Pozor! Výprodej GPS Magellan na www.navigacegps.cz!

Blahozelam k novemu rodinnemu prirastku a prajem vela cachi.

Pre Hroudu a Toma: skusim svoju namietku preformulovat. Suhlasim ze ide o skvely kauf pre kutila a pocitacoveho hackera, ktory viac casu kuti pri pocitaci ako cachuje.

Totiz dokazes do toho dostat nejake mapy, ale 1) nemaju podporu 2) nemaju upgrady 3) ak si kupis Hroudo mapu od Garminu kvoli tomu, aby si ju konvertoval do Magellanu, uznam Tvoju namietku o cene, totiz ze nechces nepreclenu GPS z USA.

Chapem Vase city k Magellanu, jedine co som chcel povedat a preco som nechtiac rozputal tento drobny flame je, ze ta nabidka nie je pre bezneho cloveka vyhodna, ako to tu bolo prezentovane.

Nejlevnější barevný mapový garmin je eTrex Legend C za 12160.

Drevokocúre, já tvé výhrady beru. Jen jsem se ozval na tvoji námitku ohledně mapy - oficiální mapa existuje. To, že má Garmin (respektive Pikodas) lepší je věc jiná… Stejně tak jsem srovnával srovnatelné, tzn. české ceny. Pokud bych chtěl porovnávat ceny v US, musel bych porovnávat nejen kolik tam stojí Garmin, ale i Magellan (případně ostatní značky). Navíc je zde možná trochu riziko vícenákladů v případě poruchy přístroje - poštovné do US by to možná trochu prodražilo.

Preco chces porovnavat ceske ceny? Preco by si to robil?

Porovnavam ceny, za ake dokazem dane produkty zohnat.

Preco by si kupoval nieco v CR, ked je to za rohom lacnejsie? (teraz nechcem rozoberat problematiku GPS zo zahranicia, len pripomienkujem metodiku)

Pokud je pro Drevokocura USA za rohem a jezdi tamtudy dvakrat v tejdnu, necht si tam nakupuje. Srovnani cen Garminu v USA a Magelanu v CZ je naprosto zcestne. Kupoval jsem Magellan SporTrak Map v USA a prisel mne na 6800,- korun bez cla, dani a dopravy !!! Pristroje z USA maji podkladovou mapu USA !! To si jaksi nikdo neuvedomil. Takze cena 7000 je vyhodna, protoze je srovnatelna s cenou Magellanu v USA a navic je tam podkladova mapa Evropy a CR !

Kdyz jsem si vecer doma s novou hrackou pohraval, byl jsem u vytrzeni kdyz jsem v obyvaku na sedacce mel signal od trech druzic, bydlim v panelaku. Cestou domu jsme v autobuse stali v ulicce uprostred, SporTrak Color jsem mel v naprsni kapse a signal byl uplne v pohode. Take ve vlaku jsem nemusel sedet u okynka, abych zmeril rychlost :slight_smile:

Display vybornej, skvele prehlednej s CB displayem k neporovnani. 3D kompas nema proste chybu ! At je GPS v jakekoli poloze, kompas okazuje.

no, USA je v zasade za rohom, a nakupuje sa dnes uz aj cez internet :))) staci sa napr. zaregistrovat na eBay a mas to :slight_smile: tebou zmieneny model je tam teraz za asi 108 USD (cena este stupne, ale nie zasadne)

Aby som bol presny, Magellan SporTrak Map tam mozes kupit bud aukcii alebo priamo, ked kupujes priamo, tak je cena pri jednej ponuke 150 USD * 23 je 3450 Kc, dalej Meridian Marine tam mozes rovno kupit za 210 USD co je 4830 Kc
a Meridian Platinum za 267 USD co je 6141 Kc (a to uvadzam len namatkou, co som si vsimol) postovne je vacsinou 12 USD co je 276 Kc - treba sa ale dohodnut, ci shipuju aj do Europy + ide o nove pristroje.

Ale decka, no guarantee. Nechat si neco poslat z USA je parada a jde to. Ale pokud se neco s tou hrackou semele, nejlepsim resenim je zahodit do nejblizsi popelnice. To ze se vam to nestalo nic neznamena. Jednou jsem kupoval nesmysl za 300 liber v Londyne na letisti (nazhaveny na duty free). Okamzite mi doporucili priplatit 50 liber za celoevropsky servis. Otazku jestli to za to stoji ten sympaticky cernoch vubec nepochopil. Tak asi tak z dovozem.

ok, ale zrovna u GPS jsou ceny postaveny tak, ze si za ceske ceny muzes v US koupit jednu zalozni, to bych rekl ze stoji za risk.

