problémy s počtem dotazů

Limity serveru přestávají stačit růstu provozu, proto se čas od času objeví chyba o překročení limitu počtu dotazů na hostingu. Vzhledem k nedostatku času jsou některé věci udělány tak aby fungovaly a už nebyl čas na to si hrát aby fungovaly optimálně. Dočasně jsem alespoň odstavil rss, aby se databázi odlehčilo a pokusím se s tím něco udělat.

Tak jsem některé ostudné úlety opravil a k nefunkčnosti kvůli limitu dotazů do databáze snad nebude docházet tak často. rss je znovu povoleno.

Podle posledního zjištění, pokud se nemůžete dostat na stránky gc.cz, tak to může být způsobeno tím, že se nějaký fulltextový robot rozhodl zaindexovat web a způsobí překročení limitů. Naposled to byl na 99% seznam. Ještě promyslím, jak to vyřešit, jestli nechat indexovat jenom něco, indexování zakázat, nebo jestli půjde se s nimi domluvit na době indexace.

Fajn, teď zase. Rozepsaný příspěvky a jsou pryč. Nešlo by s tím fakt něco udělat? Myslím že seznam.cz nebude zrovna ochoten vyjednávat..

Ja myslím že bude. Jde přeci nastavit zákaz indexace robotům a potom je to spíše na škodu seznamu než gc.cz že se robot nikam dál neprokouše.
PS: Před minutkou byl krátký výpadek, takže možná díky tomu jsi přišel o rozepsaný příspěvek :expressionless:

Nedělá to jen seznam, ale i google a prostě velký provoz.
No, mohl bych třeba banovat za každej zbytečnej příspěvek. Tim by se výrazně snížil provoz. Nebo by se mohl změnit hosting a doufat, že si polepšíme a nevyhřeznou jiné problémy (tomu nevěřím). Nebo zkusit změnit redakční systém, aby méně zatěžoval db (na tom jsem pomalu začal pracovat). Nebo by někdo mohl za poděkování v patičce webu věnovat server. Co bys navrhoval?

jo, zakázat indexaci by šlo. A pak budou lidi řvát, jak to, že se sem nedohledaj.

Chápu z toho správně že problém je ve výkonu server na kterém to běží? (takže asi dedikovaný). Pokud ano, můžeš napsat konfiguraci na čem to teď běží a co je největší problém. Třeba se něco (někdo) najde :slight_smile:

Problém není ve výkonu, ale v tom, že webhosting má bohužel nějaké limitní parametry, jako je třeba maximální počet sql dotazů za hodinu. A ten se čas od času podaří překročit.

Pred nejakym casem jsi zde poptaval zkusenosti s jinyma hostingama. Jak to vlastne tenkrat dopadlo?

Tehdejší důvody úmyslu změnit hosting (časté dlouhodobější pády celého webhostingu) nějak pominuly, tak to usnulo. Přesněji, tehdejší očekávaný přínos přesunu po zlepšení stavu stávajícího hostingu nebyl takový, aby to vyvážilo problémy a práci s přesunem, výpadek během přesunu a očekávání nějaké míry výpadků a problémy s limity na jakémkoliv hostingu.

Měnit RS se nevyplatí, my z K.G. Brno jsme nejdříve jeli na WP, ale pak začalo docházet k překročení dotazů na db… Proto jsme přešli na PHPfusion a problém byl vyřešen… při větším počtu uživatelů je vše stále v pohodě…
Usuzuji, že váš počet je 90000 my máme pouze 70000 a zatím je vše v pohodě.
Pokud by bylo potřeba s tím něco udělat, je lepší navýšení hostingu, kde se automaticky zvyšuje počet dotazů na db.
Další možností je kontaktovat toho, kdo hosting provozuje a domluvit se na zvýšení dotazů při stejném hostingu… Jinak nepomáhá nic.

Co se týká změny RS, nepovažuji to za nutné… PHP fusion je velmi svižný a dobrý RS. Sice má nějaké mouchy, ale ty se dají v pohodě vychytat, pokud tomu člověk aspoň trochu rozumí.:wink: