Pozor! Výprodej GPS Magellan na www.navigacegps.cz!

Ahoj,

upozorňuji všechny, že firma “NAVISAT Stadler” (www.navigacegps.cz) končí se zastupováním značky Magellan a při té příležitosti vyprodává předváděcí přístroje za příjemné ceny - za jednotných 7000 Kč včetně DPH je k mání SporTrak Color (mapová, barevný displej, barometr, kompas, teploměr); Meridian Marine (mapová, karty); Meridian Platinum (mapová, barometr, kompas, teploměr, karty).

Ještě pár kusů mají.

No a já se dnes stal šťastným majitelem SportTraku Color. Za ty peníze nabízí podstatně lepší služby, než cokoli od konkurence (a na rozdíl od Garminů má rozumně customizovatelné obrazovky a dává spoustu informací).

Hned jsem zkusil něco dohledat a řeknu vám, že to je dost nuda, když GPS člověka navede až na cíl - s jednokanálovým Magellanem 2000 to bylo daleko dobrodružnější, kroužit v kruhu sta metrů kolem cíle a buzolou doměřovat, kde by to mohlo být…

Hrouda

Myslim, ze je to SPATNY kauf. Clovek si takhle koupi GPS totalne bez podpory - ne ze by tedy Magellan nekdy nejaou podporu v CR mel, ale takhle je to uplne na houby. Je to skoda, myslim, ze Cesky zakaznik prijde o moznost vyberu, ale holt se v nasem malem GPS rybnicku uzivi pouze jeden kapr…

kedze garmin vista stoji 250*23 cca 5700 Kc, aj s postovnym + 200 postovne, mas tu za 5900 neporovnatelne lepsi pristroj. bye.

Takhle podobne zacinaji vsechny flame wars. Do toho nejdu. Nicmene si neodpustim jednu poznamku…od kdy ma Garmin 3-axis compass? Ta hlaska “Drz vodorovne” mne uz pekne se.

Myslim, ze to nemelo byt mysleno jako zacatek plamenne diskuze, ale spis jako varovani pro neznale, mysli, ze 7000 neni zase tak mala castka, takze si to zaslouzi urcite upresneni.

Záruka tam je (i když zkrácená), takže servis je bez problémů. A jakou jinou podporu potřebuješ? Firmware se dá stáhnout přímo od Thales Navigation, oficiální mapy pro ČR stejně neexistují (takže podpora/nepodpora, vyjde to nastejno), a citlivost SporTraku Color je skutečně výborná.

Mne jen dostalo slovni spojeni “neporovnatelne lepsi”. To bych netvrdil i kdybych tu Vistu ztloukl na kolene sam. :wink:

Otazka by asi mela znit : kdo ze soucasnych majitelu Magelana by do toho sel za techto okolnost znovu?

Nechcem zacinat flamewar ani pisat, co je lepsie.

Ja nemam ani vistu ani sportraka, pisem preto, ze ma pichla do oka financna “vyhodnost” takehoto nakupu.

Barometer, kompas a teplomer - je naozaj Magellan znackovym vyrobcom tychto veci? Ak trvate na ich spickovej kvalite, pozrite sa po profikoch, napr. Silva atd.

Ked odmyslime tieto features, zostane nam mapova GPS. Do Magellana nikdy nebudes mat profi mapu CR, cize ho nemozeme brat ako mapovy, cize tento pristroj je porovnatelny s Garminom Geko a Etrex a to je polovicna cena.

Takze sme vycislili (neviem ci zarucenu, alebo diskutabilnu) hodnotu kvalitnejsieho prijmu GPS na 3500 Kc.

Neni prave absence map dost velkym zavazim na misce vah?

Neporovnatelne lepsi = s mapou versus bez mapy.

Neporovnatelne lepsi = s mapou versus bez mapy.

Oficiální mapa existuje, i když není zdaleka srovnatelná s možnostmi Garmina. Když už se tady hází pojmy, buďte prosím přesní. Takže ještě jednou - oficiální mapa ČR přímo od Thales existuje, obsahuje města, některé obce, řeky, rybníky, jezera, železnice a silnice 1. třídy.
Platinum za 7k není v zásadě špatný kup (ve srovnání s cenou ostatních přístrojů nabízených v ČR a ne někde v emerice), podpora SD paměťových karet je prima, kompas není špatný (ale v podstatě k ničemu), barometr jako meteostanice (Magellan podle tlaku neměří výšku) zajímavý, ale taky v podstatě k ničemu. Je to o málo víc, než kolik stojí nemapový eTrex a za tu cenu nabízí podstatně víc.

je to viac 2 x viac ako nemapovy eTrex, svoj eTrex som kupoval za 3240 Kc aj s postovnym z USA, tento Magellan je za 7000 (len pre presnost)

aj ked samozrejme ak porovnavas ceny, za ktore to kupis v CR, tak mas pravdu

Ahoj vespolek,

koukám-li na ceník www.navigacegps.cz, tak nejlevnější mapový Garmin eTtrex Legend (s mapovým podkladem ne o mnoho lepším) je za 8350, ekvivalentní černobílá eTtrex Vista (mapa, kompas, baro) stojí 12150 a nejlevnější barevný Garmin (GPSMAP 176C) je za 20970. Takže (neuvažuju-li s nezdaněným dovozem z USA) je to rozhodně slušná cena.

K těm připomínkám výše

1) podpora JE - záruka 1 rok, což za tu slevu stačí

2) mapa JE - od výrobce zabudovaná mapa západní a od distributora nahraná mapa východní evropy do silnic první třídy. Ale jdou tam nahrávat garminovské mapy (díky Tomovi Klíčníkovi), což je super - lze tam nahrát mapy projektu gps-maps.info (autorům třikrát sláva) a hned to má rozumnou mapu (podrobnější, než má eMap, tuším).

Mám s čím srovnávat - vlastním prehistorický Magellan 2000, ale často používám Garminí eMap a několik dní jsem měl v ruce i žlutý eTrex. Proti eMapu i eTrexu má tohle podstatně více různých _upravitelných_ obrazovek, proti všemu, co jsem měl v ruce, to má subjektivně lepší citlivost - spolehlivě běží i položená na sedadle v autě.

Hrouda

Kompas je náhodou docela příjemný při dohledávání (pomalá chůze, stání).

A výškově a teplotně kompenzovaný barometr je _super_ věc. Na horách k nezaplacení.

Hrouda

Opravuji předešlý příspěvek - nejlevnější barevný garmin je eTrex Vista C za 14600, má baro i kompas a navíc routování. Nicméně 7 000 vs 14 600 je docela rozdíl.

Sleva nema na delku zaruky vliv - mela by byt 2 roky.

Tak jsme se vcera take stali stastnymi majiteli barevneho Magellana :-). A hned jsme ulovili par cachi-je super, Sice tem vsem technickym udajum moc nerozumim, ale rozhodne lepe prijima signal nez nas druhy (vlastne prvni) sportrak map. Rozhodovali jsme se mezi Platinum a barevnym, ale zvitezil barevny :-).

Konecne se nebudeme hadat o GPS-ku, ja dostanu stareho, pac jsme mu napraskla sklicko.

Jo zajimave bylo, ze potvora stara GPS se vedle nove citila asi ohrozena a zacala pekne blbnout :-). Zatimco Michal mel krasnych 300 m ke cache, me skakala od 300 - 2500 m (snad to bylo jen docasne pomateni).

Jitka