Samozrejme za Garmin dava na vsechny pristroje rocni (?) zaruku - pokud se neco pokazi, musis to poslat do evropskeho servisniho strediska (Velka Britanie?). Coz mi pripomina, zitra si jdu na vyclivaci postu vyplatit nove Geko - bude-li nekdo mit potrebu posilat Garmin do servisu, muzeme se slozit na postovne a poslat s nim me stare Geko s mrtvou ctvrtinou displaye (a kdyby nekdo posilal Magellana, tak k tomu muzu pridat svou utopenou 315ku - “plave, ale netesni”).

To je samozrejme hloupost. Sam jsem nekolikrat veci za zahranici kupoval a musim rict, ze pokud to clovek kupuje od nejakeho serioznejsiho dealera (u GPS se staci podivat na fora GC.COM) tak se zarukou zadne problemy nejsou, ba naopak. Otazka je kolik dela postovne, ale pokud clovek nakupem usetri radove tisice korun, pak to je uplne jedno. Jedine co muze nekoho mrzet je neexistence EU basemapy (zvlaste v novejsich modelech je CR naprosto otresna) a zaruka 1 rok vs. 2 u nas

Ano, ale ne za tuhle cenu 7000. Kdyz stal SporTrak u nas 13 000 tak za ty ceny jsem mohl mit dva z USA. Dneska novy SporTrak Color stoji v USA 349 dolaru proboha! Nebudem tady porovnavat cenu v bazaru a cenu za novej pristroj, Samane ! Co se tyce dopravy, tak po me chteli za objektiv z B+H 100 dolaru za dopravu, nevim kolik chteji za GPS, ale bude to podobne. Pritom do Nemecka ta doprava vychazela na 39 dolaru. Netusim jestli se se vstupem do EU neco zmenilo, ale na http://www.onlinemarine.com/ nemaji CR v dopravnich pasmech stale. Dalsi zadrhel je s placenim, kdo ma embosovanou VISU, je v pohode, kdo ne ma problem jak dopravit penize. Prevody do ciziny jsou pomerne drahe !

Shrnme to:

pri cene v CR 14 - 15 tisic za SporTrak Color se dovoz z USA VYPLATI

Pri cene v CR 7 tisic za SporTrak Color se dovoz z USA NEVYPLATI

I kdyby bylo dosazeno priznivejsi ceny, pravdepodobne ten rozdil plne vyvazi pritomnost alespon hrube mapy CR se zeleznicni siti, rekama a silnicema prvni tridy. Jako uzivatel nyni obou pristroju (SporTrak Map a SporTrak Color ) mohu koupi SporTrak Color za cenu 7000 v CR jenom doporucit.

Jeste mala poznamka, v Nemecku stoji SporTrak Color neco malo pres 500 Euro !!!

ak si dobre vsimnes, co som pisal, ide o nove pristroje… na eBay sa daju kupovat aj nove veci priamo od distributorov. Magellan SportTrak Color som tam dnes nasiel len jeden, a nie novy, takze pri nom Ti neviem povedat, ale je zrejme jediny, co sa z tej inzerovanej ponuky za 7000 financne oplati. Embosovanu kartu nema kazdy, to je pravda, ale kazdy urcite pozna niekoho, kto ju ma…
Postovne je 12-13 dolarov, mam to vyskusane, pokial to posielaju cez U.S. Postal. Treba sa s nimi ale tak dohodnut, vacsinou o tej moznosti ani sami nevedia.
Aby bolo jasne, nikoho nechcem presviedcat, aby si kupoval GPS z USA, je mi uplne jedno, kde si ju kupi, je ale dobre, aby mal kazdy pred ocami pri rozhodovani viac alternativ.

Vsak je to taky neni normalni ceska cena, ale vyprodej, rozhodne vyhodnejsi nez “akcni” ceny Picodasu - moje nove Geko 301 z aukce na eBay me s postovnym, poplatky BidPay a doplatkem DPH na celnici porad stalo o 2000Kc min.

