v souvislosti s nedavno uverejnenym clankem informujicim o pripravovane 1st CITO akci se na me dnes obratil redaktor prilohy Hospodarskych Novin s dotazem, zda bych mu neposkytl rozhovor o ceskem geocachingu. Rad by oslovil i dalsi ceske geocachery a zucastnil se nekolika "kesolovu" s profesionalnim fotografem. Vysledkem by mela byt ucelena reportaz do patecni prilohy HN. Vim, ze uz jsme tu podobnou diskusi na toto tema vedli, ale zaver nebyl uplne jednoynacnz. Zajimal by me tedy Vas nazor, zda o tuto formu propagace geocachingu stojime a zda mam rozhovor poskytnout ci nikoliv.
jedina pripomienka: ak sa dobre pamatam, na slovensku bola v televizii reportaz, kde ukazovali nejakych magorov, co potme behali po lese ala blair witch a potom nadavali, ze poklad nic moc. radsej sa skuste pred kamerou spravat ako ludia :-))) nech to trochu odpoveda realite.
Hlavne abyste s fotografem nesli na GCNE00, to je kes zalozena stylem CITI (cache in, trash in) :-). Kdybyste ji nasli v sobotu v Prokopaku, tak skonci v kontejneru :-).
v 16.tydnu jsme s Dorcadionem poskytli rozhovor reporterovi HN a zodpovedeli mu radu zvidavych otazek z prostredi ceskeho geocachingu. V sobotu 23.4. pak nasledovala prakticka ukazka. Vzali jsme je (i s jejich fotografem) na odlov Apatyky, cestou zpatky jsme se zastavili na Pod Poklickou a nakonec jsme jim ukazali Tajemnou zem 1. Vysledkem toho vseho bude nekolikastrankova reportaz, ktera vyjde v priloze HN Vikend, tento patek 13th
Puvodni text jsme meli moznost s Dorcadionem a Samanem autorizovat, ale finalni podobu nezname, dokonce ani vybrane fotky nam neukazali, takze i pro nas bude nakonec prekvapenim, co s toho vlastne bude…
povodny text napisany autorom reportaze bol nic moc (neposkodi nepomoze), po supr prepisani Pitrom a pripomienkovani mnou a Dorcadionom z toho vznikol dost dobra reportaz, toz som zvedavy na vysledny stav
Ahojte, pobavila zmienka o “zltom plysovom kurati z USA”. Nuz, ubohy Spongebob sa zatial za oceanom nepreslavil… Ale vazne - fakti fajn reportaz - snad pomoze, mne na nadseny zaujem stacil ministlpcek v slovenskom .tyzdni pred 2 mesiacmi.
přečetl jsem si článek v HN a geocaching mne jednoznačně chytil a oslovil. Jsem z jižních čech a podle mapy zde moc keší není a tak se chystám nějakou pěknou založit. V současné době studuji technologii GPS a chystám si pořídit nějakou mašinku. Pokud by mi byl někdo schopen poradit jakou nejvhodnější k PDA, jaké mapy apod., budu velmi rád.
Závěr je tedy takový, že předmětný článek splnil svůj účel, do té doby jsem o geocachingu nikdy neslyšel.