Ale no tak, všechno to jsou operační systémy na ovládání mobilů od Microsoftu. Bohužel Microsoft tu kompatibilitu neřeší. Proto má také mizernou prodejnost.
Ano, a každý je jiný. Je to asi stejně logické, jak o bys napsal, že S60 od nokie je na hovno, protože je na hovno S40… Ale logické úvahy od tebe čekat nelze…
Však Nokie také pěkně upadla, to je tím, že se vyhýbá Androidu, s operačními systémy od Microsoftu už to nikdy nedožene. Čím novější systém od MS, tím je víc omezený, ten WM 6 alespoň nativně podporoval USB Mass Storage, ale potom už to šlo z kopce a ty novější systémy od MS jsou omezené snad víc než iOS.
Pokud je appka napsaná v HTML5/JS tak by neměl být velký problém ji naroubovat na kterýkoliv operační systém. ¨
Pro steelspace: Je super, že vytváříš aplikaci pro geocaching na WP, protože zde kvalitní aplikace chybí. Je to možná právě tou omezeností WP, nebo spíše rozšířením.
Jen si myslím, že WP8 telefonů je výrazně méně, než WP7 (7.8), protože ten systém je zastoupen zatím v high-end modelech. Ano, 7.8 je slepá větev, ale přenést aplikaci z 7.8 na 8 by neměl být velký problém.
Aplikace z WP 7 se dají normálně spustit na WP 8. Nejde to obráceně.
Nechci tady rozjíždět nějakou hádku o omezenosti toho kterého systému, ale na WP 8 se dají napsat stejně dobré aplikace jako na Androida.
A mimochodem WP8 má USB mass storage.
WP8 umí mass storage u všech telefonů. Technicky vzato to není mass storage, ale media transfer protocol, ale totéž používá i Android od verze ICS na Nexusech.