Kazdy obchod ma vlastni shipping policy, CZ je casto povazovano za rizikovou oblast, kam nestoji za to dodavat. Zazil jsem i, ze obchod mel CZ v seznamu, prijal objednavku, a az kdyz jsem se po cca tydnu dival na order status a kontaktoval zakaznickou podporu, odpovedeli, ze do CZ zbozi neposilaji, protoze je tu moc podvodnych karetnich transakci (dvdplanet.com).

Obvykla cena za pojisteny USPS balik do ktereho se vejde GPS je pres $30 (na baliku, ktery tu mam je postovne $27 + nejake to balne a prace s vyplnovanim celnich formularu), Samanovych $12 bude asi bez pojisteni a $100 z B+H je bud overnight DHL nebo vyderacsky ulet.

Tohle je trosku OT, ale mam dobre zkusenosti s dvdcrave.com (Australsky shop) (:

Nojo, ale tam nemaji co potrebuju - skoncil jsem na animecornerstore.com :slight_smile:

Samane, SporTrak Map je out, nelze srovnavat protoze tady v nabidce Navisatu neni ! Meridiany uz ano, a kdyz pripoctes dopravu nutne procleni a DPH, vyjde ti cena jen malo pod 7000. To se ti zda vyhdonejsi ? Nemit ani podkladovou mapu ? Vubec nic ? Znovu opakuju, za bezne ceny se to vyplati, za tuhle zvyhodnenou uz NIKOLIV. Neni treba stale dokola namitat ze nizsi typove rady vyjdou levneji ! To prece nejde. Kdyz mam srovnavat tak presne stejnej typ, jinak je to nesmysl. A pochybuju ze by na eBay meli ten SporTrak Color nejak vyrazne levnejsi nez je tech 328 dolaru, tak bude za 289 nebo neco takoveho, ale urcite ne za 150 !

Co se tyce dopravy a placeni, tak uz psal Haggaeus, muze to prijit na nejakejch 30 - 40 dolaru. A porad tam neni ta podkladova mapa ! At je treba mizerna, ale pri koupi z USA neni zadna ! Cena 7000 je srovnatelna a dobra. Kdyz chces davat ke srovnani, tak alespon pravdive a srovnatelne !

SporTrak Color je nejvyssi v typove rade SporTraku, je SporTrak, SporTrak Map, SporTrak pro a SporTrak Color. SporTrak Map bych za 7000 taky povazoval za nevyhodny ! Cena na http://www.onlinemarine.com SporTraku je $150, SporTrak Map + MapSend software s Topomapou USA je $176, SporTrak Pro je $236, a SporTrak Color je $328 (ne 349 - sory). Meridian Marine stoji $258, Meridian Platinum $281. Z toho plyne jasne, ze SporTrak Color je nejdrazsi z uvedenych typu, a za cenu 7000 je to vyborna koupe !

Co se tyce kamaradu s kartou, to je stejne jako kdybych rekl ze urcite kazdej zna nekoho kdo do USA nekdy jede a tak si to muze nechat privezt bez dani a postovneho a tudis ma jeste vetsi slevy. A ze to je za rohem ? Kazdej nema to stesti letat do US sluzebne, a pro mne to rozhodne za rohem neni. Nakupovani prez interent nese velika uskali takze kdyz je tady vyuhodna, opakuji vyhodna nabidka, proc ji nevyuzit a nemit za cenu nakupu v USA, kvalitni GPS bez starosti s dopravou a platbou.

Saman sa ma zastal, aj ja sa ho zastanem :-)))

platenie kartou do USA mas za rohom, za rohom mas totiz banku, ktora vydava kreditne karty s prvym rokom zdarma. mozes zaplatit, znehodnotit ju a mas pokoj.

No, myslím, že v tomto threadu už asi nic dalšího nevymyslíme.

Magellanisti bez mezinárodní VISA karty budou dál tvrdit, že to je super kauf a Garministi, co lítaj dvakrát týdně do US, budou říkat, že to za to nestojí. :slight_smile:

V každém případě - cílem toho postu bylo informovat, že ta možnost existuje. A minimálně Michal a Jitka si novou hračku koupili, takže úkol byl splněn.

Ať každému jeho GPS funguje tak, jak si představuje.

Howgh

PS: :slight_smile: Dnes mi Kozlík ukázal svého Garmina 60C a musím říct, že pánové od Garmina se pochlapili - množství a konfigurovatelnost navigačních obrazovek je srovnatelná s mým Magellanem, takže tuhle výhradu ruším.