Asi napíšu něco, co už tu bylo řečeno, ale snad to nevadí: konečně mne napadlo nahrát si všechny cache do GPS jako POI, pomocí POI loaderu. Ten od poslední verze mimo jiné podporuje přímo GPX zdrojový soubor. Spolu s utilitkou GCZF tak lze během minutky připravit z cachemapy aktuální databáze POI (multi,mystery,ostatní keše) společně nahrávané POIloaderem do GPS a každému z typů keší přidělit jinou ikonku. K tomu si klidně přidat i třeba ty body sradary, bankomaty, McDonaldy ;-), atd…
Další ohromná výhoda je v popisu POI - je vidět kompletní název keše, který se na rozdíl od waypointů v GPS nezkracuje - a nedochází tak k přepisu bodů jako u waypointů, pokud se jejich název v prvních deseti (nebo více) písmenech shoduje. Bohužel i takové názvy keší se u nás vyskytují…
Funguje to skvěle, ale dosud se mi nepodařilo (map60CSx) vytvořit ikonku s transparentnim pozadím. Podle Garmina by to měla být i pro POI bitmapy barva magenta rgb=(255,0,255), ale nějak mi to nefunguje, Garmin FAQ na webu o tomto problému mlčí. Zkoušel jsem to na bitmapách 8bitové, 16bitové i 24bitové barevné hloubky, ale bez úspěchu. Nemá s tím někdo zkušenosti? Je to sice maličkost, ale její vyřešení by potěšilo.
Ja mam take otazku ohledne POI, i kdyz trochu jinou. Jak jsem pochopil, POI Loader funguje jenom pro gpsky s SD kartou. Je nejaky zpusob jak nacpat POI treba do Legenda? Nad nahranou mapou se jich zobrazuje spousta, ale nevim, jak do pristroje nacpat jine. Nemam s touhle gps jeste moc zkusenosti a nemam ted cas prohledavat internet a tak vas prosim o radu.
POI loader nahrava i do volne pameti v GPS, pokud GPS nema SDcko. Nejlepsi to bude zkusit, zda se to povede. Myslim, ze treba na GPSmap60C bez SD karty to POI dokazalo take nahravat, ac jsem to na tomhle modelu nikdy nezkousel
Prostě to nefunguje, do minulého týdne se ikony nezobrazovaly vůbec, teď alespoň to. Garmin nezaručuje, že průhlednost bude fungovat ve všech modelech gps, mám pocit, že používají výraz většina.
Potřebné info vyčtete zde. Je tam i odkaz na potřebný program a postup integrace do mapsource. Pro ten budou asi potřeba data ve formátu wpt (oziexplorer) a pokud jsou k dispozici v jiném, tak pro převod můžete použít program gpsbabel