženě ubohost.
Řekl bych, že založení dobře udělané kešky přijde tak na 150 Kč minimálně.
Sice se dá použít krabička od Ramy a obsah koše jako obsah a podstatně ušetřit, ale bavíme se o opravdické keši.
Poslední dobou spousta lidí bez reálných zkušeností s provozem a hlavně dlouhodobou údržbou keší, udílí knížecí rady co a jak.
Sakra, jsem politicky nekorektní, to se zase někdo ozve …
… ale já se spíš bojím okamžiku, když vidím jak členů přibývá, kdy přijde nějaký "virus" na samotné kešky.
Uz sa stalo, staci mrknut vlakno "Tým Smashgeocache".
Nenávidím cache, které jsou typu "polárkáč" (tedy krabičky od polárkového dortu, rama krabičky apod.. prostě ty na prd…).
Jo, prej je nějakej švýcar, který krade GC + TB a vystavuje si je doma
Flashku/coin/TB ukradl jistě nějakej hajzlík. Národ bych nechal národem - já jsem hrdej Čech a nekradu.
Setkal jsem se se spoustou coinů z USA, které měly jako první větu: Pokud coin, který držíte v ruce vypadá jinak než na fotografii, pak mi dejte vědět - je to ukradený podvrh. Zpočátku jsem nechápal, teď už ano.
Napadlo by vás někdy ukradnout coin, místo něj udělat plech, na který vyrazíte trackovací čísla, než projde dvě keše, nikdo nebude mít na nikoho podezření… Fotografii nebo komentář připojuje k putování GC/TB málokdo, takže majitel také moc kontrolovat nemůže. To je snad ještě větší lumpárna…
Takže hajzlíci jsou všude, bohužel.
Souhlasím jen s tím, že různé národy mají rozdílný přístup k dodržování zákonů, společenských norem a vyhlášek. Ať si to každý přebere sám, i z diskusí zde se dá lecos vypozorovat.