Již druhý týden se nám nedaří srazit v CZ frontu pod 100 caches ke schválení a situace nevypadá vůbec dobře, právě teď je v CZ frontě na 150 keší ke schválení
Prosím vás o trpělivost, na mejlíky o tom jak to vypadá nebudu ted reagovat, způsobovalo by to další nárůst komunikace a zdržování. Nebojte se nezapomnělo se na vás a nezlobte se prosím.
Přistoupil jsem k tzv. prioritizaci publikací, tzn. přednost dávám caches, které jsou vhodné k přímé publikaci (bez dalších připomínek), vidím v tom momentálně řešení, jak se pokusit frontu uvolnit ještě před víkendem, kdy se očekává další masivní nárůst a najít čas na věnování se caches, které vyžadují naší pomoc a víc komunikace.
Prosím a apeluji na všechny, co mají právě cache ve frontě, pomozte nám a proveďte si samoreview, klidně poproste i zkušenějšího kolegu a listing mu ukažte.
Zkontrolujte zejména:
Že cache je na svém místě
Že máte v profilu své domovské souřadnice
Že všechny stage a šifry mají jedno jasné řešení.
Že cache nemá žádnou kolizi.
Že zadané souřadnice ukazují na mapě, tam kde jste cache nechali.(utopené cache)
Že jste pri mystery nebo multi-cache nezapomněli na final stage waypoint.
Že Když je terén 1… myslíte na vozíčkáře (atribut)
Že jste nezapomněli přidat atributy, (info o) cache.
Že jste nezapomněli pridat hint (nebo napsat, rev.note, že není zadán schválně)
Uz by snad bylo na case B).
Nejak mi prijde, ze prirustek o vice jak 270 kesi za necely mesic je docela dost…
Kazdopadne diky Reviewerum za jejich praci.
Také přidávám obdiv Reviewerum za jejich praci. Chci se jich zeptat chodíte ještě lovit ? Vždyť se nemůžete ani vyspat. Dík za Vaši práci
Sám se přiznám, já jsem zapomněl odstranit čárku v názvu, příště více budu zapojovat hlavu.
Jednoznačně obdiv pro schvalovače. Hoši, děkujem B)
Otvírá se tady opravdu otázka, zda nepřibrzdit (máme připravených ke schválení pár keší), nebo nezvýšit počet schvalovačů (kolik pak jich má např. Německo které je v počtu keší před náma???) nebo nezvážit nějaké "předschvalovače" či větší osvětu u nováčků viz Desatero od Poníka.
Podle mě je jediným možným řešením zažádat Groundspeak o minimálně jednoho dalšího reviewera. Ale to si musí ti stávající rozhodnout sami…
Přibrzdit se nedá, resp. možná několik lidí publikaci svých keší o něco posune, ale počet těch, kteří to neudělají, bude stejně tak vysoký, že se to v tom moři stejně ztratí.
A osvěta? Neříkám, že je zbytečná, ba naopak, ale bylo tady už mnoho pokusů a ani jeden se zatím nesetkal s výraznějším úspěchem - většina lidí je líná číst a už vůbec není ochotná naslouchat nějakým radám
I proto přeju hodně pevných nervů všem retrívrům a "nechť je vaše fronta co nejkratší"
Problém je v tom, že pokud bychom se kolektivně dohodli na tom, že by revieweři zohledňovali při schvalování i další aspekty, které jsou často problematické, ale nejsou ošetřeny v guidelines, ta nespokojená 4% by se přelila do opencachingu, a začala zakládat openkeše na místech, kde už jsou geocache.
Navíc Groundspeak nemá důvod žádnou osvětu dělat - tento problém je ryze interního rázu.
Pokud nedojde do konce roku ke stagnaci, tak je rozhodně čas požádat o dalšího reviewera.
Navrhuji: Leden - měsíc prázdné fronty
Kdo založí v lednu, bude veřejně pranýřován:p Revívři si chvilku odpočinou… (A začátkem února si to hodí - 600 keší ve frontě )
Rovněž se připojuji k VELKÉ pochvale pro naše reviewery, začínám mít pocit, že jít do škodovky na linku je proti reviewingu snadná záležitost
Další reviewer sice opravdu možná časem bude, ale to není opravdu řešení na dlouho. Počet keší za poslední dobou roste natolik, že posila o jednoho člena rev.týmu to asi moc nadlouho nevyřeší, jde opravdu o růst blížící se exponenciele a takový růst potřeby reviewerů v žádné zemi nemají
Na druhou stranu, čím dál tím více klesá počet volných zajímavých lokalit ČR, čili asi už brzy nastane situace, že prostě v dané lokalitě už nebude keš kam dát a tak v dané lokaci zakládání ustane, že :). I když v současné době jsou kolize spíše aspekt zdržující, když každá X-tá keška (a X se stále logicky snižuje) je v kolizi a to se musí s autorem na několikrát řešit, než je kolize odstraněna či autorem keška vzdána kvůli plné lokaci.
Ano ano, desatero co zde kolega uvádí odpovídá 99% aplikovaných šablonových textů aplikovaných na chyby listingu. Z toho si téměř vše (až na kolize s kešemi, o jejichž poloze neví) může autor ohlídat sám, ale jelikožz v současné době z 80% zakládají keše spíše nováčci (1.či 2. založení), problém je jen a jen v tom, že o daných pravidlech a doporučeních v tomto založení ještě ani nevědí, to až poté, co jim při prvním založení pošleme na tato doporučení odkaz. Ostatní (3. a vyšší založení) už to mají pak zpravidla Ok, jen ty občasné kolize s neznámou finálkou…
Navrhuji, aby se vybral jeden dobrovolník z Prahy a jeden z Brna, kteří mají odlovenu většinu místních kešek. Nechť by se rozšířila jejich jména a pomohli reviewerům tím, že by nováčkům odpovídali na dotazy ohledně obsazenosti dané lokality. Tím by se vám mohlo v tomto směru taky hodně odlehčit !
Aby spíš nebyly zajímavé lokality a centra větších měst přeplněny k prasknutí keškama! :o(
Taky mne napadl předretvívr, který to nejdříve překontroluje. Pár měst z vělkých měst by to asi vyřešilo. Jen je otázkou, jak by se řešil přístup k ověřovaným datům.
Leč si myslím, že by to ovšem chtělo se alespoň začít bavit o pravidlech na redukování počtu schvalovaných keší. Aby se za 10 - 15 let nestalo, že nebude místo, kam keš položit a budou pořadníky na to, aby po zaniklé keši mohl někdo založit novou.
Nevěřím, že by to byl jen náš problém.